Neler Yeni

[ACİL] İstifa etmek için işyerine gitmem gerekiyor mu ?

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Anonim
İşe bu gün başladım ve sebebini söylemek istemediğim sebepten dolayı istifa etmek istiyorum. İstifayı nasıl verebilirim ve iş yerine götürmeden istifa edebilir miyim ? Veya illa el yazısı ve ıslak imzalı olması gerekiyor ise 2-3 gün sonra götürebilir miyim ? (Deneme süreci olarak işe alındım)

wolvesina

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
Arda Gezer
İşe bu gün başladım ve sebebini söylemek istemediğim sebepten dolayı istifa etmek istiyorum. İstifayı nasıl verebilirim ve iş yerine götürmeden istifa edebilir miyim ? Veya illa el yazısı ve ıslak imzalı olması gerekiyor ise 2-3 gün sonra götürebilir miyim ? (Deneme süreci olarak işe alındım)
Kurumsal bir yer değilse ara söyle
Kurumsal ise müdür vs. kim varsa ara söyle gel derse gitmen lazım

Yasin / EsquaReD

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,015
İsim
Yasin
İş sözleşmesi imzalayarak girdiysen aynı şekilde imzalı olarak istifa yazısını vermen gerekir. Bazı şirketler istifa yazısının fotoğrafını atmasını istiyor bazısı da şirkette hallediyor yüz yüze. İk kimse onlara sor gelmeme gerek var mı veya fotosunu atayım mı diye

Mert

80+ Silver
Kurumsal bir şirkette gerekiyor. Zimmetli eşyalarını teslim ediyorsun, ilişik kesiyorsun ve bunları ıslak imzalı müdür onayı sonrasında yapıyorsun.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Sigortalı bir çalışansan imza atman gerekiyor kendi isteğinle istifa ettiğine dair.

DefKot

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,821
İsim
DefKot
Ara gelmiyorum de, ilk işin sanırım bu kadar ciddiye aldığına göre, ben müşteri dövüp işten atıldığımı bilirim abartılacak bir şey yok işlerin girme çıkma aşamasında.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,889
İsim
Emir Yusuf
Borcum alacağım yoktur diye kağıt imzalatabilirler eğer işverenin veya muhasebecisi azıcık bilgiliyse.

Top Bottom