Neler Yeni

Amazon.com.tr Üzerinden Alınan Ürünler İçin Vergi Ödemek Gerekiyor mu?

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,816
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
https://steamcommunity.com/id/emiraydintr/
Discord
Emir Aydın#8540
Selamlar :)
Bir süredir aklıma takılan bir soruydu bu. Bileşenler diğer yerlere göre oldukça ucuza satılıyor. Peki buradan alınan parçalar için ekstra bir ücret ödememiz gerekiyor mu ?
Mesela şu linkteki R5 3600 işlemciye bakalım. Kendisi 1307 TL, ben bunu satın aldıktan sonra benden herhangi bir farklı ücret talep edilir mi ? Yoksa yazıldığı üzere bu işlemciyi sadece 1307 TL vererek elde edebilir miyim ?

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Amazon.com.tr demiş vergi diyorsunuz... Ürünler Kocaeli deposundan geliyor, normal Hepsiburada alışverişin gibi gelir.
(Dikkat etmemişim düzeltiyorum) Ürün Türkiye deposundan gelecekse vergi ödemiyorsunuz. Yurtdışından gelen ürünü teslim alabilmek için vergi ödemen gerekiyor, bu vergi satın alırken verdiğin paranın dışında.

Son düzenleme:

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,145
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Amazon.com.tr demiş vergi diyorsunuz... Ürünler Kocaeli deposundan geliyor, normal Hepsiburada alışverişin gibi gelir.

İbrahim Özel

80+ Silver
En İyi Cevap
13
En son yurt dışından satın alınan her ürüne ürün 1 dolar bile olsa 20 TL ücret koyuluyordu. Onu sonradan arttırdılar. @Flushixy 'in dediği gibi ½20 olabilir.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,816
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İyi bari bulunduğum şehirdeymiş :D Vergi ödenmediğine göre oldukça iyi. Normalde R5 3600 işlemcisini bu kadar ucuza bulamıyoruz.

Lergoooon

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,872
İsim
Hüseyin Akbal
Selamlar :)
Bir süredir aklıma takılan bir soruydu bu. Bileşenler diğer yerlere göre oldukça ucuza satılıyor. Peki buradan alınan parçalar için ekstra bir ücret ödememiz gerekiyor mu ?
Mesela şu linkteki R5 3600 işlemciye bakalım. Kendisi 1307 TL, ben bunu satın aldıktan sonra benden herhangi bir farklı ücret talep edilir mi ? Yoksa yazıldığı üzere bu işlemciyi sadece 1307 TL vererek elde edebilir miyim ?
Ben vergi alınmıyor diye biliyorum ama TR olan sitesinden. Ürünü alırken vergisini de ödemiş oluyoruz çünkü TR pazarından almış oluyoruz ürünü.

Emir Aydın

𝒞𝒾𝓃𝑜
Moderatör
En İyi Cevap
98
Dahası  
Reaksiyon skoru
31,816
İsim
Emir Aydın
Instagram
emir.aydin41
Steam
Discord
Emir Aydın#8540
En son yurt dışından satın alınan her ürüne ürün 1 dolar bile olsa 20 TL ücret koyuluyordu. Onu sonradan arttırdılar. @Flushixy 'in dediği gibi ½20 olabilir.
Emin misin ? Sonuçta bu Amazon.com.tr yani Türkiye'de bulunan parçalar gelecek. Gümrükten geçmeyecekse nasıl gümrük vergisi işlenecek ?

Flushixy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,716
İsim
Ali Akpoyraz
Instagram
instagram.com/aliakpoyraz
Ben vergi alınmıyor diye biliyorum ama TR olan sitesinden. Ürünü alırken vergisini de ödemiş oluyoruz çünkü TR pazarından almış oluyoruz ürünü.

Evet TR deposunda bulunan ürünlerden alınmıyor, ben dikkat etmemişim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
950,501
Üyeler
149,741
Son üye
taha01lj
Top Bottom