Neler Yeni

AKP'li başkan: Nutuk okuyanlar barda kafa çekerken

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,239
İsim
........

Alıntıyı görüntüle

AKP Ordu Ulubey İlçe Başkanı Süleyman Özdemir, sosyal medya hesabından Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk'ün kaleme aldığı 'Nutuk' kitabına ilişkin olarak yaptığı paylaşımda, "Nutuk okuyanlar barda kafa çekerken, Kur’an okuyanlar göklerde SİHA uçuruyor" ifadelerini kullandı.

Özdemir, Facebook hesabından Çorlu’da Savunma Sanayi Başkanlığınca yürütülen AKINCI projesi kapsamında AKINCI TİHA'nın Teslimat ve Mezuniyet Töreni’ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın fotoğrafını paylaşarak, “Nutuk okuyanlar barda kafa çekerken, Kur’an okuyanlar göklerde SİHA uçuruyor” diye yazdı. Gelen tepkiler üzerine paylaşımını sildi.

Sözcü'den İsmail Akduman'ın haberine konu olan paylaşıma CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel de tepki göstererek, “Nutuk ile kurulan Türkiye Cumhuriyeti kuruluşunun üçüncü yılında, 1926’da uçak fabrikası kurdu. 95 yıl geçmiş, bugün 20 yıldır iktidarda olan güruh ise memleket cayır cayır yanarken bir galon su dökecek uçak bulamadı. Şimdi bu zihniyetin bir ilçe başkanı Nutuk ile Kur’an’ı yarıştırıyor ya, hem Türk milletine hakaret ediyor, hem Müslümanları incitiyor. Millet ıslah etmeden önce Allah ıslah etsin” dedi.

Kaynak:
Bir ordulu olarak söylüyorum orduyu akp yedi bitirdi proje için ayrilan milyonlarca lirayi barlarda alkol alarak yediler suan ordunun milyonlarca borcu var kafayı bulan kendileri bizleri bitirende kendileri. Atatürk içmiş içmemiş ne olmuş sizene. İslamiş güldürmeyin beni görüyoruz müslüman Ülkelerin halini ortada surunuyorlar. Diyorum din ile devlet işleri karıştırılmamalıdır.

SucukluYumurta

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
475
İsim
oğuzhan karaman
Kuran okuyan dedikleri namaz kılmayı bilmiyorlar.
1630502300220.png

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Ağır yalakasın başkanım. Eminim bu paylaşımı silmeseydin güzel bir makam aracın garantiydi.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,311
İsim
.
Şu halkı ayrıştırmaktan bir türlü sıkılmadılar.

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
Ben Nutuğu bitirmeden önce Kur'an okumuştum sonra bir baktım makinalaşmışım, bir siha olmuştum ama Nutuk okuyunca 100 yaşında birine dönüştüm (!) Şaka bir yana bu AKP'liler insanları dinden soğutmak için her şeyi yapıyor. Bunlar yüzünden dinden çok soğudum.

mental bey

80+ Bronze
Ataturk'ün önerdiği yollardan da gitseniz, Hz. Muhammed'in önerdiği yollardan da gitseniz güzel bir yerlere varabilirisiniz bence.

Gündem yapmak icin kullaniyor insanlar tek.

Gordiac

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
885
İsim
Ramazan KOLDAŞ
Bir ordulu olarak söylüyorum orduyu akp yedi bitirdi proje için ayrilan milyonlarca lirayi barlarda alkol alarak yediler suan ordunun milyonlarca borcu var kafayı bulan kendileri bizleri bitirende kendileri. Atatürk içmiş içmemiş ne olmuş sizene. İslamiş güldürmeyin beni görüyoruz müslüman Ülkelerin halini ortada surunuyorlar. Diyorum din ile devlet işleri karıştırılmamalıdır.

Hocam din ile devlet işleri birbirine karıştırılmamalı bu konuda katılıyorum size ama sorun islamda değil sorun islamı kullanan toplumuzda eğer her gelen geçen hoca kafasına göre millete fetva vermeyip onlları araştırmaya bilime teşvik etseydi şuan bu durumda olmazdık .

Ben bu ülkeyi anlamıyorum ya herkes bir şeye düşman olmak için çaba sarf ediyor akp'li zihniyet'in içerisinde alkol alanda var namaz kılanda aynı şekilde bu diğer partiler için de geçerli neden bir partinin bu kadar taraftarlığını yapıyorsunuz ki

İnanç bu inanç dinlerin temelinde iyiliğe teşvik etmek vardır .

İslam size araştırmayın koyun gibi yatın demiyor aksine araştırın sorgulayın bakın diyor fakat insanlarımız sadece namaz kılmakla ibadet edildiğini sanıyor .

Yaptığın her çalışma edindiğin her bilgi de aslında ibadet ya bunu toplumun anlaması zor bir şey değil insanlara bağlamayın şu dinleri artık

Bir insan topluluğu alkol kullanıyor diye ona dinsiz diyemezsin yada islam dini böyle aptalca diyemezsin .

Alkol almak veya namaz kılmak insanın kendi hür iradesine kalmış şeylerdir .

Mesela ben müslümanım namaz kılmıyorum abi ama bu müslüman olmadığım anlamına gelmez ki ben belki allaha ders çalışarak bilgi edinerek ibadet ediyorum .

Yada sadece benim üzerimden islam kötüdür diyemezsin bu adil olmaz .

Şuan ki insanların hepsi kötülük yapsa dahi tövbe eder sonra namaz kılarım mantığıyla kurtulacağını sanıyor .
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben Nutuğu bitirmeden önce Kur'an okumuştum sonra bir baktım makinalaşmışım, bir siha olmuştum ama Nutuk okuyunca 100 yaşında birine dönüştüm (!) Şaka bir yana bu AKP'liler insanları dinden soğutmak için her şeyi yapıyor. Bunlar yüzünden dinden çok soğudum.

Yukarıdaki yazımı okursan sevinirim üstat genel bir açıklama yaptım .

Ataturk'ün önerdiği yollardan da gitseniz, Hz. Muhammed'in önerdiği yollardan da gitseniz güzel bir yerlere varabilirisiniz bence.

Gündem yapmak icin kullaniyor insanlar tek.

Sana kalbimi bıraktım işte anlatmaya çalıştığım şey bu insanlar anlayamıyorlar bunu sadece tek bir yerin taraftarlığını yapıp duruyorlar çok saçma bir şey bu

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,295
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
şaka olsun artık

Fevkelade1i

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,045
İsim
Muhammet Trabzon
Ak Parti Sözcüsü Çelik, İlçe Başkanının söyleminin yanlış olduğunu söyledi ve eleştirdi. Bugün MYK toplantısı sonrasındaki basın açıklamasında belirtti.

“Bizim ilçe başkanımızın açıklaması yanlıştır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve aziz hatırasına yönelik herkes dikkatli şekilde konuşmalıdır. Nutuk okuyan vatandaşlarımızı bu şekilde nitelemeyle anmak kabul etmeyeceğimiz bir davranıştır. Herkesin Nutuk okuması da gerekiyor, yol göstericidir. Nutuk okuyanlar, Kuran-ı Kerim okuyanlar gibi bir mukayese hiçbir zaman kabul etmeyeceğimiz bir mukayesedir. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusuna gösterilmesi gereken saygı hak edilmiş bir saygıdır. Herkes buna dikkat etmelidir.” dedi.

CHP'nin Atatürk'e "soykırımcı" demesi bu kadar konuşulmadı. Bence asıl üzücü olan bu. Bilmem ne ilçe başkanının attığı saçma twitten daha önemli. Adamın kurduğu parti, kendisine "soykırımcı/katliamcı, sivil halkı bombaladı" diyor.

Top Bottom