Neler Yeni

Aklımda hayal gücü niteliğinde soğutma sistemi geldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yiğit
Arkadaşlar Sıvı metali kullandığımız zaman 5-6 sene sonra değiştirmek gerekir fakat biz insanlar bunu 1-2 sene yapıyoruz biliyorsunuz. Aklıma şu geldi delice gelebilir fakat üreticiler fabrikada işlemci ile bakır arasına lehim damlatacak ve o lehimi sıvı şekilde tutarken soğutucu bakırı üzerine yerleştiricek. Böylece ömür boyu bir sıvı metal niteliğinde iletken olucak? Sizce söylediğim mantıklı mı :D Sadece bir hayal gücü biliyorum o lehimi sıcak tutarken zaten işlemci çıkar yanar vs.

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Oldu farzedelim ama hiçbir üretici ömür boyu işini görecek bir ürünü satmak istemez :D

MauroEmanuel Icardi

80+ Bronze
Mantıklı değil ki. Zaten 3-4 yılda bir genelde işlemci yükseltilir bilemedin 5sene de. Soğutma arızalandi mi nasıl çıkarıp değiştirecen ya da işlemciyi yükseltirken çöpe mi atacan soğutucu ile ayrıştırmasi çok zor olur. 4-5 sene kullanım için mantıksız çünkü kimse işlemcileri ömürlük kullanmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Oldu farzedelim ama hiçbir üretici ömür boyu işini görecek bir ürünü satmak istemez :D
Oda doğru :D Planlı eskitme olayı :D
Mantıklı değil ki. Zaten 3-4 yılda bir genelde işlemci yükseltilir bilemedin 5sene de. Soğutma arızalandi mi nasıl çıkarıp değiştirecen ya da işlemciyi yükseltirken çöpe mi atacan soğutucu ile ayrıştırmasi çok zor olur. 4-5 sene kullanım için mantıksız çünkü kimse işlemcileri ömürlük kullanmıyor
Laptop için söylemiştim dostum. Masaüstü içinde olur. Zaten lehim ince ve metal tabakaya atıldığında örnek olarak elinde var ise erit ve fayans veya düz zemine dök (parke yanar.) 20sn bekle ayağın ile ittir direkt kopuyor. İşlemci fanını sağ sol yapsan çıkar yani.

Top Bottom