Neler Yeni

amazon tr den alışveriş yaptım ama bilgilerim çalındı

BykPepito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Lokman Kaplan
amazon trden ürün sipariş ettim. birkaç saat sonra yurt içi isimli numaradan mesaj geldi. "Yurtici kargo: koliniz adres nedeniyle gonderim merkezine iade edilmistir,tekrargonderilebilmesi icin lutfen adresinizi guncelle: (link)" bu şekilde mesaj geldi. ekstra 7 tl kesim için kart bilgisi istediler benim de dalgınlığıma geldi girdim ama 7tlyi çekmediler bilgilerim çalındı. Ziraat bankkart genç kredi kartımı kullanmıştım. şimdi ne yapmalıyımhttps://bit.ly/4bm2wrY

Gloxy

80+ Bronze
amazon trden ürün sipariş ettim. birkaç saat sonra yurt içi isimli numaradan mesaj geldi. "Yurtici kargo: koliniz adres nedeniyle gonderim merkezine iade edilmistir,tekrargonderilebilmesi icin lutfen adresinizi guncelle: (link)" bu şekilde mesaj geldi. ekstra 7 tl kesim için kart bilgisi istediler benim de dalgınlığıma geldi girdim ama 7tlyi çekmediler bilgilerim çalındı. Ziraat bankkart genç kredi kartımı kullanmıştım. şimdi ne yapmalıyımhttps://bit.ly/4bm2wrY
Kullandığın kartı kullanıma kapat

YazılımKafa

80+ Silver
Kartın yenilenmesini iste. Harcamalara bak, harcama yapılmışsa itiraz et

BykPepito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Lokman Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
gonderirler. gecmis olsun.
teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kartın yenilenmesini iste. Harcamalara bak, harcama yapılmışsa itiraz et
hayır harcama yapılmadan e ticaret özelliğini kapattım hatta kendim denedim kendim de alamadım

müşteri hizmetleriyle görüşüp durumu anlat yeni kartının hesap numarasını falan değiştirmen gerek
teşekkürler

YazılımKafa

80+ Silver
teşekkürler

hayır harcama yapılmadan e ticaret özelliğini kapattım hatta kendim denedim kendim de alamadım

teşekkürler
O zaman sorun yok. Kartı yenileticeksin. Tek problem 1 hafta 10 gün civarı kart gelene kadar bekleyeceksin. Onun dışında yapacak bir şeyin yok. Ha bide bence telefonu sıfırla. Telefona bir şey olduğunu sanmıyorum ama sıfırlamak iyidir. Temiz olsun

BykPepito

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Lokman Kaplan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
O zaman sorun yok. Kartı yenileticeksin. Tek problem 1 hafta 10 gün civarı kart gelene kadar bekleyeceksin. Onun dışında yapacak bir şeyin yok. Ha bide bence telefonu sıfırla. Telefona bir şey olduğunu sanmıyorum ama sıfırlamak iyidir. Temiz olsun
tamamdır teşekkür ederim yapıcam

Erpol

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
364
İsim
Ertuğrul Bolat
Banada fake amazon e-postaları ve sms mesajları geliyor ama dikkate almıyorum.Siparişlerim menüsünden kargo takibi yapıyorum ve ürünü teslim alıyorum.Geçmiş olsun.

Göktürk ArdaHan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Arda doğan
Geçen aynısı bana geldi ben direk aradım sordum evet dolandırıcı onlar dediler ve bunu yaparken sadece mesajın geldiği numaraya bakıyorlar zaten

Sanal kart kullanın gençler. Kartın kendi bilgilerini girmenin hiçbir mantığı yok şu devirde.
bence de sanal kart kullanımı artırılmalı. çok kolay zaten. bunun dışında kartı kullanıma kapat iptalini ve yenisini iste

Top Bottom