Neler Yeni

Almanya'da üniversite okumak hakkında sorularım

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
Şu an lise son sınıfım ve seneye Almanya'da okumak istiyorum. Başvuru süreci, gereksinimler vs. her şeye hakimim ama hala çözemediğim birkaç sorun var bunlar hakkında özellikle deneyimi olan veya bir tanıdığının tecrübesi olanların yorumları benim için çok değerli.

1- Hiçbir şekilde ne üniversitelerin siteleri ne de admission kısmından bu konuda güzel bir cevap alamadım, buraların YKS sıralaması tercihi nasıl? (Minimum buradan 4 senelik üniversite kazanma gereksiniminden bahsetmiyorum, kabul almak için ortalama gereken sıralama) bu kısımda daha önce Türkiye'den gidenlerin tecrübeleri çok önemli.
2- Türkiye'de dil öğrenip DSH-II'ye burada girsem girdikten sonra başvursam şartlı kabule göre nasıl olur? Bana daha mantıklı geliyor, zaten dijitalden iş yapıyorum, hala evdeyken masraf da az gitmeden önce biraz daha para kazanırım.
3- Okul dokümanlarını kimlere veya hangi kurumlara İngilizce çevirisini yaptırabilirim? (resmi yollar arıyorum).

elrici3

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
202
İsim
Mert içyer
Hedef ne? Ben de lise sonum ve Almanya'yı çok istiyordum. Ancak akademik dili çok ağır gelebileceğini dedi Almanca hocam. Yok ben hallederim diyorsan yolum açık olsun. Bunu söyleyeyim dedim.

RTX3070

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,054
İsim
RTX 3070
İlgilendiği Kategoriler
Windows ve teknik sorunlar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hedef ne? Ben de lise sonum ve Almanya'yı çok istiyordum. Ancak akademik dili çok ağır gelebileceğini dedi Almanca hocam. Yok ben hallederim diyorsan yolum açık olsun. Bunu söyleyeyim dedim.
Sıkıntı yok gerçekten, hedef computer science.

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
469
İsim
Kerem Gencer
uni-assist.de sitesinden alman üniversitelerinin kabul ve giriş şartları hakkında bilgi edinebilirsin. Almanyada hayat pahalı olduğundan almancayı türkiyede öğrenip gitmen daha mantıklı. Noter tasdikli çeviri için noterin anlaşması bulunan tercümanlara müracaat etmen lazım. Apostilşerhi istenirse valiliklere başvurman lazım.

Top Bottom