Neler Yeni

ACİL YARDIM SOĞUTUCUNUN VİDASI KOPTU!!!

Lexon.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ayetullah
acil yardim edebilecek bir cozum onerisinde bulunabilecek varmi sogutucunun vidasini matkapla takmaya calistim vidasi koptu

johan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,355
İsim
ismail
Geçmiş olsun

Lexon.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ayetullah
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ekler

• image.jpg
    image.jpg
    1.1 MB · Hit: 40
  • image.jpg
    image.jpg
    1.4 MB · Hit: 39

burakatan

80+
Mesaj otomatik birleştirildi:
İşiniz çok zor. Kırık vidanın ucu dışarıda olsaydı bir şeyle tutturup çıkarırdınız ama vidanın kalan kısmı iç kısımda kalmış gibi duruyor. Onu 2 yöntemden biriyle açabilirsiniz ancak bu 2 yöntem de sizi aşar. Birincisi somunu kaynak yapıp daha sonra somun yardımıyla çıkartmak. İkincisi ki bana göre en mantıklısı içte kalan vidadan daha küçük bir matkap ucuyla ortasında delik açıp yuva yapmak. Sonra saat yönünün tersine yivli olan matkap uçları var. Onu takıp delik açtığınız yere koyarak şarjlıyla çıkartıyorsunuz. Bu ekipmanlar sanırım oto sanayilerinde vardır. Tanıdığın varsa bir arayıp sormanı tavsiye ederim. 2 dakikalik iş. Örnek olarak video atayım.

Demirr34_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Ömer
kanka git silikon al ince uzun olanan silikonu erit içteki vidaya yapıştır döndürerek çıkart

Demirr34_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
301
İsim
Ömer
Denenebilir ama şarjlıyla sıkarken kırdığından bayağı sıkmıştır. Öyle kolay çıkacağını sanmıyorum ama evde denenebilecek tek yöntem bu.
Şu an ekipmansız olarak yapılabilecek en mantıklı şey ve ürüne zarar vermeden denesin olmadı senin dediğini yapmak zorunda yoksa çıkartamaz

Ventusz

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,192
İsim
Gökhan Güçlüoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Elektronik Bilgisayar Sistemleri Sıcak Fırsatlar
Hocam sizdeki de iyi cesaretmiş ben normal tornavidayla sıkarken fazla sıkıp zarar veririm diye korkarken siz matkapla yapmışsınız. Umarım ana karta zarar vermemişsindir.
O vidanın değişmesi gerekli ve beraberinde yeni bir alt braket kısaca yenisini almanız daha uygun olur

Lexon.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ayetullah
Hocam sizdeki de iyi cesaretmiş ben normal tornavidayla sıkarken fazla sıkıp zarar veririm diye korkarken siz matkapla yapmışsınız. Umarım ana karta zarar vermemişsindir.
O vidanın değişmesi gerekli ve beraberinde yeni bir alt braket kısaca yenisini almanız daha uygun olur
altindakikirdigim seyin ismini tam olarak bilmiyorum snairsam o parcayi bilgisayarcilarda bulurum 1 tane almam yeteri olr internette cok ucuk fiyata var

İşiniz çok zor. Kırık vidanın ucu dışarıda olsaydı bir şeyle tutturup çıkarırdınız ama vidanın kalan kısmı iç kısımda kalmış gibi duruyor. Onu 2 yöntemden biriyle açabilirsiniz ancak bu 2 yöntem de sizi aşar. Birincisi somunu kaynak yapıp daha sonra somun yardımıyla çıkartmak. İkincisi ki bana göre en mantıklısı içte kalan vidadan daha küçük bir matkap ucuyla ortasında delik açıp yuva yapmak. Sonra saat yönünün tersine yivli olan matkap uçları var. Onu takıp delik açtığınız yere koyarak şarjlıyla çıkartıyorsunuz. Bu ekipmanlar sanırım oto sanayilerinde vardır. Tanıdığın varsa bir arayıp sormanı tavsiye ederim. 2 dakikalik iş. Örnek olarak video atayım.

Hocam soyle birsey isimi gorur sanki icinde kirilip dokulmesi yeterli olr

burakatan

80+
altindakikirdigim seyin ismini tam olarak bilmiyorum snairsam o parcayi bilgisayarcilarda bulurum 1 tane almam yeteri olr internette cok ucuk fiyata var

Hocam soyle birsey isimi gorur sanki icinde kirilip dokulmesi yeterli olr
Üstteki attığımla aynı mantık. En kolay ve zararsız bu şekilde çıkarılır ama o ucdan bulmanız lazım.

Top Bottom