Neler Yeni

Almayı planladığım sistemde değiştirmemi önerdiğiniz şeyler var mı?

Kürşat Kütükçü

80+ Titanium
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,087
İsim
Kürşat Kütükçü
İlgilendiği Kategoriler
Elektrik elektronik sistemleri - Bilgisayar Sistemleri - İnternet Hizmetleri Teknik Destek - Teknolojiye dair her şey
Instagram
kursat.kutukcu
Facebook
kursat.kutukcu.1
Onu düşündüm hocam ama gene kısa kısa ve bütçeyi arttırak oluyor ve fiyata değer bir gelişme olmuyor ddr5 de bence
şahsen ddr5 için en az 40 bin bütçe diye düşünüyorum şu an topladığım kasayı 3-4 sene sonra gene güncelleyebilirim
yani yeterli süre 4kda beni götürsün yeterli şu an için
20k ya ddr5 olur ama ekran kartı hariç en azından altyapı hazır olur ekran kartı guncellersin sonra

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim
hocam sadece anakart 2.5 işlemci 2 bin fiyat artıyo en az nasıl 20 bine ddr5 dizilecek ki

freygasm

80+ Gold
ben bulamadım önerebileceğin beyaz anakart var mı
bir tane colorful x570 var ama ram frekansı 2133 mhz gözüküyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

şu cihaz hoşuma gitmişti başta ama bellek frekansı farklı sitelerde farklı yazıyor muhtemelen 2133 değildir gerçi x570 gibi bi kartın öyle olması imkansız gözüküyor bana,
bu mini anakart olduğu için biraz o gözüme battı bide son olarak araştırdığım kadarıyla zen 3 desteklemediği için biraz performans farkı oluyormuş ama detaylı bilgim yok bu konuda
Rog b550-a beyaz. 3080ti ile 1080pde darboğaz yersin o işlemciyle.

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim
bir de benim şu anki attıklarım 14.3 bin oluyor onu da belirteyim 2-3 bin TL de sıvı soğutma planlıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Rog b550-a beyaz. 3080ti ile 1080pde darboğaz yersin o işlemciyle.
sadece soğutucuları beyaz hocam bahsettiğim beyazlık colorful x570 misali bi beyazlık
4k da kullanıcam rekabetçi oyunlar hariç

Venzyq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Utku Üçlüprizoğlu
Beyaz anakart arıyorsanız Rog Strix B550M-A Bakabilirsiniz ben kullanıyorum aşırı güzel

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim
Beyaz anakart arıyorsanız Rog Strix B550M-A Bakabilirsiniz ben kullanıyorum aşırı güzel
gayet güzel bi anakart hocam ama sırf soğutucular beyaz olsun diye fazladan 1.5 bin vermek biraz zor geliyo açıkcası ya
başka bi artısı var mı konuda paylaştığım anakarta kıyasla

Venzyq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Utku Üçlüprizoğlu
gayet güzel bi anakart hocam ama sırf soğutucular beyaz olsun diye fazladan 1.5 bin vermek biraz zor geliyo açıkcası ya
başka bi artısı var mı konuda paylaştığım anakarta kıyasla
Hocam bende hazır sistem özelleştirmesiyle almıştım daha uyguna gelmişti. Bakayım sizin için anakartlara uygun var ise atarım

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim
Hocam bende hazır sistem özelleştirmesiyle almıştım daha uyguna gelmişti. Bakayım sizin için anakartlara uygun var ise atarım
teşekkürler hocam bir de dediğim gibi anakartlar arasında başka işime yarayacak bir özellik var mı fiyat farkına değebilecek

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308
İsim
Berkem Özevim
bir de bu sisteme kasa ölçülerini de baz alarak beyaz sıvı soğutma önerebilecek var mı

Venzyq

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
158
İsim
Utku Üçlüprizoğlu

Quepardo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
308