Neler Yeni

Yardım AliExpress sipariş 150 euro altında olmasına rağmen gümrükte kaldı

hunkarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mehmet Ağa
4 Ağustos'ta 5868 TL ürün + 1705,81 TL vergi ödeyerek alışveriş yaptım. Ürün değeri €150 altındaydı zaten AliExpress 150 euro satın almaya izin vermiyor. Satıcı DHL kargoya vermiş kargoyu. İki gündür takip sayfasinda gümrük işlemleri sürüyor yazıyordu. Bugün merak ettim müşteri temsilcisi ile görüştüm onlar bana ürünün 206 euro olarak gözüktüğünü, bu sebeple ürünün gümrükten geçemeyeceğini söylediler. Satıcı ile iletişime geçmemi söylediler ve iade önerdiler. Şu an yapabileceğim bir şey var mı? Hiç olmazsa iade de sorun çıkar mı AliExpress'te?

Ekler

• IMG_20240812_190408.jpg
    IMG_20240812_190408.jpg
    77.5 KB · Hit: 52

LoserIl

80+ Bronze
Yeni kanunlardan dolayı olabilir sınır 30 euroya düştü ve vergiler arttı

hunkarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mehmet Ağa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni kanunlardan dolayı olabilir sınır 30 euroya düştü ve vergiler arttı
Yok dostum onunla alakası yok 21 ağustosa kadar 150 euro sınırı geçerli. Zaten kargo müşteri hizmetleri 150 euro yukarısında diye dedi.

LoserIl

80+ Bronze

fieryz

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,050
İsim
Ömer
Steam
fieryz
Oradaki toplam fiyat baz alınır, verginin eklenmemiş hali olan fiyata değil vergi dahil fiyatına bakacaktınız yani. Yanlışlık yok, kanunlara göre bu ürünü kişisel alım dahilinde ülkeye sokamazsınız. 7391 TL 201 Euro yaptığından ötürü ürününüz gümrükten geçememiş.

hunkarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mehmet Ağa
Oradaki toplam fiyat baz alınır, verginin eklenmemiş hali olan fiyata değil vergi dahil fiyatına bakacaktınız yani. Yanlışlık yok, kanunlara göre bu ürünü kişisel alım dahilinde ülkeye sokamazsınız. 7391 TL 201 Euro yaptığından ötürü ürününüz gümrükten geçememiş.
Bu şekilde olduğunu gerçekten bilmiyordum farklı sitelerde iki ücretin ayrı olduğu söyleniyor. Peki ya iadede sorun çıkar mı paramı geri verirler değil mi?

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
826
İsim
Baran Kut
Aynen bu şekilde hocam. Geçmiş olsun. Çok önemli bir ürün değilse ve mümkünse iadesini gerçekleştirin.

hunkarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mehmet Ağa
Aynen bu şekilde hocam. Geçmiş olsun. Çok önemli bir ürün değilse ve mümkünse iadesini gerçekleştirin.
Teşekkür ederim cevabınız için iadeyi en sağlıklı şekilde nasıl gerçekleştirebiliriz? Aşamalı olarak anlatır mısınız kargoyu mu aramam lazım

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
826
İsim
Baran Kut
Bu şekilde olduğunu gerçekten bilmiyordum farklı sitelerde iki ücretin ayrı olduğu söyleniyor. Peki ya iadede sorun çıkar mı paramı geri verirler değil mi?
Onu bir DHL ile konuş, bilgi verirler sana diye düşünüyorum.

Genelde iade gerçekleşiyor fakat bazen ücret çıkarabiliyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Teşekkür ederim cevabınız için iadeyi en sağlıklı şekilde nasıl gerçekleştirebiliriz? Aşamalı olarak anlatır mısınız kargoyu mu aramam lazım
Aynen önce kargoyu bi arayıp sorun durumu anlatın.

fieryz

80+ Titanium
En İyi Cevap
29
Dahası  
Reaksiyon skoru
21,050
İsim
Ömer
Steam
fieryz
Aliexpress üzerinden siparişlerim kısmına girin, oradan anlaşmazlık başlatın. Bu şekilde belki paranızı geri alabilirsiniz.

hunkarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mehmet Ağa
Aliexpress üzerinden siparişlerim kısmına girin, oradan anlaşmazlık başlatın. Bu şekilde belki paranızı geri alabilirsiniz.
Onu bir DHL ile konuş, bilgi verirler sana diye düşünüyorum.

Genelde iade gerçekleşiyor fakat bazen ücret çıkarabiliyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Aynen önce kargoyu bi arayıp sorun durumu anlatın.
En son satıcı ile konuştum ve bana ürünün €150 altında olduğunu söyledi ve fatura kanıt vs. Çıkaracağını söyledi. İlgili bir satıcı gerçekten. Onun cevabını beklemeli miyim müdahale edebilir mi satıcı duruma? Onu bekleyeyim de iade talebi açayım diyorum. Cevaplariniz için sonsuz teşekkür ederim.

StrangerIX

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
826
İsim
Baran Kut
En son satıcı ile konuştum ve bana ürünün €150 altında olduğunu söyledi ve fatura kanıt vs. Çıkaracağını söyledi. İlgili bir satıcı gerçekten. Onun cevabını beklemeli miyim müdahale edebilir mi satıcı duruma? Onu bekleyeyim de iade talebi açayım diyorum. Cevap verirsin sonsuz teşekkür ederim.
Ürün fiyatı 150 Euro altında olabilir ama gümrüğün kuralları gereği vergilendirme sonrası 150 Euro'yu aşıyorsa gümrükten geçmesi için ticari sayılması gerekir.

hunkarr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Mehmet Ağa
Ürün fiyatı 150 Euro altında olabilir ama gümrüğün kuralları gereği vergilendirme sonrası 150 Euro'yu aşıyorsa gümrükten geçmesi için ticari sayılması gerekir.
Her neyse satıcıyı bekleyelim bakalım yarın konuşuruz anlaşırız o da anlayış gösterirse iptal talebi açalım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,074
Üyeler
152,174
Son üye
zindan0
Top Bottom