Neler Yeni

AliExpress RX470 gümrüğe takıldı mı?

C9_Slips

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eray Çelik
AliExpress'den 550TL ye (77.90$) RX470D aldım. Ancak ellerinde 470D olmadığı için bana sade 470 gönderdiler fakat bu önemli kısım değil. (https://www.aliexpress.com/item/32997351200.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.331d4c4dc7DBzD) Ekran kartı kargoya verildi, çin gümrüğünden geçti, uçakla buraya kadar geldi ve bu ayın 15'inde gümrüğe girdiğinde birdaha haber alamadım. Screenshot_3.png aynı uçakta bir de harddisk sipariş vermiştim ve harddisk hemen gümrükten geçmesine rağmen PTT kargo takip sistemine göre ekran kartı hala gümrükte gözüküyor. Çok daha önce satıcıya sordum ve paketin üstüne "düşük bir miktar" yazdığını söyledi. Okuduğum yazılara göre paketin üstünde 26$ dan daha yüksek bir fiyat yazılıyorsa veya eğer gümrük memurları düşük fiyat yazılıp aslında ne kadar olduğunu öğrenirlerse gümrükte kalıyormuş.

Track17 ne alem diye soracak olursanız son günlerde Gaziantep'den sipariş veren birisinin kargosuya karışmış gibi bir şey olmuş.Screenshot_1.pngScreenshot_2.png Şöyle açıklayayım, PTT bana paketimin gümrükte olduğunu söylediğine rağmen Track17 taa aylar öncesi şipariş verildiğini ve gaziantep'deki bir adrese ulaşıldığını söylüyor (bu ayın 5 inde ulaştığı yazıyor) ayrıca yandaki ünlem işareti bu takip işinde bir sıkıntı olduğunu da onaylıyor.

Ne yapacağımı bilemiyorum abiler ürünüm gerçekten gümrükte mi, gümrükteyse geçer mi kalır mı, geçerse geçmesi ne kadar sürer, geçemezse ne yapılabilir ve en az cevabında ihtiyaç duyduğum ve sonuncusu bu Gaziantep kargo karışıkığı ne iş? Lütfen hepsine cevap bulmak istiyorum. Birkaç saat önce satıcıya ne olduğu hakkında mesaj yazdım cevap bekliyorum ve bu arada bugün sabah ptt'yi arayacağım ne olduğu hakkında. O zamana kadar paket nerede ne yapıyor hiçbir fikrim yok.

Kargo takip numarası: LZ129137524CN

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,160
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Bu arada 470D yerine 470 gelmesi daha iyi 470 daha iyi bildiğim kadarıyla. Gümrük konusu ise bilmiyorum.

C9_Slips

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eray Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu arada 470D yerine 470 gelmesi daha iyi 470 daha iyi bildiğim kadarıyla. Gümrük konusu ise bilmiyorum.

Evet doğrudur 470D sadece 470 in biraz yavaşlatılmış versiyonu fakat bu durum şu anda en az düşündüğüm şey maalesef

C9_Slips

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Eray Çelik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Geçti arkadaşlar. Gümrükten geçti. Neredeyse hiç kimse cevap vermemesine rağmen hepinize teşekkür ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
959,915
Üyeler
151,474
Son üye
Malkin
Top Bottom