Neler Yeni

Adamın videoda CMD'ye yazdığı kodu yazsam bir şey olur mu ?

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Merhabalar, bilgisayarımda kapanma sorunu yaşıyorum ve buna çözüm olabileceğini düşündüğüm bir video buldum, adamın videoda CMD'ye yazdığı kodu yazsam bir şey olur mu ? Yer: 1:45 Dakika/saniye
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhabalar, bilgisayarımda kapanma sorunu yaşıyorum ve buna çözüm olabileceğini düşündüğüm bir video buldum, adamın videoda CMD'ye yazdığı kodu yazsam bir şey olur mu ? Yer: 1:45 Dakika/saniye
Yardım edin beyler ya yükseltme hakkım kalmadı.

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan

CMD yi yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow yazman bir sorun olmaz bu windows bozuk dosylarını onarımı için kullanılıyor. Mavi ekran yediğinde windows da sorunlar olduğunda bu komutun kullanılmasını öneriyoruz.

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Sistemde bozuk dosya olup olmadığını kontrol eden komut.
Yazabilirsin

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mavi ekran mı veriyor yoksa direkt güç mü kesiliyor ?
Masaüstündeyken hiç bir şey yapmıyorum mouse hareket etmiyor ve ilk görüntü gidiyor daha sonra ses gidiyor ve DisplayPort sinyal yok diyor bunu ancak kasanın üzerindeki reset tuşu ile yeniden başlattığımda çözebiliyorum. Sonra tekrar açtığımda aralıklara yine oluyor. Oyundaykende olmuyor ne alaka anlamadım yük altında bile değil sistem, oyunda hiç olmadı, en çok Google'da oluyor ve youtube da video izlerken oluyor.

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Masaüstündeyken hiç bir şey yapmıyorum mouse hareket etmiyor ve ilk görüntü gidiyor daha sonra ses gidiyor ve DisplayPort sinyal yok diyor bunu ancak kasanın üzerindeki reset tuşu ile yeniden başlattığımda çözebiliyorum. Sonra tekrar açtığımda aralıklara yine oluyor. Oyundaykende olmuyor ne alaka anlamadım yük altında bile değil sistem, oyunda hiç olmadı, en çok Google'da oluyor ve youtube da video izlerken oluyor.
Parçalarla alakalı bir sorun değil sanırım. Bu komutu uygulayarak devam edin.
Sonucu birlikte görelim.
Sisteminizi paylaşırsanız iyi olur.

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mavi ekran mı veriyor yoksa direkt güç mü kesiliyor ?
Hocam böyle bir şey dedi Google Çeviriden çevirdim bozuk dosyalar buldu ve bunları başarıyla onardı diyor, bu ne anlama geliyor ?

Ekler

• Ekran Görüntüsü (227).png
    Ekran Görüntüsü (227).png
    25.2 KB · Hit: 36

NakreS14

80+ Platinum
En İyi Cevap
25
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,070
İsim
Serkan
Hocam böyle bir şey dedi Google Çeviriden çevirdim bozuk dosyalar buldu ve bunları başarıyla onardı diyor, bu ne anlama geliyor ?
Dediği gibi bozuk dosyalar varmış ve bunu onarmış iyi bir şey sorunun devam etmesi halinde bios chipsetini biosunu ve ekran kartı sürücünü güncellemeyi dene.

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dediği gibi bozuk dosyalar varmış ve bunu onarmış iyi bir şey sorunun devam etmesi halinde bios chipsetini biosunu ve ekran kartı sürücünü güncellemeyi dene.
Ekran kartı sürücüsü güncel, AMD nin masaüstü uygulaması ile güncelliyorum her seferinde, Bios chipsetini nasıl güncelleyeceğim peki ?
Sistem: RX 5500 XT ryzen 5 2600x B450m S2h v2

Agathon

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /ScanHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
Bu komutları uygulayabilir misiniz.

Talha_x23

80+ Silver
En İyi Cevap
1
No component store corruption detected.
The operation completed successfully.
Bu yazı çıktı hocam ilkini yazdıktan sonra.

Deployment Image Servicing and Management tool
Version: 10.0.19041.844
Bu da ikincisinden sonra yazan şey.

Top Bottom