Neler Yeni

AÇIKLANACAK MÜJDEDEN SİSTEMLERE İYİ BİR ETKİ OLUR MU

Cerkutay

80+ Silver
En İyi Cevap
1

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
10 yıl sonra çıkarılacaksa 2040 ta belki de benzin tamamen ortadan kalkacak. Hiç bir şey yapmamaktan tabii ki de iyidir ama araplar gibi 100 sene petrol var diye sefa süremeyecegiz sanırım.
TR tarım ve turizmi kullanmadığı sürece zaten hiçbir zaman sefalet süremez. O kadar yeterli ve kullanabileceğimiz yer altı kaynaklarımız yok ama muazzam verimli topraklarımız ve adeta tarih fışkıran baya bi yer var. Ekstra olarak cennet gibi yerler de var.

eysis

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Sistemlere etkisi olması için dolara etkisinin olması gerekiyor! Hadi diyelim biz doğalgaz petrol bulduk, bunun çıkartılması işlenmesi piyasaya sürülmesi falan derken iş uzar yani kısa süreli bir etkisi olmaz ve de dünyanın tepkiside önemli.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
haro
TR tarım ve turizmi kullanmadığı sürece zaten hiçbir zaman sefalet süremez. O kadar yeterli ve kullanabileceğimiz yer altı kaynaklarımız yok ama muazzam verimli topraklarımız ve adeta tarih fışkıran baya bi yer var. Ekstra olarak cennet gibi yerler de var.
sefalet degil sefa :D asdas. Tarım işi boş artık. Sen aylarca emek verirsin adam bir ekran kartı ve bir işlemci üretir aylarca tarımda ugrastın emegini satsan yine alamazsın gibi örnekler verebilirim. O yüzden sanayi daha önemli tarımdan

GryAsl

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,422
İsim
Güray
sefalet degil sefa :D asdas. Tarım işi boş artık. Sen aylarca emek verirsin adam bir ekran kartı ve bir işlemci üretir aylarca tarımda ugrastın emegini satsan yine alamazsın gibi örnekler verebilirim. O yüzden sanayi daha önemli tarımdan
Evet özellikle enerji şuanda çok önemli ancak çıkaramıyoruz işte sorun orada. Ülkenin zengin yatakları yok. Klavye otomatik düzeltmiş farkında değilim la.

Xeraton

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
893
İsim
Halil İbrahim Memiş
Gençler herkezin fikirlerini almak istiyorum lütfen bu konuda fikrinizi belirtebilirmisiniz ? Demem o ki doğalgaz veya petrol rezervi bulunduğu iddia ediliyor "Bloomberg" "EuroVision" Bu şekilde iddialar attı ortaya ve bu dedikleri müjde gerçekten de doğru ise bunun dolara ne gibi bir etkisi olur ve eğer etkisi olursa sistem fiyatlarına nasıl bir yansıma sağlar çok düşer mi ?
#Negibietkisiolur
hiçbir etki olmaz bence artar doğalgazı ordan çıkarmak 6-7 yılı bulur

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Tarım işi boş artık.
Ne kadar bilgisizce bir yorum...
Türkiye tarımda ithalata 20 yılda 104.6 milyar $ harcadı.
• Ülke nüfusunun beslenmesini sağlaması,
• Milli gelire ve istihdama katkı sağlaması,
• Sanayi sektörünün hammadde ihtiyacını karşılaması,
• Sanayiye sermaye aktarması,
• İhracata doğrudan ve dolaylı katkıda bulunması,
Bu gibi nedenlerden dolayı, tarım ekonomimizde vazgeçilmez bir sektördür.

• Gelişmiş ülkeler tarım sektörlerini gelişmekte olan ülkelere karşı her zaman daha fazla oranda korumuştur.
• Bunun nedeni, tarımsal nüfusa diğer sektörlerdekine yakın bir tutarda gelir sağlayarak, tarımsal nüfustaki düşüşü engellemek olarak açıklanmaktadır.
Tarım sadece sektörü değil, ürettiği temel ürünler nedeniyle tüm ülkeyi doğrudan etkilemektedir.
Screenshot_6.png

Emre123a

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
10,316
İsim
Emre
Açıklandığı gibi gelen yatırımlar ile biraz iyileşme olur
Asıl etki 2-3 yıl sonra borular döşenip çıkartmaya başlıyınca

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
haro
Ne kadar bilgisizce bir yorum...
Türkiye tarımda ithalata 20 yılda 104.6 milyar $ harcadı.
• Ülke nüfusunun beslenmesini sağlaması,
• Milli gelire ve istihdama katkı sağlaması,
• Sanayi sektörünün hammadde ihtiyacını karşılaması,
• Sanayiye sermaye aktarması,
• İhracata doğrudan ve dolaylı katkıda bulunması,
Bu gibi nedenlerden dolayı, tarım ekonomimizde vazgeçilmez bir sektördür.

• Gelişmiş ülkeler tarım sektörlerini gelişmekte olan ülkelere karşı her zaman daha fazla oranda korumuştur.
• Bunun nedeni, tarımsal nüfusa diğer sektörlerdekine yakın bir tutarda gelir sağlayarak, tarımsal nüfustaki düşüşü engellemek olarak açıklanmaktadır.
Tarım sadece sektörü değil, ürettiği temel ürünler nedeniyle tüm ülkeyi doğrudan etkilemektedir.
Alıntıyı görüntüle
Bilgisizce yorum yapmadım. Adam bir uçak üretir senin tarımdan kazandıgın paranın yüzde 5 veya 10 nu kazanır o uçagı satarak. Yani 10 tane uçak satsa belkide senelik bütün ülkenin tarım parasını kazanacak. Demek istedigim arkadaşa tarım ile ülke kalkınmaz ve tarıma güvenipte doların 2 tl ye düşmesini falan beklemeyin demek istedim

KTimur

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Bilgisizce yorum yapmadım. Adam bir uçak üretir senin tarımdan kazandıgın paranın yüzde 5 veya 10 nu kazanır o uçagı satarak. Yani 10 tane uçak satsa belkide senelik bütün ülkenin tarım parasını kazanacak. Demek istedigim arkadaşa tarım ile ülke kalkınmaz ve tarıma güvenipte doların 2 TL ye düşmesini falan beklemeyin demek istedim
Senin mantığında gidersek çok iş ''boş'' olur. A ülkesinin sattığı 1000 ekran kartının gelirini B ülkesi savunma sanayiin de bir silah satarak alıyor, o zaman elektirik, elektronik ürünler üreten sanayilere de ''boş iş'' diyelim, kapatalım. Yazdıklarında kendinle çelişiyorsun zaten.

Yazımda ne tarım ile ülke kalkınır dedim ne başka bir şey ama tutup da tarım sektörünün önemsiz olduğunu söylersen ap açık bir şekilde bilgisizce bir yorum yapmış olursun. Dünya da yaşanan bir çok buhran da Sovyetler Birliği ve RF'yi tarım kurtarmıştır, bu buhranlarda bir çok sektör gerilerken tarım ilerleme kaydetmiş, ülkenin gelir sağlamasında etkili olmuştur.

Tarım, sanayinin ayrılmaz bir bütünüdür çarklardan biri bozulursa diğerleri de etkilenir.

Son düzenleme:

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Gençler herkezin fikirlerini almak istiyorum lütfen bu konuda fikrinizi belirtebilirmisiniz ? Demem o ki doğalgaz veya petrol rezervi bulunduğu iddia ediliyor "Bloomberg" "EuroVision" Bu şekilde iddialar attı ortaya ve bu dedikleri müjde gerçekten de doğru ise bunun dolara ne gibi bir etkisi olur ve eğer etkisi olursa sistem fiyatlarına nasıl bir yansıma sağlar çok düşer mi ?
#Negibietkisiolur
Hemen büyük bir etki olmaz. 2 yıl sonra çok ciddi etkiler.

kaplanharun

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
#Negibietkisiolur
10 yıl sonra çıkarılacakmış doğalgaz olsa bile.
Yani fiyatılar düşmez.

songokutr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,206
İsim
haro
Senin mantığında gidersek çok iş ''boş'' olur. A ülkesinin sattığı 1000 ekran kartının gelirini B ülkesi savunma sanayiin de bir silah satarak alıyor, o zaman elektirik, elektronik ürünler üreten sanayilere de ''boş iş'' diyelim, kapatalım. Yazdıklarında kendinle çelişiyorsun zaten.

Yazımda ne tarım ile ülke kalkınır dedim ne başka bir şey ama tutup da tarım sektörünün önemsiz olduğunu söylersen ap açık bir şekilde bilgisizce bir yorum yapmış olursun. Dünya da yaşanan bir çok buhran da Sovyetler Birliği ve RF'yi tarım kurtarmıştır, bu buhranlarda bir çok sektör gerilerken tarım ilerleme kaydetmiş, ülkenin gelir sağlamasında etkili olmuştur.

Tarım, sanayinin ayrılmaz bir bütünüdür çarklardan biri bozulursa diğerleri de etkilenir.
Bir lafımı alıp tüm anlatmak istedigimi degiştiriyorsun sen. Zaten yapılan işler hiç yoktan iyidir yapılmalıdır. Ama ülkemizde tarım boş iş oldu. Hem arkadaş yazmış tarım ile kalkınır bu ülke diye o sebeble boş iş dedim. İstedigin kadar tarımı destekle şu üretimin 10 katına çıkar yine kalkınamazsın tarım ile. Bir dogalgaz ve petrol gibi degil yani onu demek istiyorum. Ve zaten tarımda bulunmadıgın da belli senin ama uzaktan yorum yapıyorsun. Bekara eş boşamak kolay diye bir laf var. Tarımda üretici kazanamıyor. Aracılar kazanıyor. Hal sisteminin acilen degiştirilmesi lazım. Tarım ürünü üreticisi malını halde satıyor örnek veriyorum kilosu 50 kuruştan. Halci onu 75 kuruştan satıyor Dükkan sahibine. Dükkan sahibide 1 ilara ve ya 1.50 liraya satıyor kilosunu. Üreticinin yüzü gülmedikten sonra tarım lafını konusmaya bile gerek yok.

Top Bottom