Neler Yeni

Yardım Aldığım Gamepad için Tüketici Hakem Heyetine Başvurdum:

heroesturkey

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Murat Gündoğdu
gençler selam. Bir süre önce buradan da belirtmiştim durumu, fikir istemiştim. D&R'dan aldığım gamepad outlet/ikinci el olduğundan şüpheliydim. Kutusu çok hasarlıydı, ve buna sıfır parası ödedim. Wp hattına durumu belirttim, kod verdi iade etmem için. Ama internet üzerinden alındığı için benim internetten işlem açmam gerekiyormuş, kolu geri gönderdiler yarım yamalak kolileyip. Kol geri geldiğinde iade hakkımda dolmuştu. THH'ye başvurdum bende, aşağıdaki resimdeki gibi savunması geldi diye gözüküyor. Bunlar savunmayı vermeden önce de benden kolu istemişlerdi. Şimdi süreç nasıl ilerleyecek, ne yapmam lazım? Savunma'da 1 ay geçtikten sonra gelmiş. Şimdi nasıl ilerlemem gerekiyor? @AbdullahAbDişindekiBoşluk hocam seni tekrar rahatsız ediyorum bilgili olduğundan, fikrin nedir?
1696951399258.png

bythmn

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Henüz bir şey yapman gerekmiyor. Sonuçlanana kadar bekleyeceksin. Sonuçlanınca bu ekranda görürsün zaten. O sonuca göre hareket edersin.

EmirhanBayramFK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
560
İsim
Emirhan Bayram
İlgilendiği Kategoriler
Yurt İçi Alışverişler-E-Ticaret-Pazaryerleri-Tüketici Hakem Heyetleri-Donanım/Yazılım
Karşı tarafın savuması istenecek daha sonrasında savunma ile başvuru karşılaştırılacak ve Sonuç olarak Başvuru Sahibinin talebinin kabulüne olarak belirtir ise şikayetini çözmek zorundalar. Sonuca karşı tekrar savunma yazma haklarına sahipler ancak genelde uğraşmaz firmalar. Eğer belirtilen süre içerisinde şikayetini çözmezler talebini sonuçlandırmazsalar en sonunda icra yolu ile firmaya ait tapulara işlem yapıyorlar.

ApRâ

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Keyfi ürün iadeleri kalkmadığı sürece ikinci el veya kutusu açılmış zarar görmüş olayları bitmez. Sonuçlanana kadar bekleyeceksiniz 3 ayı buluyor genelde.

Top Bottom