Neler Yeni

Acer Nitro 5 AN515-43 Kasma Sorunu

Lazlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Göktuğ Uluğ
Arkadaşlar ürünü alalı 8 gün oldu hiç bir sıkıntım yoktu oyunlarımı gayet akıcı bir şekilde oynamaktaydım fakat harici ve dahili ekran kartımın sürücülerini Acer'in değil, nvidianın ve amdnin kendi sitesinden kurdum herhangi bir sorunum yoktu. Daha sonrasında cuma sabahı gta 5 ve watch dogs 2'de kasma donma sorunu yaşadım msi afterburner ile baktığımda sorunun ekran kartı kullanımında olduğunu gördüm daha sonrasında acer teknik servisle görüşüp acerin kend, sitesinden sürücüleri kurdum daha sonra oyunlara girdiğimde watch dogs2 de bir değişiklik yoktu hala kasıyordu fakat gta 5 bir nebze olsa düzelmişti fakat yine de kasma sorunu vardı pc'yi sıfırladım ve oyunları tekrar kuruyorum sizce sorunum donanımsal mıdır yoksa yazılımsal mıdır?

sistem özellikleri:
Nvidia geforce gtx 1650 ekran kartı
8 gb ram
amd ryzen 5 3550H işlemci
128 gb ssd 1tb hdd

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu
Orijinal w10 ile ne alakası var driverları otomatık kurmanın? Herkes de öyle oluyor. Kendin elle kurman lazım w10 eski sürücüleri kuruyor.

Lazlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Göktuğ Uluğ
Orijinal w10 ile ne alakası var driverları otomatık kurmanın? Herkes de öyle oluyor. Kendin elle kurman lazım w10 eski sürücüleri kuruyor.
Burdakilerin hepsini mi kurmam lazım kafam allak bullak oldu hocam hangisini önce kurmam lazım fark eder mi?

Ekler

• Adsız.png
    Adsız.png
    107 KB · Hit: 64

Lazlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Göktuğ Uluğ
Hayır hepsini kurmanıza gerek yok. İlk başta Aygıt yöneticisinin ss'İni buraya atar mısınız?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hayır hepsini kurmanıza gerek yok. İlk başta Aygıt yöneticisinin ss'İni buraya atar mısınız?
Hiçbirinde ünlem işareti yok bir de sağ altta da görüldüğü üzere gtx 1650 çalışmakta epic games o ekran kartında çalışıyor

Ekler

• 2.png
    2.png
    119.2 KB · Hit: 51

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hiçbirinde ünlem işareti yok bir de sağ altta da görüldüğü üzere gtx 1650 çalışmakta epic games o ekran kartında çalışıyor
Bu rehberi uygulayıp el ile en güncel driverı kur.

Lazlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Göktuğ Uluğ
Bu rehberi uygulayıp el ile en güncel driverı kur.
Peki 2 önceki ssten hangi driverları kurmam lazım hocam herhangi bir bilgin var mıdır?

Lazlo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Göktuğ Uluğ
Gerek yok onları windows kurdu.
onu demedim hocam acerin sitesinden hangi ekran kartı driverlarını kurayım nvidia'nın 3 tane driverı var 3'ünü de mi kurmam lazım yoksa bir tanesi yeterli olacak mıdır? 3'ünü de kuracaksam herhangi bir sıraya göre mi kurmam lazım?

altin cocuk

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,077
İsim
neu
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
984,291