Neler Yeni

Amazon abd gümrük vergisi hakkında

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Öner BAKIR
Merhaba arkadaşlar
https://a.co/d/e41mPIu
bu linkteki laptobu aldım gümrük vergisi vs satıcıya sorduğumda da cevap olarak;
Sayın Müşteri,

Dizüstü bilgisayar siparişiniz için teşekkür ederiz. Dizüstü bilgisayar yepyeni, fabrika mühürlü.

Gönderim adresiniz ABD dışında olduğundan, lütfen satın alma işlemiyle ilişkili ithalat Vergisi, KDV ve diğer vergilerin olabileceğini anlayın.

Amazon siparişiniz herhangi bir gümrük vergisi ve vergi ödemesini içermez.

Müşteri ve ithalatçı olarak bu ücretlerden siz sorumlusunuz. Gümrük vergisi ve vergi ücretleri, paketin son tesliminden önce nakliye şirketi tarafından tahsil edilecektir. Alıcının gümrük vergisini, KDV'yi ve/veya vergileri ödememesi nedeniyle paket iade edilirse, nakliye ve taşıma masrafları iade edilmez. Paket talep edilmeyip bize geri gönderilse bile, gümrük vergileri ve harçları yine de tahsil edilecektir. Bu durumda, bu ücretler hesabımıza yansıtılacaktır. Ücretleri de geri ödemeden çıkarmak zorunda kalacağız.

Gümrük vergisi, KDV ve/veya diğer vergileri ödemeyi kabul ediyor musunuz? Devam edip bilgisayarı siparişinizdeki teslimat adresine göndermemizi ister misiniz? 48 saat içinde sizden haber almazsak, bu ürünün ithalatıyla ilgili gümrük vergisini ve diğer vergileri ödeyeceğinizi varsayacağız. Sipariş daha sonra gönderilecektir. O zaman bir takip numarası güncellemesi sağlanacaktır.

Ayrıca, herhangi bir nedenle ürünü iade etmeniz gerekirse, yalnızca Amerika Birleşik Devletleri içinde bir iade adresi sağlayabileceğimizi lütfen anlayın. Öğeyi ABD'ye geri göndermekten siz sorumlu olacaksınız Nakliye ve işlem ücreti de iade edilmez.

Teşekkür ve saygılarımla,
Bilen ve yenilerde alışveriş yapıp bilgisi olan var ise yardımcı olabilir mi iptal edeceğim yoksa. Teşekkürler.

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,775
İsim
Lokman Doğan
ödeme yaparken gümrük vergisi ödemediyseniz bu ülkeye girerken takılır hatta geçmeyebilir de iptal edin

TeknoPiyon

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,668
İsim
ArtiAnius
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji Haberleri
lan bu laptop tr de neden 90k da amerikada 1200 dolar neyse kanka 1500dolar ödemişsin 300 dolar ithalat ücreti falan gümrük ücreti çıkarsa amazon ödüyor diye biliyorum sadece tr de bir vergi ödersin gibi

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Öner BAKIR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
ödeme yaparken gümrük vergisi ödemediyseniz bu ülkeye girerken takılır hatta geçmeyebilir de iptal edin
IMG_20230110_225812.jpg

Bu şekilde yaptığım ödeme
Mesaj otomatik birleştirildi:

lan bu laptop tr de neden 90k da amerikada 1200 dolar neyse kanka 1500dolar ödemişsin 300 dolar ithalat ücreti falan gümrük ücreti çıkarsa amazon ödüyor diye biliyorum sadece tr de bir vergi ödersin gibi
Dedik bi laptop alalım oda hayal kırıklığı olacak gibi gerçi 2020 yılında yine amazondan aldım onda import deposit diye yazıyordu

PixDraw

80+ Bronze
Alıntıyı görüntüle
Bu şekilde yaptığım ödeme
Mesaj otomatik birleştirildi:

Dedik bi laptop alalım oda hayal kırıklığı olacak gibi gerçi 2020 yılında yine amazondan aldım onda import deposit diye yazıyordu
Gümrüğe her şekilde takılacak eline gelir mi gelmez mi belirsiz gelirse ne kadar vergi çıkacak oda belirsiz epey risk.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Öner BAKIR
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
975,546