Neler Yeni

Acer Nitro 5 AN515-46 fps düşük

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,642
İsim
Taylan Şimdi
o zmn bendede sıkıntı var bişeyler yanlış
Mesaj otomatik birleştirildi:

buna bilen birinin el atması lazım @Abdullah Hacıgül
Aynen büyük bir kayıp söz konusu bu konuya bilrn bilen biri el atabilir mi

Aynen büyük bir kayıp söz konusu bu konuya bilrn bilen biri el atabilir mi
şu videodaki optimus ayarıyla ilgili veya şu fotodaki ayarla ilgili olabilir mi
IMG_6252.png

@ARTIK FAN DEĞİLİM hocam el atar mısınız

Son düzenleme:

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,642
İsim
Taylan Şimdi
Biraz komik olacak ama şunu dener misiniz? Şarj içeriye 1 kademe daha giriyormuş buna uyanan bir sürü insan var yorumlarda belki bunla alakalıdır

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Memory veya spd kısmında solda slot1 slot 2 yazar oradan slotlara bakabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Ali Buğra CİRİT

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,642
İsim
Taylan Şimdi
Bende çözümler bitti konuyu takipteyim
DDU ile driver silip 516.94 kurunuz. 3D ayarlarından OpenGL 3070Tİ seçiniz be oradaki performans modunu maksimum performans olarak seçiniz. Phyx yapılandırma sekmesinden de 3070 Ti seçiniz. Windows güç yönetim modu dengelide kalsın oradaki PCI express ayarını kapalı durumunda getirin. Nitro sense açın ve oradaki ayarı cpu ve gpu için yüksek performansa getirin.Aygıt yöneticisine girip oradan AMD Ekran kartını sağ tıklayıp devre dışı bırak diyin. Tekrar bu şekilde test edin. Test ederken gpu- z info insirip sensor kısmından kaç w çektiğine dikkat edin 10 dk test edip ss paylaşınız.
Ekran kartı driverini bu konudakine göre dikkatlice yapınız https://forum.donanimarsivi.com/kon...ri-temiz-kurulum-rehberi-nvcleanstall.641963/

Ek olarak aşağıdaki yazıya istinaden Geforce Experience içindeki battery boost kapatın, aynı şekilde whisper mode varsa onu da kapatın.

Open the Start menu and search for "GeForce Experience." From the main GeForce Experience window, click the small gear icon on the top right of the app. Scroll down and disable BatteryBoost 2.0 on the left-hand side. This will unlock the full performance of your CPU and GPU, providing higher framerates for smoother gameplay, albeit with shorter playtimes.

If you still notice lower performance with BatteryBoost off, you may have enabled another power saving feature by accident. Make sure any Windows Power Plan settings are reset to default and that NVIDIA Whisper Mode is turned off in GeForce Experience as well.

Son düzenleme:

Berkyozclk

80+ Bronze
1699420504608.png

bende ayarlar bu şekilde ama sen hepsini fulleyip denesene bi
bende de i7 13700h 4050 laptop var
dusuk fps sadece lolde mi oluyo genel mi

DDU ile driver silip 516.94 kurunuz. 3D ayarlarından OpenGL 3070Tİ seçiniz be oradaki performans modunu maksimum performans olarak seçiniz. Phyx yapılandırma sekmesinden de 3070 Ti seçiniz. Windows güç yönetim modu dengelide kalsın oradaki PCI express ayarını kapalı durumunda getirin. Nitro sense açın ve oradaki ayarı cpu ve gpu için yüksek performansa getirin. Tekrar bu şekilde test edin. Test ederken gpu- z info insirip sensor kısmından kaç w çektiğine dikkat edin 10 dk test edip ss paylaşınız
hocam pcı express nedir bende en fazla güç tasarrufu modunda ben laptopta ayarların hepsini performansa alıp fulleme gibi seyler yapmadım varsayılanda hepsi dengeli modda
performansa alınca pili hızlı bitiyor zaten laptopun verdiği performans gayet iyi ayarları ellemeye gerek yok

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,642
İsim
Taylan Şimdi
Alıntıyı görüntüle

bende ayarlar bu şekilde ama sen hepsini fulleyip denesene bi
bende de i7 13700h 4050 laptop var
dusuk fps sadece lolde mi oluyo genel mi

hocam pcı express nedir bende en fazla güç tasarrufu modunda ben laptopta ayarların hepsini performansa alıp fulleme gibi seyler yapmadım varsayılanda hepsi dengeli modda
performansa alınca pili hızlı bitiyor zaten laptopun verdiği performans gayet iyi ayarları ellemeye gerek yok
Onu kapatınız genelde o önerilir

Berkyozclk

80+ Bronze
Onu kapatınız genelde o önerilir
PCI Express bilgisayardaki RAM işlemci gibi donanımların daha hızlı verip alması için geliştirilen bir donanımdır. Eğer PCI-e 4.0'a sahipseniz gayet iyi bir donanım hızlandırmasına sahipsiniz demektir.
böyle bir yazı buldum hocam kapatırsam kotu olmuyo mu şimdi anlamadım
1699421124005.png

bunu da baska forumdan buldm güç tasarufunda kalsın suanlık eger yuksek kalite oyun oynarsam kapalıya alırım bosuna pilini hızlı bitirmesin laptop

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,642
İsim
Taylan Şimdi
PCI Express bilgisayardaki RAM işlemci gibi donanımların daha hızlı verip alması için geliştirilen bir donanımdır. Eğer PCI-e 4.0'a sahipseniz gayet iyi bir donanım hızlandırmasına sahipsiniz demektir.
böyle bir yazı buldum hocam kapatırsam kotu olmuyo mu şimdi anlamadım
Alıntıyı görüntüle
bunu da baska forumdan buldm güç tasarufunda kalsın suanlık eger yuksek kalite oyun oynarsam kapalıya alırım bosuna pilini hızlı bitirmesin laptop
Evet haklıymışım, konu sahibi benim en son yazdıklarımı da yaptıktan sonra değerleri düzelmez ise başka ne yapılır bilmiyorum. @Abdullah Hacıgül yardımlarınızı rica ederiz

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,781
Üyeler
156,386
Son üye
Cewt
Top Bottom