Neler Yeni

Allah rızası için yardım edin lütfen pc calisiyor ama goruntu yok

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,119
İsim
Oozdmrsm
Ya kanka ben rezenede falan değilim olay şuan pc açılmıyor yani ben şuan oyun oynamak ve yutuba girmek istiyorum
ekran kartını depolamanı ram ini sök düzgünce tak. psu dan gelen kabloları kontrol et.

zeuskeydrop

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Mert Aydınlı
H
ekran kartını depolamanı ram ini sök düzgünce tak. psu dan gelen kabloları kontrol et.
Hepsini yaptık zaten ssd nin kablosunu sıkıp taktı babam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Babam diyor senin pc çökmüş format atılacak diyor ben görüntü alabilsem sıfırlacim işte goruntu yok hatta vidyo atcam

H

Babam diyor senin öç çökmüş formatlarda diyo ben görüntü alabilsem sıfırlanamayan işte toruntu yok hatta visyo atcam
Bide pcde ekran kartını soktuktwn sonra biaey oldu pcyi açınca fanlar donmuyo normalde düğmeye basınca fanlar donerdi

intrusion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
atif kekç
Knk ben bilgisayar topladigimda msiın b450 anakartını almıştım pcyi kurdum falan çalistirdigimda boot ışığı yaniyordu ama calisiyordu(açmak için birkaç defa acma tuşuna basmam gerekiyordu bazı günler hiç açılmıyordu sıkıntılıydı bazen ram sökup takinca aciliyordu vs)birkaç gün bu şekilde kullandıktan sonra bidaha kullanamadım pc yi,kasa fanlar işlemci fana vs her şey calisiyordu ama ekrana goruntu gelmiyordu herseyi denedim bios guncelleme parcalari sokme takma herseyi denedim en sonunda bilgisayarciya goturdum anakartla alakalı bi sıkıntı var muhtemelen dedi anakartı iade edip asusun b550 anakartına geçtim yaklasık 3 aydır sorunsuz kullanıyorum bunlar benim basimdan gecen olaylar belki sana fayda saglar tavsiyem bi bilgisayarcıya goturmen

H

Babam diyor senin pc çökmüş format atılacak diyor ben görüntü alabilsem sıfırlacim işte goruntu yok hatta vidyo atcam

Bide pcde ekran kartını soktuktwn sonra biaey oldu pcyi açınca fanlar donmuyo normalde düğmeye basınca fanlar donerdi

Aynı şekildeydi bilgisayarım

zeuskeydrop

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Mert Aydınlı
Knk ben bilgisayar topladigimda msiın b450 anakartını almıştım pcyi kurdum falan çalistirdigimda boot ışığı yaniyordu ama calisiyordu(açmak için birkaç defa acma tuşuna basmam gerekiyordu bazı günler hiç açılmıyordu sıkıntılıydı bazen ram sökup takinca aciliyordu vs)birkaç gün bu şekilde kullandıktan sonra bidaha kullanamadım pc yi,kasa fanlar işlemci fana vs her şey calisiyordu ama ekrana goruntu gelmiyordu herseyi denedim bios guncelleme parcalari sokme takma herseyi denedim en sonunda bilgisayarciya goturdum anakartla alakalı bi sıkıntı var muhtemelen dedi anakartı iade edip asusun b550 anakartına geçtim yaklasık 3 aydır sorunsuz kullanıyorum bunlar benim basimdan gecen olaylar belki sana fayda saglar tavsiyem bi bilgisayarcıya goturmen

Aynı şekildeydi bilgisayarım
Neden durduk yere gitsinki anakart anlamadım ya a320 MK anakart var

Dahası  
Reaksiyon skoru
36
İsim
Özgür Derebey
Genelleme ramlar nötr elektriklenme yapar sök uçlarını kuru bezle sil elektrik gitsin sonra tek tek takarak dene

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,119
İsim
Oozdmrsm
pc yi sıfırlamak ne alaka. çöktüyse açınca pc yi geri düzelmesi lazım mantıksız babanın dedği şey

şöyle bir şey önerebilirim. evinde laptop varsa içinden depolamayı çıkar ve bilgisayarına tak. görüntü geliyorsa masaüstünde kullandığın depolamada sorun vardır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Oğuzhan
monitörden gelen kablolyu kontrol et , anakart girişine mi taktın yoksa ekran kartına mı? Ekran kartının slotuna takman gerek ondan görüntü alamıyorsun

intrusion

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
208
İsim
atif kekç
pc yi sıfırlamak ne alaka. çöktüyse açınca pc yi geri düzelmesi lazım mantıksız babanın dedği şey

şöyle bir şey önerebilirim. evinde laptop varsa içinden depolamayı çıkar ve bilgisayarına tak. görüntü geliyorsa masaüstünde kullandığın depolamada sorun vardır.
Aynen bu çözümü dene eğer düzelmesse anakartta,biosda veya psu da sıkıntı vardır

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,119
İsim
Oozdmrsm

zeuskeydrop

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
293
İsim
Mert Aydınlı
Aynen bu çözümü dene eğer düzelmesse anakartta,biosda veya psu da sıkıntı vardır
Ben bios derken fiziksel bir parça sövmedim shift ipe girdim biosa ve bide söylemeyi unuttum bu anakart sabit yanıyordu sonra düzeldi dedim ya sarı ışık şimdi yine sabit yanıyor ve bide başka ekran kartı var babamda oda taktik fan çalışmadı hdmi ekran kartına bağlı dp ipe denedim aynı sonuç

psu da sıkıntı olsa kasayı çalıştırınca ışıklar yanmaz
Kasa fanlar işlemci fan yanıyor ve isimler yanıyor rgb fanlar

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,087
Üyeler
142,217
Son üye
Taha Kaan