Neler Yeni

Korkunç bir kayboluş hikayesi. Kisaragi istasyonu

Omnissiah

80+ Bronze
Aşağıdaki hikaye 2chan forumlarında gerçek zamanlı olarak yayınlanmıştır. Hasumi adını kullanan orijinal poster, okuyucularını yaşadığı garip deneyimden haberdar etti ve onlardan ne yapmaları gerektiği konusunda tavsiyeler aldı. Aşağıda yaşananlar anlatılmaktadır.

Hasumi
Sadece hayal gücüm olabilir, ama bir şey hakkında konuşmamın sakıncası var mı?

2chan
Tabii, devam et. Ne oldu?

Hasumi.
Trene yeni bindim ama bir şeyler ters gidiyor.

2chan
Tamam.

Hasumi.
Her zaman işe gidip geldiğim tren bu, ancak yaklaşık 20 dakikadır hiçbir istasyonda durmadı. Her zaman beş dakikada bir ya da en fazla yedi veya sekiz dakikada bir durur ama hiç durmadı. Şu anda trende beş kişi daha var ama hepsi uyuyor.

2chan
Henüz trenden inmedin, değil mi? Yanlışlıkla eksprese binmedin, değil mi?

Hasumi.
Evet, dediğin gibi, yanlış trene binmiş olabilirim. Biraz daha bekleyeceğim. Garip bir şey olursa tekrar gelirim.

2chan
Öncelikle, neden ön vagona gidip kondüktörü görmüyorsunuz? Sara nöbeti falan geçiriyorsa bu çok kötü olur. Git ve onu kontrol et!

Hasumi.
Hala bir yerde duracakmışız gibi görünmüyor, o yüzden gidip bir bakacağım.

Panjurlar ya da başka bir şey pencereyi kapatıyor, bu yüzden sürücüyü göremiyorum. Shizuoka Eyaleti'nde özel bir demiryolundayım.

2chan
Pencereye vurdun mu?

Hasumi.
Aradım ama cevap gelmedi.

2chan
Dışarıyı görebiliyor musun? Geçen istasyonların isimlerini ya da herhangi bir şeyi görebiliyor musun?

Hasumi.
Tünelden çıktıktan sonra tren biraz yavaşlamaya başladı. Genelde bir tünelden geçmeyiz. Shin-Hamamatsu İstasyonu'ndan gelen tren.

Görünüşe göre durmak üzereyiz.

2chan
İnmeyeceksin, değil mi?

Hasumi.
Kisaragi İstasyonu'nda durduk, ama acaba inmeli miyim? Bu istasyonu daha önce hiç görmedim ya da duymadım.

2chan
İnmelisin.

Hayır, son durağa kadar kalmalısın.

Yani, tren şimdiye kadar tekrar hareket etmeliydi, değil mi?

Hasumi, trene ne zaman bindin?

Hasumi.
İndim. İstasyon bomboştu. Sanırım 11.40 civarında trene bindim.

2chan
Kisaragi İstasyonu'nu aradım ama hiçbir şey çıkmadı... Bir dakika, treniniz bir saattir mi çalışıyor? Pekala, ben banyo yapmaya gidiyorum.
Kisaragi İstasyonu'nu da aradım ama burada bir şey yok.

Hasumi.
Sanırım geri dönmeliyim. Tren tarifesi arıyorum ama hiçbir şey bulamıyorum. Tren hala durmuş durumda, acaba geri dönmek daha mı güvenli olur? Ben bunu yazarken çoktan trene geri binmiştim.

2chan
Yakınlarda insan varmış gibi görünen binalar var mı? Dışarısı soğuk, dikkatli ol.

Hasumi
İstasyondan ayrılıp bir taksi bulmaya çalışacağım. Teşekkürler.

2chan
Bu iyi bir fikir. Dikkatli olun.

Son trenler hareket ettikten sonra boş bir istasyonda kolayca bir taksi bulabileceğinden şüpheliyim.

Ve görünüşe göre Hasumi 2D dünyasının bir sakini oldu.

Hasumi
Burada hiçbir şey yok, taksi bile yok. Ne yapmalıyım?

2chan
Gidip istasyon görevlisini ya da yakındaki bir polis kulübesini görün!

Şimdilik 110'u araman gerekmiyor mu?

Neden taksi şirketini aramıyorsun?

Bu noktada yapabileceğiniz tek şey en yakın markete gitmek.

Yakınlarda bir ankesörlü telefon varsa, taksi şirketinin numarasına bakmalı ve onları aramalısınız.

Hasumi
Gelip beni almaları için ailemi arıyorum ama Kisaragi İstasyonu'nun nerede olduğunu bilmiyorlar. Haritadan bakıp beni almaya geleceklerini söylediler ama biraz korkuyorum.

2chan
Trendeki diğerlerine ne oldu? Tek inen sen miydin?

Hasumi, internette Kisaragi İstasyonu'nu da bulmaya çalıştım ama burada hiçbir şey yok. Shin-Hamamatsu bölgesine yakın olduğunu söylemiştin, değil mi? Bakalım Yahoo'da bir şey bulabilecek miyim.

Hasumi
Ankesörlü telefon aramaya gittim ama hiç yok. Diğer yolcular inmedi, bu yüzden şu anda yalnızım. İstasyonun adı kesinlikle Kisaragi İstasyonu.

2chan
İstasyonun dışında umumi bir telefon bulma şansınız var.

Neden istasyondan ayrılmayı denemiyorsun?

Şu anda biraz araştırma yaptım ve 'oni' (iblis) kanjisi aynı zamanda 'kisaragi' olarak da okunabiliyor, değil mi...?

Yani 'İblis İstasyonu' mu demek istiyorsun? Bu çok korkunç.

Video oyunu ineği misin? Google'da arattığımda bir video oyunu buldum.

Kisaragi İstasyonu'ndan önceki ve sonraki istasyonları yaz. Orada yazılı bir şey yok deme.

Hasumi
Hangi oyundan bahsediyorsunuz? Burada önceki veya sonraki istasyonlar yazmıyor.

2chan
Raylar boyunca eve yürümeyi deneyin.

Şimdi koşmaya başlarsanız, muhtemelen trene yetişebilirsiniz!

Burası bir istasyon, o yüzden etrafta yaşayan insanlar olmalı.

Hasumi
Evet, bu doğru. Panikliyordum, o yüzden fark etmedim bile. İzleri takip edip ailemin aramasını bekleyeceğim. Daha önce telefonumdaki I Mode'un Şehir Bilgileri bölümüne bakmayı denedim ama bir tür hata verdi. Sadece eve gitmek istiyorum.

2chan
Şaka olsun ya da olmasın, bunu ciddi bir şekilde çözmek için çalışacağım.

Hasumi
Buralarda gerçekten hiçbir şey yok. Tek görebildiğim otlaklar ve dağlar. Ama tren raylarını takip edersem, sanırım eve gidebilirim, bu yüzden elimden geleni yapacağım. Teşekkür ederim. Her şeyin büyük bir şaka olduğunu düşünebilirsiniz, ama başka bir sorunla karşılaşırsam geri gelebilir miyim?
Cmy Cai - Kisaragi Station(仮)

2chan
Tabii ki. Her neyse, kendine iyi bak.

Tabii ki. Dikkat et de telefonun ölmesin. Şu anda senin can simidin.

Yanlış yöne doğru yürümeye başlama. Ve tünelin içinde dikkatli olun.

Etrafta hiçbir şeyin olmadığı bir yerde telefon çekebilir mi? Bence istasyondan ayrılmasan daha iyi olur.

Soğuk bir gecede insansız bir istasyonda yapayalnız. Işıklar muhtemelen yakında sönecek ve karanlık olacak.

Tren rayları daha da karanlık bir tuzak. Ondan sonra da bir tünel var, değil mi?

Yine de, geceyi istasyonda geçirmek muhtemelen daha güvenli olurdu...

Bu çok riskli.

Hasumi
Babam aradı. Bir sürü sorusu vardı ama sonuçta nerede olduğuma dair hiçbir fikrimiz yok, o yüzden 110'u aramamı söyledi. Gerçekten istemiyorum ama polisi arayacağım ve bana yardım edip edemeyeceklerini öğreneceğim...

2chan
Sanırım hava aydınlandığında hareket etmeniz daha kolay olacak...

Gecenin bir vakti orada tek başına bekleyebilir misin? Tuhaf, yabancı bir yerde.

Gece vakti tünelden tek başınıza geçebilir misiniz? Tuhaf, bilmediğiniz bir tren yolunda.

Gecenin soğuğunda bilmediğiniz bir sokakta yürümeye devam edebilir misiniz?

Hasumi.
Durumumu polise elimden geldiğince açıklamaya çalıştım, ancak bunun bir şaka olduğunu düşündüler ve bana kızdılar. O kadar korkmuştum ki sonunda onlardan özür diledim...

2chan
Neden özür diledin? Bu gecelik bu kadar yeter. Git istasyonda ilk treni bekle.

İstasyonun etrafı nasıl? Orada bir şey var mı?

Hasumi.
Uzaklardan gelen davul sesine benzeyen sesleri duyabiliyorum, çalan bir çanın sesiyle karışık. Dürüst olmak gerekirse, artık ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.

2chan
Hasumi, istasyona geri dönmelisin. En iyisi kaybolduğunuzda ilk bulunduğunuz yere geri dönmektir.

Başlamak üzere...

Davullar ve çanlar...?

Muhtemelen sadece bir festivaldir.

Hasumi
Yalan söylediğimi düşünebilirsiniz ama çok korkuyorum, arkama bakamıyorum. İstasyona geri dönmek istiyorum ama geri dönemiyorum.

2chan
Koş. Ne yaparsan yap, sakın arkana bakma.

İstasyona dönüp bakamazsın! Götürülürsün. Tünele doğru koş, hemen şimdi! Düşündüğünden daha yakın olmalı.

Hasumi
Arkamdan biri bağırdı. "Hey, tren yolu boyunca yürüyemezsin, bu tehlikeli!" İstasyon görevlisi olabileceğini düşündüm, bu yüzden arkamı döndüm ve yaklaşık 10 metre ötede tek bacaklı yaşlı adam orada duruyordu. Sonra ortadan kayboldu. Çok korktum, hareket edemiyorum.

2chan
Arkana bakma dedim. Sadece koş.

Sakin ol ve söyleyeceklerimi dinle. Davul sesine doğru gitmeyi dene. Orada insanlar olmalı.

Hasumi'yi nereye göndermeye çalışıyorsun?

Hiç de öyle değil, Hasumi götürülmek üzere. Bu yüzden diyorum ki, eğer yapabiliyorsa, geri dönmeli.

Tek bacaklı yaşlı bir adam olduğunu nasıl anladın?

...tek bacaklı yaşlı bir adam olduğu için mi?

Muhtemelen tren çarpıp bacağını kaybeden ve sonra da ölen bir adamdır.

Hasumi
Artık yürüyemiyorum ama koşamıyorum da. Davulun sesi yaklaşıyor.

2chan
Sadece sabahı bekle. Hava aydınlanınca o kadar korkutucu olmayacak.

Trene geri dönmeliydin.

Hasumi.
Hâlâ hayattayım. Düştüm ve kanamam var ama hâlâ kırdığım topuğuma tutunuyorum. Henüz ölmek istemiyorum.

2chan
Zaten tek bir noktada kalırsan işler daha iyiye gitmeyecekti.

Bence tünelden geçebilirsen iyi olacaksın. Geçtiğinde bize haber ver ve yardım çağır.

Hasumi
Evi aradım. Babam benim için polisi arayacağını söyledi ama ses gittikçe yaklaşıyor.

Japanese horror: Kisaragi Station | Kowabana

2chan
Dua edelim de bu ses yaklaşan bir trenin sesi olmasın. Bunu söyledikten sonra, muhtemelen bunun için artık çok geç.

Hasumi
Elimden geleni yaptım ve şu anda bir şekilde tünelin önündeyim. Adında Isanuki yazıyor. Ses yaklaşıyor, bu yüzden tüm cesaretimi toplayacağım ve geçmeye çalışacağım. Güvenli bir şekilde geçtiğimde tekrar göndereceğim.

2chan
İyi şanslar.

Burası son. Tren ve istasyon gitti. Geri dönemezsin. Takip edecek kimse yok. Duyduğun ses, kendi geçmişinin bir hayaleti. Tünele doğru koş. Eğer durursan, dünyalar arasında sıkışıp kalırsın.

Hasumi
Tünelden çıktım. Tam önümde biri duruyordu. Görünüşe göre önerdiğiniz şeyi yapmak doğru cevapmış. Teşekkür ederim. Muhtemelen bir canavarla karıştırılacağım, yüzüm gözyaşlarıyla dolu.

2chan
Hasumi, bekle! Kımıldama!

Dur! Bu çok tehlikeli!

Böyle bir zamanda kim orada durur ki? Bu çok şüpheli...

Hasumi
Hepinizi endişelendirdiğim için özür dilerim. Karşımdaki kişi çok nazikti ve beni en yakın istasyona götüreceğini söyledi. Görünüşe göre orada bir iş oteli gibi bir şey varmış. Herkese çok teşekkür ederim.

2chan
Hasumi. Sana sormak istediğim bir şey var, lütfen cevap ver. Neredesin sen? O nazik insana yerin adını sorabilir misin?

Onlar gerçekten nazik mi? Burada olanlardan daha korkunç olabilirler, biliyorsun.

Evet, belki. Herhangi bir yerde, hangi cehennemdesin?!

Bu adam tehlikeli!! Gecenin bu saatinde tren yolunda ne işi var? Ceset falan atarken sana rastlamış olmalılar! Kaç!!

Hasumi.
Nerede olduğumuzu sordum, ama o sadece 'Hina' dedi. Bunun doğru olmasına imkan yok.

2chan
Hasumi, arabadan çık!

Üzgünüm, Kasumi. Hina nerede?

Ne garip bir hikaye. Yani tam da bu saatte şüpheli yaşlı bir adam tren rayları boyunca yürüyen bir kızı almak için orada mıydı? Ne yapıyormuş?

Hasumi.
Artık dağlara yaklaşmaya başladık. Arabanın durabileceği bir yer olduğunu sanmıyorum ve benimle konuşmayı tamamen bıraktı.

2chan
Garip, yaşlı bir adamın bile bu saatte ayakta olması için bir sebep yok.

Belki de sürekli telefonda olduğun için artık seninle konuşmuyordur?

Hasumi, tehlikedesin. Ailene gelip seni tünelden almalarını söyledin mi?

Hasumi. 110'u ara. Bu son kez bir şey yazdığın zaman olabilir.

Hasumi.
Pil bitmek üzere. İşler tuhaf görünüyor, bu yüzden ilk fırsatta kaçmaya çalışacağım. Bir süredir anlayamadığım bir şeyler mırıldanıyor. Gerektiğinde hazır olabilmek için bunu şimdilik son yazım yapacağım.

Bu yazıdan sonra Hasumi'den bir daha haber alınamadı.

Top Bottom