Neler Yeni

Acer Nitro 5 Ekran Kartı (gpu) Fanının Hızlanmasıyla Ince (tiz) Bir Ses Oluşuyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Efe
merhabalar bilgisayarım https://www.epey.com/laptop/acer-nitro-5-an515-58-50cf.html bu linkteki bilgisayar üniversiteler başlamadan 3 gün önce almıştım son günlerde de pc den tiz bir ses gelmesinden dolayı endişelendim. Pc açtığım an başlıyor bu tiz ses ve fanlar tamamen durduğunda tiz ses de duruyor. bilgisayarda NİTROSENSE uygulaması var fan kontrolünden gpu fanını hızlandırıp yavaşlattığım zaman tiz ses de aynı şekilde artıp azalıyor, gpu fanı durduğunda da tiz ses gidiyor. Yani sesin gpu tarafından geldiğinden şüpheleniyorum. Ekran kartından yada gpu fanından geliyor ses. [gpu fanı çalışmadığı zaman(gpu kullanımı 0%)] göründüğü için ekran kartı da çalışmıyor diye düşündüm bundan dolayı ekran kartından da geliyor olabilir. Sizce neden dolayı geliyor olabilir ve ne yapmalıyım, tabikide sesin gitmesini istiyorum ve bu sesi kendi yöntemlerimle garanti dışına çıkmadan nasıl giderebilirim yada servise mi vermeliyim konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yazarsanız çok sevinirim.

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel
merhabalar bilgisayarım https://www.epey.com/laptop/acer-nitro-5-an515-58-50cf.html bu linkteki bilgisayar üniversiteler başlamadan 3 gün önce almıştım son günlerde de pc den tiz bir ses gelmesinden dolayı endişelendim. Pc açtığım an başlıyor bu tiz ses ve fanlar tamamen durduğunda tiz ses de duruyor. bilgisayarda NİTROSENSE uygulaması var fan kontrolünden gpu fanını hızlandırıp yavaşlattığım zaman tiz ses de aynı şekilde artıp azalıyor, gpu fanı durduğunda da tiz ses gidiyor. Yani sesin gpu tarafından geldiğinden şüpheleniyorum. Ekran kartından yada gpu fanından geliyor ses. [gpu fanı çalışmadığı zaman(gpu kullanımı 0%)] göründüğü için ekran kartı da çalışmıyor diye düşündüm bundan dolayı ekran kartından da geliyor olabilir. Sizce neden dolayı geliyor olabilir ve ne yapmalıyım, tabikide sesin gitmesini istiyorum ve bu sesi kendi yöntemlerimle garanti dışına çıkmadan nasıl giderebilirim yada servise mi vermeliyim konuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar yazarsanız çok sevinirim.
fanı yağlayabilirsiniz

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel

Can...

80+ Platinum

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel
gress yağı da olur fakat garanti dışı bırakırsınız ürünü
acerde öyle bir sıkıntı yok anakarta zarar gelmediği sürece
Mesaj otomatik birleştirildi:

gress yağı da olur fakat garanti dışı bırakırsınız ürünü
birde gress için direk fanı soküp açmak lazım makine yağı için yağlama deliği oluyor genelde fanlarda

Can...

80+ Platinum

birde gress için direk fanı soküp açmak lazım makine yağı için yağlama deliği oluyor genelde fanlarda
yetkisiz müdahele sayılıyor diye biliyorum ben riske atmaya deymez

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel
yetkisiz müdahele sayılıyor diye biliyorum ben riske atmaya deymez
servisi arayıp sorsun sabah en mantıklısı o eğer garanti dışı kalacaksa servise yollanır

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Efe

fana giden delik yok hava kanalları var hava kanallarından döksem olur mu

Oğuzhan Yücel

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
595
İsim
Oğuzhan yücel
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Mehmet Efe
tamamdır hocam teşekkürler

Cuma Ali

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Cumali
ses bobinlerin ısınmasıyla yumuşayan bi parçanın fana sürtmesiylede çıkıyo olabilir veya direk bobinlerin kendisinde çıkıyorda olabilir ama her türlü teknik servise göndermelisin

Top Bottom