Neler Yeni

Acer Nitro 5 RAM taktıktan sonra mavi ekran veriyor

ZDQanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan Turna
Merhaba, Acer Nitro 5 markalı laptopu kullanıyorum. Normalde 8 GB 3200MHz CL22 RAM mevcuttu ben extradan. https://www.hepsiburada.com/kingston-value-8gb-3200-mhz-ddr4-sodimm-ram-kvr32s22s8-8-p-HBV00000WMRXK?magaza=Elmacık RAM'ı taktım CPU-Z de 16 gözüküyor ama mavi ekran hatası, kendiliğinden yeniden başlatma ve normalden daha yavaş çalışıyor bilgisayar- sorun tam olarak nedendir bilgi verir misiniz? RAM uyuşmazlığı veya RAM mi bozuk?
Screenshot_3.png
Screenshot_2.png
Screenshot_1.png

F4IRFL4Y

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,502
İsim
Cengiz
Yanlış Bilgilendirme
Bro Xmp Açmamıssın Ramler 1600 Mhz De Calisiyor Onu Aç Öyle Dene Bide

Dahası  
Reaksiyon skoru
162
İsim
Kemal Tahir Ayaz
Eğer yukarıda yazan arkadaşın cevabı sorunu çözmezse arama kısmına Windows bellek tanımlama yazıp, şimdi yeniden başlat ve sorunları denetle seçeneğini seçip ramlerde bir sorun olup olmadığını kontrol edin hocam

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,558
İsim
Emre Zengin
Merhaba, Acer Nitro 5 markalı laptopu kullanıyorum. Normalde 8 GB 3200MHz CL22 RAM mevcuttu ben extradan. https://www.hepsiburada.com/kingston-value-8gb-3200-mhz-ddr4-sodimm-ram-kvr32s22s8-8-p-HBV00000WMRXK?magaza=Elmacık RAM'ı taktım CPU-Z de 16 gözüküyor ama mavi ekran hatası, kendiliğinden yeniden başlatma ve normalden daha yavaş çalışıyor bilgisayar- sorun tam olarak nedendir bilgi verir misiniz? RAM uyuşmazlığı veya RAM mi bozuk?
Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
RAM'lerin yerini değiştirip deneyebilir misin acaba? Çünkü ikiside 3200 MHz CL22 Dual Channel olarak çalışıyor.

ZDQanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan Turna
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Eğer yukarıda yazan arkadaşın cevabı sorunu çözmezse arama kısmına Windows bellek tanımlama yazıp, şimdi yeniden başlat ve sorunları denetle seçeneğini seçip ramlerde bir sorun olup olmadığını kontrol edin hocam
windows bellek tanımlama yaptım hata çıkmadı
memtest yaptım hata yok
1675625137046.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

windows bellek tanımlama yaptım hata çıkmadı
memtest yaptım hata yok
1675625137046.png
hatalar devam ediyor RAM'lerin yerini değiştirdim şuan öyle deniyorum

Son düzenleme:

ZDQanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan Turna
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
RAM'lerin yerini değiştirdikten sonra uzun bir süre kapanmadı ama sonra birden mavi ekran verdi yeniden başlatıldı (bir anlamadım şey ise PES 13'ü hiç açmıyor PC iki RAM'ı takınca direk mavi ekran ama MK11 sıkıntısız açtı RDR2 1-1, 5 saat oynattı ) arkadaşlar bu sorun RAM'lerin uyuşmazlığından mı oluyor yoksa donanımsal bir sorun mu iki gündür bu sorunla uğraşıyorum RAM'leri tak çıkar bilgisayara zarar vereceğim diye endişenlenmiye başladım yardımcı olursanız sevinirim.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,870
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Bu işe yarayabilir xmp ile alakası yok bu durumun

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,558
İsim
Emre Zengin
-Hocam öncelikle Windows Update üstünden güncelleştirmeleri denetleyin. İsteğe bağlı sürücüleri de kurmayı unutmayın. (Eğer güncelleme yoksa bu linkten Chipset sürücüsü indirip kurun. https://www.acer.com/tr-tr/support?...lter=global_download&suggest=Nitro AN515-44;0)
-Bilgisayarda CPU-Z ya da CPU-Z'ye benzer sürücüleri kaldırın.
-Laptopta şuan Bluetooth açıksa onu kapatın.

ZDQanta

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Hasan Turna
-Hocam öncelikle Windows Update üstünden güncelleştirmeleri denetleyin. İsteğe bağlı sürücüleri de kurmayı unutmayın. (Eğer güncelleme yoksa bu linkten Chipset sürücüsü indirip kurun. https://www.acer.com/tr-tr/support?search=Nitro AN515-44&filter=global_download&suggest=Nitro AN515-44;0)
-Bilgisayarda CPU-Z ya da CPU-Z'ye benzer sürücüleri kaldırın.
-Laptopta şuan Bluetooth açıksa onu kapatın.
Hocam denedim herşeyi artık pes ediyorum sağolun tek ram ile kullanıcam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
970,968
Üyeler
153,478
Son üye
perti3131
Top Bottom