Neler Yeni

Acer Nitro 5 vs HP Victus 16

Emreemr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Tezel
Merhaba öncelikle her iki laptopun özelliklerini yazayım.
Acer Nitro 5
İşlemci: Intel i7-12700H
RAM: 16 GB.
SSD 1 TB.
Ekran kartı: RTX4060 8 GB.
15.6 inç.
165 Hz.

HP Victus 16.
İşlemci: Intel i5-14500HX
SSD: 1 TB.
Ekran kartı: RTX 4060 8 GB.
16.1 inç.
144 Hz.

Her iki laptopu da araştırma şansım oldu YouTube'dan videolar izledim kendi fikrimi söyleyeyim.
İşlemci olarak Acer her ne kadar i7 de olsa i5 14. nesil işlemci 12. nesil bir i7'ye göre daha güçlü.
RAM SSD ve ekran kartı aynısı onları karıştırmıyorum.
Şimdi asıl değineceğim konu YouTube'da izlediğim videolar ve araştırmalarım sonucu Acer laptopta NitroSense bize fanlar üzerinde bayağı yönetim veriyor bu nedense aklımı çelen bir uygulama HP Victus laptoplarda ısınma veya ses sorunu olmadığını biliyorum ancak nedense bu özellik bana Acer'i daha çekici kılıyor sizin fikirleriniz nedir bu konu hakkında tartışırsak sevinirim her iki laptop için de artısıyla eksisiyle deneyimleriniz de yardımcı olacaktır.
Onun dışında 35-40k bütçe arası bu iki bilgisayardan daha güçlü ve güzel bir öneriniz varsa yazabilirsiniz.

AshenOne

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
106
İsim
Furkan
Victus işlemci yönünden iyi evet ama diğer kalan her şeyi büyük ihtimalle Acerdan kötüdür. Özellikle ekran vs yönünden. Ben Victus 16 rtx 4070 modelini almıştım fakat iade ettim. Hem içime sinmemişti hemde israrile büyük destek verdiğini bilmiyordum o yüzden iade ettim. Tabi bu benim kişisel görüşüm.

Alternatif olarak 35k civarında Asus tuf a15 var. Bu segmentteki laptopların hiç biri kusursuz değil illaki bi eksiği, bi sorunu oluyor. 1 haftadır araştırıyorum kafayı yedim. MSI katana veya cyborgdan uzak dur ama. Çünkü ekran kartı watt değerleri baya düşük. Normale göre FPS düşük alırsın. MSI kalitesi için pahalı bir şey almak lazım. Lenovo Loq bir modeli var onunda pil konusunda bazı sorunları varmış. Bu fiyatlara en kaliteli ürün genelde Acer oluyor. Ben Asus tuf a15 i de beğendim ama.

eren28tr

80+ Platinum
Merhaba öncelikle her iki laptopun özelliklerini yazayım.
Acer Nitro 5
İşlemci: Intel i7-12700H
SSD 1 TB.
Ekran kartı: RTX4060 8 GB.
15.6 inç.
165 Hz.

HP Victus 16.
İşlemci: Intel i5-14500HX
SSD: 1 TB.
Ekran kartı: RTX 4060 8 GB.
16.1 inç.
144 Hz.

Her iki laptopu da araştırma şansım oldu YouTube'dan videolar izledim kendi fikrimi söyleyeyim.
İşlemci olarak Acer her ne kadar i7 de olsa i5 14. nesil işlemci 12. nesil bir i7'ye göre daha güçlü.
RAM SSD ve ekran kartı aynısı onları karıştırmıyorum.
Şimdi asıl değineceğim konu YouTube'da izlediğim videolar ve araştırmalarım sonucu Acer laptopta NitroSense bize fanlar üzerinde bayağı yönetim veriyor bu nedense aklımı çelen bir uygulama HP Victus laptoplarda ısınma veya ses sorunu olmadığını biliyorum ancak nedense bu özellik bana Acer'i daha çekici kılıyor sizin fikirleriniz nedir bu konu hakkında tartışırsak sevinirim her iki laptop için de artısıyla eksisiyle deneyimleriniz de yardımcı olacaktır.
Onun dışında 35-40k bütçe arası bu iki bilgisayardan daha güçlü ve güzel bir öneriniz varsa yazabilirsiniz.
hp victus 16 öneririm panel harici iyi bir laptop.

Top Bottom