Neler Yeni

Amazon Japonya Ekran Kartı İadesi Hakkında

ekinox122

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ekim
Merhabalar,

03.01.2022 Tarihinde Amazon Japonyadan MSI 6600XT Gaming X model ekran kartımı teslim aldim.Bu kart gümrük vergileri vs her şey tahil toplam 88,400 Japon Yenine denk geldi. Yaklaşık 20 gündür kullanıyorum fakat çok memnun kalamadım ve Amazonun 1 ay içerisinde iade seçeneğinden faydalanmak istiyorum fakat zarar etmemek için size danışmak istedim.

(Amazon.jp satıcısından alınmıştır)
1.İade Talebi Oluşturduktan sonra ürünü DHL kargoya sistemin bize verdiği Çıktı ile teslim ederken Herhangi bir gönderi ücreti öder miyim?
2. Ürünü iade ettikten sonra İade Tutari Komple Toplam tutar yani 88,400 yen mi oluyor yoksa gümrük vergisi, taşıma ücretini düşüp sadece ürün bedelini mi iade ediyorlar?

Daha önce Amazon Japonyadan Ekran kartı vb ürün iade eden forum üyeleri varsa cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

panizher

80+ Silver
Neden memnun değilsin?

ekinox122

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ekim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden memnun değilsin?
Alternatif olarak miningde yapıyorum bu karttan önce Rtx 3060 ti ile kazım yapıyordum Windows üzerinde aynı zamanda youtube,netflix vs günlük işlerimide hallediyordum hiçbir takılma olmadan fakat Bu kart ile birçok ayar ve miner denedim bırak Chrome da dolaşmayı windowsda hicbirsey yapmazken bir süre sonra Radeon Wattman çökme hatası veriyor. Driver vs herşeyi değiştim nafile. Sadece Hiveosda stabil kazıyor maalesef o yüzden iade etmek istiyorum.Benim şikayetim mining yönünden Oyun performansını çok beğendim Yaklaşık 15 Gündür Battlefield 2042 oynuyorum her şey ultrada 1080pde 80 fps civarındayım.

panizher

80+ Silver
Alternatif olarak miningde yapıyorum bu karttan önce Rtx 3060 ti ile kazım yapıyordum Windows üzerinde aynı zamanda youtube,netflix vs günlük işlerimide hallediyordum hiçbir takılma olmadan fakat Bu kart ile birçok ayar ve miner denedim bırak Chrome da dolaşmayı windowsda hicbirsey yapmazken bir süre sonra Radeon Wattman çökme hatası veriyor. Driver vs herşeyi değiştim nafile. Sadece Hiveosda stabil kazıyor maalesef o yüzden iade etmek istiyorum.Benim şikayetim mining yönünden Oyun performansını çok beğendim Yaklaşık 15 Gündür Battlefield 2042 oynuyorum her şey ultrada 1080pde 80 fps civarındayım.
Ekran kartı sürücüsü güncelmi?

ekinox122

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ekim
Ekran kartı sürücüsü güncelmi?
güncel eski stabil driverlarida denedim. Çoğu miner programınıda denedim, formatta attım fakat aynı Kazım başladığı an fps düşmesi gibi kasma basliyor bilgisayarda

ekinox122

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ekim
Arkadaşlar Amazon japonya gönderi ücretini iadeyi öderken düşüyormuş bunu öğrenebildim sitesinden fakat Gümruk ücreti ile ilgili bir şey yazmıyor Gümrük ücretini düşüyor mu acaba eğer öyleyse burada 2. el olarak satmak daha mantıklı

haktanugur3

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,537
İsim
Ahmet Haktan Uğur
Instagram
haktanugur3
Steam
haktanugur3
Twitter
haktanugur3
Discord
haktanugur3
Reddit
haktanugur3
Mining iadeyi bozabilir. O sorun olmazsa kargo parasını herhalde amazon almıyor olması lazım.
Amazon TR
  1. İade gönderi yönteminizi seçin.
    Ürününüzü iade etmenin iki yolu vardır:
    • Anlaşmalı Kargo Gönderi Koduyla İade (ücretsiz).
      Anlaşmalı kargo şirketi için İade Gönderi Kodunuzu görüntüleyin. Bu kodun aktif hale gelmesi 2 saati bulabilir ve kodun geçerliliği oluşturulduğu tarih itibarıyla 7 gündür.
    • Gönderim ve Kargo Ücreti Ödemesini Ben Yapacağım(ücretli).
      Ürünü anlaşmalı kargo şirketi dışında başka bir kargo şirketiyle iade etmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu durumda, gönderim ücretini siz ödersiniz. Amazon, kargo gönderim ücreti iadesi olarak, hediye kartı bakiyenize en fazla 20 TL iade eder. Hediye kartı bakiyenizi Hesabım sayfasından görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Hediye Kartı Bakiyenizi Kullanma sayfasına bakın.

Son düzenleme:

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,055
İsim
Mert Metshi
Mining iadeyi bozabilir.

Anlayamazlar.

Amazon TR
  1. İade gönderi yönteminizi seçin.
    Ürününüzü iade etmenin iki yolu vardır:
    • Anlaşmalı Kargo Gönderi Koduyla İade (ücretsiz).
      Anlaşmalı kargo şirketi için İade Gönderi Kodunuzu görüntüleyin. Bu kodun aktif hale gelmesi 2 saati bulabilir ve kodun geçerliliği oluşturulduğu tarih itibarıyla 7 gündür.
    • Gönderim ve Kargo Ücreti Ödemesini Ben Yapacağım(ücretli).
      Ürünü anlaşmalı kargo şirketi dışında başka bir kargo şirketiyle iade etmeyi de tercih edebilirsiniz. Bu durumda, gönderim ücretini siz ödersiniz. Amazon, kargo gönderim ücreti iadesi olarak, hediye kartı bakiyenize en fazla 20 TL iade eder. Hediye kartı bakiyenizi Hesabım sayfasından görebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Hediye Kartı Bakiyenizi Kullanma sayfasına bakın.
Amazon TR ile JP çok farklı.

ekinox122

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ekim
Bakalım iade edecegim bu hafta süreci buraya yazacağım çünkü benzer bir konu bulamadım

cfranko

80+ Platinum
En İyi Cevap
12
Dahası  
Reaksiyon skoru
28,598
İsim
cfranko
İlgilendiği Kategoriler
Memory
Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Furkan Karaman
Merhabalar,

03.01.2022 Tarihinde Amazon Japonyadan MSI 6600XT Gaming X model ekran kartımı teslim aldim.Bu kart gümrük vergileri vs her şey tahil toplam 88,400 Japon Yenine denk geldi. Yaklaşık 20 gündür kullanıyorum fakat çok memnun kalamadım ve Amazonun 1 ay içerisinde iade seçeneğinden faydalanmak istiyorum fakat zarar etmemek için size danışmak istedim.

(Amazon.jp satıcısından alınmıştır)
1.İade Talebi Oluşturduktan sonra ürünü DHL kargoya sistemin bize verdiği Çıktı ile teslim ederken Herhangi bir gönderi ücreti öder miyim?
2. Ürünü iade ettikten sonra İade Tutari Komple Toplam tutar yani 88,400 yen mi oluyor yoksa gümrük vergisi, taşıma ücretini düşüp sadece ürün bedelini mi iade ediyorlar?

Daha önce Amazon Japonyadan Ekran kartı vb ürün iade eden forum üyeleri varsa cevaplarınızı bekliyorum. Teşekkürler.
Sorularını cevaplayayım:

1- Evet, ödersin. Ben geçen Mayıs gibi iade etmiştim, yaklaşık 1400-1500 TL tutmuştu. Kargo ücretini sana geri ödüyorlar ama şöyle: 12.000 Japon Yeni kredi kartına yatırıyorlar, üstünü hesabına hediye çeki olarak tanımlıyorlar. Örnek: 1500 TL ödedin, 12.678 Yen yapıyor, 12.000 Yen (1419 TL) kredi kartına geri yatırıyor. 678 Yen, hesabına hediye çeki olarak tanımlıyor.

2- Tüm tutarı yani 88.400 Yen'i iade ediyorlar. Tabii ödeme yaptığın gün ve iade aldığın gün arasında kur farkı yansıyor. İade ekranında zaten sana önceden ne kadar iade edileceğini belirtiyor. Kontrol amaçlı şimdide bakabilirsin.

ekinox122

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ekim
@ekinox122 NBMiner ile kazmayı denedin mi?
Evet denedim sonuç aynı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorularını cevaplayayım:

1- Evet, ödersin. Ben geçen Mayıs gibi iade etmiştim, yaklaşık 1400-1500 TL tutmuştu. Kargo ücretini sana geri ödüyorlar ama şöyle: 12.000 Japon Yeni kredi kartına yatırıyorlar, üstünü hesabına hediye çeki olarak tanımlıyorlar. Örnek: 1500 TL ödedin, 12.678 Yen yapıyor, 12.000 Yen (1419 TL) kredi kartına geri yatırıyor. 678 Yen, hesabına hediye çeki olarak tanımlıyor.

2- Tüm tutarı yani 88.400 Yen'i iade ediyorlar. Tabii ödeme yaptığın gün ve iade aldığın gün arasında kur farkı yansıyor. İade ekranında zaten sana önceden ne kadar iade edileceğini belirtiyor. Kontrol amaçlı şimdide bakabilirsin.
Teşekkür ederim hocam sorularıma cevap oldunuz, kargo ücretini ödedikten sonra bir talep oluşturdunuz mu yoksa iade tamamlandığında kendileri mi yatırdılar?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
988,517
Üyeler
156,346
Son üye
nbvcfg5768
Top Bottom