Neler Yeni

Aldatmanın normalleştirilmesi

şakşukacı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
675
İsim
Hasan Erener
On sekiz yaşındayım. Çevremde çok fazla aldatma - aldatılma gördüm. Gerek genç gerek yaşlı kesimden bahsediyorum. Ayrıca aldatmaların çoğunluğu ortaya çıkmadığı içinde bu oranın görünenden çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Bu beni insanların eşli canlılar olmadığına inandırıyor. Seç ve üre. Aslında bana kalırsa hala en ilkel duygularımızla hareket ediyoruz. İnsanın aslında hayvan olduğunu kanıtlar nitelikte. Bana kalırsa gelecekte evlilik kavramı çok sığ olacak. Aldatma mevzuları hoşuma gitmesede yapabileceğim bir şey yok. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum. Bir insan neden aldatır? Aldatmak nasıl bu kadar normal bir şey haline geldi?

Forum Fedaisi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
632
İsim
Bahadır
deneme bonusuyla kumar oynamak gibi sahip olmadigin parayla oynuyorsun sonra bir bakmissin sahip oldugun para da gitmis

Hanaz

80+ Silver
Bad boy gibi olduklarını sanıyorlar ama kafayı takacak birine denk gelince canından olacağını bilmiyor

şakşukacı

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
675
İsim
Hasan Erener
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Cevap klasik olacak belki ama bunun en büyük ve tek nedeni sosyal medyadır. Hele hele Instagram bir de.
Olabilir. Eskiler ve mutlu evlilikten bahsedilir. Genel konuşuyorum. Önceden insanların özellikle kadınların bu kadar karşı cins alıcısı yoktu. Kendileri beraber bir şekilde yaşıyorlardı. Sosyal medya ile herkes birbirini ekliyor ve en çirkin kız bile ilgiye boğuluyor. Talibi çok olan bir kız daha iyi olduğunu düşündüğü birini görüne tabii ki kendi kontrolüne kalmış fakat daha iyi olana gidecek. Bu kızlara daha çok olduğu için kızlar üzerinden anlatıyorum. Aldatmak için çok fazla fırsat ve seçenek doğuyor.

Vesselam

80+
Low quality, high availability şeklinde adlandırdığım durum. Kabul edin ya da etmeyin gençler ama aldatma olayı sizin ne kadar iyi olduğunuzla alakalı değil, karşı tarafın ne kadar kaliteli karakter yapısına sahip olduğuyla ilgili. Sadakat herkesin sahip olduğu bir şey değil. O yüzden o kişiyi bulana kadar yok ben tek esliyim, kimseyle gönül eglendirmem, cart curt demeyin takılın geçin. Ciddiye bindirmeyin. O kişiyi bulduğunuzda sadakatinizi ve bağlılığımızı gösterirsiniz.

Fırhorse Sobutmoon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
302
İsim
Ad
Low quality, high availability şeklinde adlandırdığım durum. Kabul edin ya da etmeyin gençler ama aldatma olayı sizin ne kadar iyi olduğunuzla alakalı değil, karşı tarafın ne kadar kaliteli karakter yapısına sahip olduğuyla ilgili. Sadakat herkesin sahip olduğu bir şey değil. O yüzden o kişiyi bulana kadar yok ben tek esliyim, kimseyle gönül eglendirmem, cart curt demeyin takılın geçin. Ciddiye bindirmeyin. O kişiyi bulduğunuzda sadakatinizi ve bağlılığımızı gösterirsiniz.
İyi de ''o kişi'' diye bir şey var mı? Ayrıca ciddiye bindirmeyin demen de aşırı saçma, hani evlilik falan ya hani. Hani ciddi bir şey sonuçta.

samaras00

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,350
İsim
veli gok
İlgilendiği Kategoriler
TEKNOLOJİ
türk dizilerin etkisinden çıkamıyorlar.

favianx

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Alperen Mol
On sekiz yaşındayım. Çevremde çok fazla aldatma - aldatılma gördüm. Gerek genç gerek yaşlı kesimden bahsediyorum. Ayrıca aldatmaların çoğunluğu ortaya çıkmadığı içinde bu oranın görünenden çok daha fazla olduğunu düşünüyorum. Bu beni insanların eşli canlılar olmadığına inandırıyor. Seç ve üre. Aslında bana kalırsa hala en ilkel duygularımızla hareket ediyoruz. İnsanın aslında hayvan olduğunu kanıtlar nitelikte. Bana kalırsa gelecekte evlilik kavramı çok sığ olacak. Aldatma mevzuları hoşuma gitmesede yapabileceğim bir şey yok. Sizin düşüncelerinizi merak ediyorum. Bir insan neden aldatır? Aldatmak nasıl bu kadar normal bir şey haline geldi?
Bana göre aldatmaktan çok şuanda insanlar bir insanla sevgili olmayı bile hava atma ego tatmin etme aracı olarak görüyor yani aslında insanlar bir insanla aşık olduğu kalben sevdiği için değil yaşadığımız çağın zorunluluğu sevgilim olmazsa neyaparım kafasında takılıyorlar sevgili olduktan sonrada işin içine mecbur olarak sadakat sevgi gibi kavramlar dahil oluyor ama sevgili olurken gerçekten aşık olup kalben bir ilişki olmadığı için beyin neyapacağını şaşırıyor kısıtlanmaya sadık olmaya gelemiyor gözü hala dışarıda başkalarında oluyor ama bunlar yok biyolojik olarak böylemiş insan doğası böyleymiş gibi şeylerle normalleştirelemez kimse kimseyi sevmek zorunda değil kimsenin sevgilisi olmak zorundada değil herkes kendine hakim olmalı ve bunları zorunluluk gibi hissetmemeli. Ayrıca genel herkes için değil ama bu tarz olayların kadınlar tarafından çoğunluk olarak yapılmasının bir diğer nedenide bazı erkekler ciddili anlamda kadının erkekle birlikte olması için erkeğin gururundan şerefinden vazgeçtiğine tanıklık oluyoruz buda bazı kadınların daha seçici benim istediğim olur herkes benim peşinde zaten demesine sebep oluyor sonra o erkeği parmağında oynatıyor yani arkadaşlar bu mesajım erkeklere kadınları hayattaki en önemli şey olarak görmeyin erkek olduğunuzun farkına varın ve kimsenin peşinden koşmayın zaten sevgi karşılıklı bir olaydır sen neden karşılık yokken peşinden koşarsın bir insanın?

Vesselam

80+
İyi de ''o kişi'' diye bir şey var mı? Ayrıca ciddiye bindirmeyin demen de aşırı saçma, hani evlilik falan ya hani. Hani ciddi bir şey sonuçta.
O kişi diye bir şey var işte hiç mi ilişkin olmadı? Nerdeler şuan onlar :)? Konu evliliğe gelmişse bulmussundur zaten bulmussundur, veya bulamamissindir. O senin işte ilişkideki tecrübenle alakalı. O yüzden ilk gördüğünüze saplanmayin diyorum.

MehmetV2

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,228
İsim
Mehmet emre börekçi
O kişi diye bir şey var işte hiç mi ilişkin olmadı? Nerdeler şuan onlar :)? Konu evliliğe gelmişse bulmussundur zaten bulmussundur, veya bulamamissindir. O senin işte ilişkideki tecrübenle alakalı. O yüzden ilk gördüğünüze saplanmayin diyorum.
Kesinlikle ilk görülen kişiye yapışmayın aldatmayın ama ilişkileriniz olsun deneyim sahibi olun zaten size uygun kişiyi bulursunuz.
(eğer birazcık kriterleriniz varsa büyük ihtimalle size uygun kişiyi bulamayacaksınız çünkü insanların çoğu ortalama altı maymun gibi karakter yapısına sahip)

Pukiina

80+ Bronze
Aldatmak sadece biriyle konuşarak var olan kişinin duygularını kullanarak yapılmaz bu zaten bence adilikten başka bir şey değil. (Her iki taraf için)
Aldatmanın diğer bir versiyonu da kalbinin aldatılmasıdır. Tanıdığını sandığınız insanın, sizin kalbinizi nasıl yıpratışına şahit olmaktır. Aslında tanıdığınız sandığınız insanın zaman içerisinde tanımamaya başlayışınızdır. Bu da ayrı bir leş versiyonudur.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
979,169
Üyeler
154,880
Son üye
muhammedonganlican
Top Bottom