Neler Yeni

Acer Nitro 5 Düşük FPS Sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
187
İsim
Ramazan
İlgilendiği Kategoriler
Gaming laptop
@A

acaba çözüm buldunuz mu aynı sorun bende de var
Görüntü almayı düşündüğünüz port Nvidia ekran kartına bağlıysa bi' nevi öyle oluyor. Çünkü normalde olan karışık görüntü verme olayı kalmıyor, doğrudan harici GPU ile görüntü alınıyor. Çift kanal RAM yaparsan da tam olmamak şartıyla çözülmüş gibi olur, FPS değerlerin artar. Deli gibi bu adam ne saçmalıyor diyeceksen bayağı konu bırakabilirim buraya :D

Bu FPS sorununun sebebi Optimus teknolojisi. Eğer ki MUX olsaydı böyle olmazdı. MUX ne peki sorusunun cevabı ise:
Bu iki konu işini görür sanırım, büyük ihtimalle merak ettiğin yer kalmaz ama olursa sorabilirsin yine de.

Haricî monitöre bağlayınca normal değerlere döndüğünü buradaki bir arkadaşta gözlemledik zaten ama bir konu da ben birakayim:
Burada açıklamıştım, yardımcı olabilir belki.

Makar

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Muhammed Fatih Erşen
Usta bendede aynı laptop var alalı 4 ay oldu cpu kullanımı gta 5 te %90 93 derece gpu kullanımı%30 65 derece ayarlardan çözünürlüğü 4k yapınca gpu kullanımı %80 lere çıkıyor ancak bu sefer gpu sıcakşığı 87 dereceye geliyor yancak diye korkuyorum napacaz biz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Usta bendede aynı laptop var alalı 4 ay oldu cpu kullanımı gta 5 te %90 93 derece gpu kullanımı%30 65 derece ayarlardan çözünürlüğü 4k yapınca gpu kullanımı %80 lere çıkıyor ancak bu sefer gpu sıcakşığı 87 dereceye geliyor yancak diye korkuyorum napacaz biz
Bu arada bunlar yaşanıtken fps im 45-50 lerde

Son düzenleme:
Top Bottom