Neler Yeni

Am4 İşlemci Anakart uyumu

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Zeki Can Uysal
Merhaba arkadaşlar, ryzen 5 3600x almak istiyorum, şöyle bir araştırdım, anakartımı da değiştirmem lazım malum am4 slot lazım. Foruma baktım, msi b450m pro m2 anakartı öneriliyor. Fakat benim elimde başka ryzen işlemci yok bunun bios'unu nasıl güncelleyeceğim? Bildigim kadarıyla 3. nesil ryzeni destekleyebilmesi icin önce eski bir ryzen ile çalıştırıp bios güncellemesini kendim yapmam lazım. Alacağım potansiyel firmalara destek mail'i attım ama cevap vermediler.
İkinci sorum da elimde hyper fury 2x8gb (2400 mhz) ramler var. Bu ramleri kullansam bu işlemciye yazık mı etmiş olurum? 3200 mhz ile kıyaslayınca cok bir performans kaybı yaşanır mı? Normal bir kullanıcıyım, oyun oynuyorum, bu aralar vr oyunlarına sardım, bu koşullar altında değerlendirirseniz bana neler önerirsiniz?

Emre Baş

80+ Gold
B450 anakartlar 3.nesil ryzen ile uyumlu geliyor 2400mhz yı OC ile 3000 çıkarıp kullanabilirsin

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Zeki Can Uysal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tesekkur ederim, gelen stok soğutucusu iyi midir? Elimde amd a10 7890k işlemci var, soğutucusu baya sessiz ve iyi, onu kullanabiliyor muyuz am4 slotta?

Top Bottom