Neler Yeni

AFY Bilişim TR Garantili Gainward RTX 3090 [Da Forum özel] Alışveriş Deneyimi

Boyga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Seçkin Karabulut
https://forum.donanimarsivi.com/ikinciel/tr-garantili-gainward-rtx-3090-da-forum-oezel.12554/

İlgili forum linkinden DonanımArşivi foruma özel ( da500) kupon koduyla 500TL indirim alarak 21.7.2023 tarihinde Gainward rtx3090 Phoenix kartı sipariş ettim. Satıcıya forumdaki konularda aşinalığım vardı zaten, üye adı ( Torojan ) ve kartın garantisi devam ediyordu. Bunlara güvenerek sipariş verdim biraz da. Hemen benimle iletişime geçti kendisi ve aynı gün kargoladı. Gelen kartı kendim test ettim ve belirtiği değerleri aldım diyebilirim. Abdullah 'ın PNY 3090 incelemesindeki karttan daha serin çalışıyor. Furmark açık kasa 73 derece kapalı kasa 79 derece gördüm maksimum. Kart otomatik fan hızı %60 ı geçmek istemiyor pek. Ben manual fan hızı %65-75 ayarlayıp kullandığımda 70-74 derecelerde oyun oynadım. Furmarkda da 5 derece daha düştü kapalı kasa testte bu fan hızıyla. Warzone 2 ve AC Valhalla da test ettim oyun olarak. Kartın ısı watt değerlerini tahmin edebiliyordum zaten araştırmalarıma göre ama Bellek ısı değeri beklediğimden düşük çıktı 90 derece gibiydi. 100 olur diye düşünmüştüm 3090'ların kronik sorunundan ötürü.. Oyunlarda da bir sorun yaşamadım. 850wlık powerım da sorun çıkarmadı gibi. Belki ilerde bir termal macun pad bakımıyla daha iyi olabilir bu değerler.

Alışverişimiz gayet olumlu sonuçlandı şu ana kadar. Bir haftalık süreç içerisinde irtibatta kaldık zaten hep satıcıyla. Satıcıi gayet ilgili. Kendisine ( Torojan ) teşekkür etmek isterim buradan tekrar.
Alışveriş tecrübemi paylaşmak istedim. Belki ihtiyacı olup almak isteyen fakat satıcılardan dolayı kararsızlığı olan arkadaşlara fikir vermiş olurum.
Aksi bir durum olup da sorun yaşadığım bir olay olursa yine bu konudan da belirtirim.

da.jpg

Son düzenleme:

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,166
İsim
SEYF
Yazıyı pek okuyamadım ama torojon reyiz iyidir. Bana göre biraz fazla fiyata satıyor ama yine iyi biridir

Boyga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Seçkin Karabulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gözü yormayacak şekilde ayarlamak istemiştim yazı rengini sizde iyi olmadı demek. Değiştirdim

Boyga

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Seçkin Karabulut
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Karanlık tema mı bozuyor? Biçimleri kaldırdım acemiliğime geldi o zaman. Aydınlık tema kullanıyorum farkedemedim :)

Son düzenleme:

torojan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
637
İsim
abdullah ferhat yılmaz
Değerli yorum için çok teşekkür ediyorum. Elimden geleni yapmaya çalıştım sadece, bol fpslerde kullanılsın :)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yazıyı pek okuyamadım ama torojon reyiz iyidir. Bana göre biraz fazla fiyata satıyor ama yine iyi biridir
Sağol dostum gözüne kestirdiğin ürün olursa özelden ulaşabilirsin imkan doğrultusunda yardımcı olmaya çalışırım

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
908,978
Üyeler
141,071
Son üye
exelemoon
Top Bottom