Neler Yeni

Yardım Acer Nitro 5 Sürekli Fan Çalıştırıyor

_Furkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Furkan Kartal
Resimde olduğu gibi sıcaklıklar böyle olmasına rağmen fanlar sürekli 2.000 ve üzeri rpm de dönüyor
Cihaz boştayken böyle sadece youte fln bakıyorum yüke bindirecek bir şey yapmıyorum

Ekler

• Ekran görüntüsü 2024-09-01 180438.png
    Ekran görüntüsü 2024-09-01 180438.png
    327.9 KB · Hit: 28

_Furkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Furkan Kartal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Resimde olduğu gibi sıcaklıklar böyle olmasına rağmen fanlar sürekli 2.000 ve üzeri rpm de dönüyor
Cihaz boştayken böyle sadece youte fln bakıyorum yüke bindirecek bir şey yapmıy

HOcam termal macun degisimi yaptiniz mi ?
1 ay önce yaptım tüm bakımlarını fanların içide boş
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni cihaz.mi. Garantisi falan
1yıllık

Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Alparslan Koç
Cihaz boştayken böyle sadece youte fln bakıyorum yüke bindirecek bir şey yapmıyorum
Sıkıntı yok knk genelde bu modelde olan bir durum fazla fan sesi var ama sen yinede biraz uğraş boşta biraz fazla sanki

KOHNELI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yusuf KANDEMİR
Mux var mı cihazınızda? Varsa ve açıksa hep o aralıkta çalışır. Mux kapalı daha sessiz çalışır.

KOHNELI

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Yusuf KANDEMİR
Yaz ayında olduğumuz için havalar sıcak ve onunda etkisi var laptopun ısınmasında.

Şunları yapmayı deneyebilirsin:
  • Laptopun alt tarafını her zaman 2-3cm havada kalacak şekilde ayarlayın ki hava çıkışı rahat sağlansın. Orası kapalı olursa hava çıkamaz ve ısınmaya başlar laptop da kendisini soğutmak için yüksek fan kullanır.
  • Arkaplanda çalışan uygulamaları kontrol edip kapatmayı deneyin.
  • Bakım yaptım dediniz, termal macun olarak kullandığınız macunun kalitesine göre de sıcaklık değişebilir.
  • Sessiz mod değilde varsayılan moda alıp deneyin, bazen varsayılan modda daha sessiz olabiliyor.
  • Ekran kartınız nvidia ise whisper mod açmayı deneyin. İnternette bulabilirsiniz nasıl açılacağını.

_Furkan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Furkan Kartal
Yaz ayında olduğumuz için havalar sıcak ve onunda etkisi var laptopun ısınmasında.

Şunları yapmayı deneyebilirsin:
  • Laptopun alt tarafını her zaman 2-3cm havada kalacak şekilde ayarlayın ki hava çıkışı rahat sağlansın. Orası kapalı olursa hava çıkamaz ve ısınmaya başlar laptop da kendisini soğutmak için yüksek fan kullanır.
  • Arkaplanda çalışan uygulamaları kontrol edip kapatmayı deneyin.
  • Bakım yaptım dediniz, termal macun olarak kullandığınız macunun kalitesine göre de sıcaklık değişebilir.
  • Sessiz mod değilde varsayılan moda alıp deneyin, bazen varsayılan modda daha sessiz olabiliyor.
  • Ekran kartınız nvidia ise whisper mod açmayı deneyin. İnternette bulabilirsiniz nasıl açılacağını.
Teşekkür ederim yardımın için deniyeceğim

Top Bottom