Neler Yeni

Acer Nitro mu ? Asus Tuf mu ?

hsdemir03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Sertan
Bütçe
9000
Uzun süredir hangi marka gaming laptop alsam diye araştırma yapıyordum,asus tuf gaming laptop çok kafama yatan bir üründü fakat tasarımdan kaynaklı ısı problemi var denildiği için vazgeçip acer nitro 5'e yöneldim gerek soğutması gerek performansı çok övülüyordu fakat sıradan çinko karbon bir vatandaşın acer nitro 5 tanıtımında işlemci sıcaklığının boşta 80 derecelerde dolaştığını gördüm ve asus tuf gaming laptop alanına tekrar yöneldiğimde ısınma sorununun intel işlemcili modellerinde olmadığını kullanıcı yorumlarını okuyarak öğrendim.Acer nitronun övülen soğutma performansı ilk 1 ay için mi geçerli,uzun kullanımlarda yoksa diğer laptoplar gibi 90-100 dereceyi acer nitro laptoplarda mı görüyor ?
Kullanıcılar ve bilgi sahibi insanlar yardım eder misiniz ?

Bütçe:maks 9k

Asus tuf mu almalıyım ?
Acer nitro mu almalıyım ?

Özelliklerin önemi yok uzun kullanım istiyorum o kadar,soyadım sabancı değil yılda 1 laptoba 8-9k veremem.

Ekler

• 20201226_223001.jpg
    20201226_223001.jpg
    358.9 KB · Hit: 70

hsdemir03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Sertan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Acer Nitro.

Asus TUF gördüğün yerde kaçacaksın. AliExpress'ten alınan ürünlere logo basıyorlar bence. O ısınma sorunun kat kat beteri var.

O atılan eski seri olabilir. Öyle olsa bile boşta 80 derece olmasına imkan yok.
Yeni seri 3 aydır kullandığını söylüyor

Kim? Termal macun yenileyebilir. Bu kadar abartı sıcaklıklar için içinde ateş yakmak lazım.

Yine de içinin rahat olmasını istiyorsan git MSI Bravo al. Yıllarca kullanırsın.

hsdemir03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Sertan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kim? Termal macun yenileyebilir. Bu kadar abartı sıcaklıklar için içinde ateş yakmak lazım.

Yine de içinin rahat olmasını istiyorsan git MSI Bravo al. Yıllarca kullanırsın.
Youtube da denk geldi tanıtım videosu
TN Panel olmasa direk alırım fakat TN panel kullanıyor MSİ

kennyR

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Asus ta tuf 1. nesil laptoplarda sıcaklık değerleri tasarımsal hatadan kaynaklı çok yüksek . Yeni TUF laptoplar önceki modellere göre daha serin çalışıyor . Ama beklemeni tavsiye ediyorum . Nvidia 3000 serisi için Asus ve Gigabyte laptop çıkarıcaklar

Bunu demek istemiyorum ama bu leş kalitedeki iki modeli almak yerine orta halli Monster'ı daha ucuza alabilirsin.

Lenovo modelleri de fena durmuyor. Birkaç incelemede serin çalıştığını görmüştüm.

hsdemir03

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Sertan
Asus ta tuf 1. nesil laptoplarda sıcaklık değerleri tasarımsal hatadan kaynaklı çok yüksek . Yeni TUF laptoplar önceki modellere göre daha serin çalışıyor . Ama beklemeni tavsiye ediyorum . Nvidia 3000 serisi için Asus ve Gigabyte laptop çıkarıcaklar
Maalesef bekleyemem daha fazla beklersem 10k dan aşşağı laptop kalmayacak
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu demek istemiyorum ama bu leş kalitedeki iki modeli almak yerine orta halli Monster'ı daha ucuza alabilirsin.

Lenovo modelleri de fena durmuyor. Birkaç incelemede serin çalıştığını görmüştüm.
Teşekkür ederim fakat Monster,Casper markalarından elimden geldiğince uzak durmaya çalışıyorum sebebini sorarsan sana burda kullanan 1-2 kişi ile beraber Manas destanı yazabilirim.

Top Bottom