Neler Yeni

Aliexpress kes onu ile alınan kulaklığa 70 lira gümrük çıkmış

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,622
İsim
Kadir
Kardeşim kablosuz kulaklık almıştı değeri 200 lira mı ne piyasada ortalama 150 liraya bulunan 5.0 kulaklıklardan headset nasıl olduysa totalde 71,32 TL ödemesi gerekiyormuş PTT de bekliyor kargocu köpeklerden getirememiş :D
Şimdi birkaç sorum var
1- Ürünü hiç almazsak ne olur?
2- İade etsem kargo parası veya gümrük parası öder miyiz?
3- Ürünü zaten 3 liraya aldık iade etmesem PTT de kalsa ne olur :D
Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse memnun olurum yakında oyun kolu almıştım o daha gelmedi onda benzer olay olmaz umarım.
Screenshot_11.png

Kontfire

80+ Silver
Kardeşim kablosuz kulaklık almıştı değeri 200 lira mı ne piyasada ortalama 150 liraya bulunan 5.0 kulaklıklardan headset nasıl olduysa totalde 71,28 TL ödemesi gerekiyormuş PTT de bekliyor
Şimdi birkaç sorum var
1- Ürünü hiç almazsak ne olur?
2- İade etsem kargo parası veya gümrük parası öder miyiz?
3- Ürünü zaten 3 liraya aldık iade etmesem PTT de kalsa ne olur :D
Tecrübeli arkadaşlar yardım ederse memnun olurum yakında oyun kolu almıştım o daha gelmedi onda benzer olay olmaz umarım.
Almayın hocam ben ödedim 71 TL pişmanım. Bir arkadaş gelen kargoyu almayıp vergiye itiraz edilebilecegini söyledi bugün bana.

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon ve Uygulama Yazılımı
Eğer ödemek istemiyorsan bir süre sonra zaten geldiği yere postalarlar, cezai bir işlem falan uygulanmaz. Önceden gümrük işlerinde çalışan bir arkadaşım gümrük fazlası malları okuttuklarını söylemişti ama şuan hala böyle bir şeye izin var mı bilmiyorum :)

thepublicman

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,622
İsim
Kadir
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Almayın hocam ben ödedim 71 TL pişmanım. Bir arkadaş gelen kargoyu almayıp vergiye itiraz edilebilecegini söyledi bugün bana.

Eğer ödemek istemiyorsan bir süre sonra zaten geldiği yere postalarlar, cezai bir işlem falan uygulanmaz. Önceden gümrük işlerinde çalışan bir arkadaşım gümrük fazlası malları okuttuklarını söylemişti ama şuan hala böyle bir şeye izin var mı bilmiyorum :)
İki alt konuda direk iade etmeyi tavsiye etmişler ürünü almadığım için iade etmek istediğimi belirttim. Oyun kolunda da 30-40 lira üstünde çıkarsa onda da iade edeceğim teşekkürler

• Beğen
Reaksiyonlar: sa9a
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
965,021
Üyeler
152,391
Son üye
euthwer
Top Bottom