Neler Yeni

AM4 Uyumlu DDR5 Anakart Arıyorum

UÇAN TÜRK

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
247
İsim
EFEKAN SARIKAYA
Peki hocam sizce DDR4'ün daha ne kadar ömrü vardır bu sistem beni kaç yıl götürür tahminen bir şey söyleyebilir misiniz?
usta ddr4 de bi zaman sonra gidicek yeni olarak ddr5 aktif olacak tabi intel yeni modellerde ddr4 ü devam ettirmez ise. nasıl artık ddr3-ddr2 aramıyoruz tahminim bi 4 yıl sonra da ddr4 aramayız eskir o zamanlar artık

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Hasan Doruk
Dostum konu başlığı

Dağa çakmak için tekne arıyorum gibi olmuş aynen :D

BabaVoss7

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,182
İsim
Ali yılmaz
Ddr4 daha giser bence. 5800 x3d alırsın bende onu düşünüyorım. Daha bi beş tıl gider. Günvel olmaz ama gider iyi kötü orta seviyede bence 🤷🏻‍♂️

forks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Aslı Aydın
Dostum konu başlığı

Dağa çakmak için tekne arıyorum gibi olmuş aynen :D
:D Hocam genel olarak benim bu konuda bilgim olmadığı için o şekilde açtım konuyu. AM4 destekli DDR5 anakartların olduğuyla ilgili duyum almıştım ama arkadaşında belirttiği üzere o durum intel işlemciler için geçerliymiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son olarak sizce bu iki karttan hangisini almalıyım Gigabyte fiyatına değer mi başka sorum yok.

Aderal

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
691
İsim
Hasan Doruk
:D Hocam genel olarak benim bu konuda bilgim olmadığı için o şekilde açtım konuyu. AM4 destekli DDR5 anakartların olduğuyla ilgili duyum almıştım ama arkadaşında belirttiği üzere o durum intel işlemciler için geçerliymiş.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Son olarak sizce bu iki karttan hangisini almalıyım Gigabyte fiyatına değer mi başka sorum yok.

B550 tabii ki

omer_34

80+ Silver
Sistem güncellemede bütçe konusu zaten Allah'ın emri de işte 3 parçayı aynı anda değiştirmek biraz yüklü oluyor, Ekran kartı hariç neredeyse bütün parçaları aynı anda değiştirmek gerekiyor. Sanırım ben bu DDR5 olayını bir süre bekleticeğim hocam çok sağolun.

Fakat bu kart ile ilgili cevabınızı alamadım Sizce aşağıdaki Asus karta kıyasla fiyatına değer mi?
ben olsam işlemcim buyken önceliği işlemci yükseltmesine verirdim. bu bana göre ayağında ayakkabı yokken bi çoraba 500 TL vermeye benziyor.

forks

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Aslı Aydın
ben olsam işlemcim buyken önceliği işlemci yükseltmesine verirdim. bu bana göre ayağında ayakkabı yokken bi çoraba 500 TL vermeye benziyor.
İşlemcimden memnunum aslında ben hocam ama ileride mi sıkıntı olur diyosunuz?

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,028
İsim
Semih Boran
Doğru söylüyorsunuz, hocam. Ancak işlemciyi en azından şu an için değiştirmek istemiyorum, çünkü hem şu anda işimi görüyor hem de şimdi değiştirirsem R7 5000 serisi ile değiştirmem gerekecek, bu da benim için uygun değil açıkçası. Bir de birkaç arkadaşım bazı DDR5 kartların AM4 uyumlu olduğunu söyledi, doğru mu bilmiyorum? Eğer öyleyse, ilk tercihim o olur.
Masaüstünde ryzen 7000 yani soket am5 ile ddr5 desteği geldi. Laptoplara ise ryzen 6000 mobil serisi ile geldi. Intel'de ise alder lake yani 12.nesil ile geldi. Hem ddr4 hem ddr5 seçeneğiyle.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,927
Üyeler
140,727
Son üye
Orhankayra
Top Bottom