Neler Yeni

Aldığım sistemde anakartımda wifi yok sizce hangi wireless adaptörü almalıyım ?

Spachiana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir
Yeni aldığım sistemimde asus a620m-k anakartı mevcut. Anladığım kadarı ile de bu anakartta wifi mevcut değil. 1000 mpbs download 50 mpbs de upload hızım var. Sizce hangi wireless adaptörü tercih etmeliyim ? Bütçem maalesef şu an için çok yok. 500 TL civarlarında varsa çok güzel olur.

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,077
İsim
Semih Boran
O bütçedeki axli kartlar var mı bilmiyorum ama olsa bile alabilir misiniz onu da bilmiyorum. Ethernet ile kullanın. En az cat5e gerekiyor 1 gbsn için.

RamazanD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ramazan Demirci
O bütçedeki axli kartlar var mı bilmiyorum ama olsa bile alabilir misiniz onu da bilmiyorum. Ethernet ile kullanın. En az cat5e gerekiyor 1 gbsn için.
bence bütçe arttırana kadar kablo ile kullanın

Spachiana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O bütçede axli olsa bile alabilir misiniz bilmiyorum. Ethernet ile kullanın.
Hocam ethernet maalesef uzatamıyorum modeme çok uzakta kalıyor. Fiber ile sistemin arasında bir duvar kalıyor maalesef. Geçici de olsa ping sorunu yaratmayacak ve 500 mpbs download ve güzel bir upload verse yeterli olur bana idarelik olarak. Evde kiracı olduğum için duvar delip uzatamıyorum maalesef öteki türlü de evin içinde çok fazla dolandırmam lazım uzatmalar alıp.
Mesaj otomatik birleştirildi:

bence bütçe arttırana kadar kablo ile kullanın
Maksimum 1000 TL bandına çıkabilirim.

Hocam ethernet maalesef uzatamıyorum modeme çok uzakta kalıyor. Fiber ile sistemin arasında bir duvar kalıyor maalesef. Geçici de olsa ping sorunu yaratmayacak ve 500 mpbs download ve güzel bir upload verse yeterli olur bana idarelik olarak. Evde kiracı olduğum için duvar delip uzatamıyorum maalesef öteki türlü de evin içinde çok fazla dolandırmam lazım uzatmalar alıp.

Oda gerçekten çok zorlarsam ancak

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,077
İsim
Semih Boran

Oda gerçekten çok zorlarsam ancak
Bu ikisinden birini alabilirsiniz.

Hocam bende bu var. ASUS Dual-Band.
İstediğim verimi alamadım kabloya geçtim ama tabi tercih sizin.
Onunla alamazsınız tabii ki de.

RamazanD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ramazan Demirci

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,077
İsim
Semih Boran
Hocam bunların montajı nasıl oluyor ? Daha önce hiç yapmadım ve görmedim çünkü. Benim anakartta soketi var mı onu da bilmiyorum
Ekran kartı takar gibi takıyorsunuz. Ekran kartının altında başka pci express portu var ise oraya takıyorsunuz. Antenler için plaka söküyorsunuz ekran kartının çıkışlarında olduğu gibi.

Spachiana

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Emir
Buda iyi gibi duruyor hocam ax210 dikkatimi çekti ama nasıl kurulur vs bilmiyorum onu hiç. Normal usb li adaptör gibi mi oluyor yoksa anakarta mı entegre etmek gerek

RamazanD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ramazan Demirci
Buda iyi gibi duruyor hocam ax210 dikkatimi çekti ama nasıl kurulur vs bilmiyorum onu hiç. Normal usb li adaptör gibi mi oluyor yoksa anakarta mı entegre etmek gerek
onu direk usb olarak takıyorsunuz

Top Bottom