Neler Yeni

Aliexpress kes onu ürünü için çıkan vergi

Tunc61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Mete Tunç
Arkadaşlar merhaba, geçen haftalarda aliexpress in kes onu kampanyasından bazı ürünler almıştım, ürünler gelmeye başladı, geçen hafta içi traş makinesi, saat ve diş fırçası geldi ve bunlar için herhangi bir vergi ödemedim ama bugün gelen saat ve diş fırçam için parça başı 16 tl gümrük vergisi istediler, bu vergileri zaten alırken ödememişmiydik ? Perşembe günü gelen birebir aynı saat için vergi falan istememişlerdi. Ürünleri almadım ama istersem pttden gidip alabiliyormuşum.

Bu işe itiraz etme şansımız yok mu ? Alırken vergi adı altında bir ücret ödedik zaten, benzer durum yaşayan arkadaşlar varsa tecrübelerini bekliyorum

LordHasan

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
Arkadaşlar merhaba, geçen haftalarda aliexpress in kes onu kampanyasından bazı ürünler almıştım, ürünler gelmeye başladı, geçen hafta içi traş makinesi, saat ve diş fırçası geldi ve bunlar için herhangi bir vergi ödemedim ama bugün gelen saat ve diş fırçam için parça başı 16 TL gümrük vergisi istediler, bu vergileri zaten alırken ödememişmiydik ? Perşembe günü gelen birebir aynı saat için vergi falan istememişlerdi. Ürünleri almadım ama istersem pttden gidip alabiliyormuşum.

Bu işe itiraz etme şansımız yok mu ? Alırken vergi adı altında bir ücret ödedik zaten, benzer durum yaşayan arkadaşlar varsa tecrübelerini bekliyorum
Vergi ödediyseniz gelmez. Büyük ihtimalle o siparişlerde sepette ödemediniz. Ben vergiyi ödeyerek aldıklarımda bir de kapıda ödemedim

Tunc61

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Mete Tunç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vergi ödediyseniz gelmez. Büyük ihtimalle o siparişlerde sepette ödemediniz. Ben vergiyi ödeyerek aldıklarımda bir de kapıda ödemedim
Vergi bütün ürünlerde otomatik olarak çıktı diye hatırlıyorum

MonsterTR

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Emir enes canavar
Vergi bütün ürünlerde otomatik olarak çıktı diye hatırlıyorum
Bazı ürünlerde vergi ödeme olmuyor aliepxresten kapıda ödüyorsunuz dikkat etseydiniz görürdünüz bende hiç birinde çıkmadı

Top Bottom