Neler Yeni

acil yardım edin pc ilk açılışta açılmıyor

Kerem1963

80+ Bronze
pc yi açıyorum ilk açılışta fanlar dönüyor fanların ışıklarıda yanıyor klavye mouse ışıkları gelmiyor ve ekranda gelmiyor sonra fişten çekmek zorıunda kalıyorum fişten çekiip açıyorum bu sefer american megatrends şeyi çıkıyor F1 basıyorum ordan biosa biostan boot menüden ssd mi seçerek açabiliyorum yardım edin !!!!!

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
Bios pilini çıkartıp bir süre bekleyin ardından tekrar takın ve bios ayarlarına girip başlangıçta default olarak SSD'yi tanımlayın sorun düzelecektir.

(( Bios pilini çıkartın,yeniden takın deme sebebim bilgisayar çalışıyor ancak monitor klayve gibi harici ürünlerin çalışmadığında yaptığım bir yöntem ))
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bios'a girin Advenced Bios Features'ten First Boost Device'yi SSD olarak tanımlayın

Kerem1963

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bios pilini çıkartıp bir süre bekleyin ardından tekrar takın ve bios ayarlarına girip başlangıçta default olarak SSD'yi tanımlayın sorun düzelecektir.

(( Bios pilini çıkartın,yeniden takın deme sebebim bilgisayar çalışıyor ancak monitor klayve gibi harici ürünlerin çalışmadığında yaptığım bir yöntem ))

Bios'a girin Advenced Bios Features'ten First Boost Device'yi SSD olarak tanımlayın
çok teşekkür ederim

peki bir şey dicem korkmama gerek yok değil mi bi sıkıntı çıkmaz

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
çok teşekkür ederim

peki bir şey dicem korkmama gerek yok değil mi bi sıkıntı çıkmaz
Yani uzun süredir kullandığım bir cihaz olduğu için bir sıkıntı çıkarmadı bana. Ama tam olarak teknik detayını bilemiyorum. "Bios Advanced Features" hakkında söylediğim ise tam olarak eminim.

Kerem1963

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani uzun süredir kullandığım bir cihaz olduğu için bir sıkıntı çıkarmadı bana. Ama tam olarak teknik detayını bilemiyorum. "Bios Advanced Features" hakkında söylediğim ise tam olarak eminim.
peki bu bios pili çıakrma biosu sıfırlamayı sağlıyor ben direk bios sürümünü değiştirsem bi korkmadım değil kırarım falan elim alışıkta değil böyle şeylere statik elektrik yüklerim

unknownuser

80+ Bronze
En İyi Cevap
4
peki bu bios pili çıakrma biosu sıfırlamayı sağlıyor ben direk bios sürümünü değiştirsem bi korkmadım değil kırarım falan elim alışıkta değil böyle şeylere statik elektrik yüklerim
Bios pilini çıkartırken kırabileceğiniz bir şey değil,endişelenmenize gerek yok. Kırabilmeniz için basınç uygulamanız lazım iki tarafından da.
++ Bios sürümünü ben güncelleme geldikçe değiştiriyorum onun dışında değiştirme gereği duymuyorum. Bilgim yok maalesef.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
941,005
Üyeler
147,981
Son üye
pqfeek
Top Bottom