Neler Yeni

Yardım Acer Nitro 5 kasma ve oyundan atma ve kasma sorunu

Player_79

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökalp Özyurt
Merhabalar ben yaz tatilinde bilgisayarı aldım. İlk zamanlarda hiç bir problem olmamasına rağmen son zamanlarda girdiğim oyun ne olursa olsun takılma kasma ve en sonunda hata verip masaüstüne dönüyor. Bu sorun ilk forza horizon 5 te başladı;oyunu birkaç gün oynadım ki hiçbir problem yoktu akıyordu oyun sonra bir gün kasmaya başladı. Dedimki : Herhalde çok oynadım yoruldu Laptop. Ancak sonraki günlerde oyunu dahi oynatmadı daha oyunun girişinde kasmaya başlıyordu. Ve de yalnızca FH5 ile kalmadı nerdeyse açtığım her oyunda bu oluyor(hafifler hariç).Acaba işlemci mi çalıştırıyordu diye düşünüp ekran kartını fh5 e atadım ama bir şey değişmedi. Az önce battlefield 1'de de aynısı oldu kasarak oynadım ancak sonra acayip kastı ve "yanıt vermiyor" diyip kapattırdı.
İşlemci AMD Ryzen 5 4600H with Radeon Graphics 3.00 GHz
Takılı RAM 8,00 GB (kullanılabilir: 7,37 GB)
Ekran Kartı GTX 1650 ti
64 bit işletim sistemi
yardımcı olursanız çok sevinirim birde bir şeyi değiştirir mi bilmem ama 2 tane kullanıcı hesabım var benimki bide acer diye ve oyunlarımı data daha büyük olduğu için ona ayrı bir klasör olarak indiriyorum
DİPNOT:Oyunla beraber laptopta kasıyor ve bi 5 dk normalleşmesini bekliyorum

nealean

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,114
İsim
Yusuf
Hocam FH5 çok ram istiyor ileride 8lik ram alın.

nealean

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,114
İsim
Yusuf

nealean

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,114
İsim
Yusuf

Player_79

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökalp Özyurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
En kisa surede ram alin hocam sorununuz cozulur.
yav anladık ram de ram 1 gün önce yağ gibi akan laptop 1 gün sonra neden düzgün çalışmasın Allah aşkına ne rammiş be alınca sanki her şey düzelecek. Bir şey ters diyorum ram diyorsun

nealean

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,114
İsim
Yusuf
yav anladık ram de ram 1 gün önce yağ gibi akan laptop 1 gün sonra neden düzgün çalışmasın Allah aşkına ne rammiş be alınca sanki her şey düzelecek. Bir şey ters diyorum ram diyorsun
Hocam bu laptop hee turlu sorun olur isinma sorunu vs... Ben kahin degilim aklima gelen bilgiler ile size yardimci oluyorum ben de zamaninda laptop kullandigim icin bildiklerim var hocam. Oyun ici isi degerlerini atar misiniz?

Player_79

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökalp Özyurt
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam bu laptop hee turlu sorun olur isinma sorunu vs... Ben kahin degilim aklima gelen bilgiler ile size yardimci oluyorum ben de zamaninda laptop kullandigim icin bildiklerim var hocam. Oyun ici isi degerlerini atar misiniz?
Pardon bi an sinirlerime hakim olamadım yani 9 k ya laptop aldım ama düzgün çalışmıyor bide onun siniriyle. ısı değerlerinin oyunua girip atıyorum hemen
Mesaj otomatik birleştirildi:

battlefield 1 yüksek ve ultra ayarlarda

pardon bu (önceki biraz bekleyince)

Ekler

• 2022-02-02 (1).png
    2022-02-02 (1).png
    731.3 KB · Hit: 61
  • 2022-02-02.png
    2022-02-02.png
    774.7 KB · Hit: 70
Son düzenleme:

nealean

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,114
İsim
Yusuf
Pardon bi an sinirlerime hakim olamadım yani 9 k ya laptop aldım ama düzgün çalışmıyor bide onun siniriyle. ısı değerlerinin oyunua girip atıyorum hemen

battlefield 1 yüksek ve ultra ayarlarda

pardon bu (önceki biraz bekleyince)
Hocam ısınma problemi var sogutucu almaniz lazim.

Player_79

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Gökalp Özyurt
benim sorum şu neden laptop 1 günde değişti

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular