Neler Yeni

Açık liseye geçmek gereklimi

Ss A

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Semih APAYDIN
neden memnun değilsiniz peki eğitimi mi kötü
Aslına bakarsan sistemleri çok kötü. Eğitim olarak bölümdeki mühendislik dersleri yeterli düzeyde ancak branş dersler için aynı şeyi söyleleyemem ayrıca her türlü sıkıntıda öğrencinin en mağdur olacağı şekilde çözülüyor hatta slogan haline gelmiş. Ama seçtiğim bölümden çok memnunum

Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
ibrahim kandemir
Aslına bakarsan sistemleri çok kötü. Eğitim olarak bölümdeki mühendislik dersleri yeterli düzeyde ancak branş dersler için aynı şeyi söyleleyemem ayrıca her türlü sıkıntıda öğrencinin en mağdur olacağı şekilde çözülüyor hatta slogan haline gelmiş. Ama seçtiğim bölümden çok memnunum
son olarak sorum şu SAT a hazırlık için neler yapılması gerek

Ss A

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Semih APAYDIN
son olarak sorum şu SAT a hazırlık için neler yapılması gerek
İngilizce altyapın olması lazım en çok. Türkiye’de normal müfredat ile çok alakası yok. Her şey daha çok akademik. Branş sınavları çok kolay her türlü yaparsın (lise 1 düzeyi) terminoloji bilgisi öğrenmen yeterli. İngilizce sınavı zor olan kısmı. Barron, kaplan gibi yayınlar kullanarak teknikler geliştirebilir aynı zamanda Amerikan tarihi ve bolca klasik Kitaplar okuman gerekli metinlere hakim olmak açısından. Son olarak kelime dağarcığını geliştirmek en önemli kısım bunun için defter tutmanı öneririm. Kelime anlam cümle şeklinde ama hepsi ingilizce olacak. Longman dict öneririm onlineda mevcut. Şimdiden kolay gelsin

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,608
İsim
Yavuz
Bence biraz daha sabredin sonu iyi olacak sizin için. Açık öğretim o kadar iyi bisey değil.

Top Bottom