Neler Yeni

Yardım Amd A10-5745M Apu with HD 8610G. + R7 260M ekran kart sorunu

AhmetCOD

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Ahmet Karasu
Merhabalar ilk olarak. Ben 5 yıldır HP Pavilion 15 p113nr kullanıcısıyım. 5 yıldır da bu soruna çözüm bulamıyorum. Pavilion modeli kullanan kullanıcıların hepsinde olan bir sorun. Çünki baya araştırdım ve herkesde bu sorun vardı. ( benim özelliklerde olan laptoplarda). Sorunu şöyle özetleyeyim. Amd A10-5745M Apu işlemcim var. HD 8610g ekran kartına entegre edilmiş. Bununla birlikte R7 260M ekran kartıda var. HD 8610G nin 786mb vram i var. R7 nin ise 2 gb vrami var. Ben her türlü yolu denedim. bios güncelleme, temiz format, bütün ayarlarıda denedim bildiğim. HİÇ BİR ÇÖZÜMÜNÜN OLMADIĞINI anladım. Bu laptop bütün işlerini HD ekran kartı ile yapıyor. hiç bir zaman R7 ekran kartını kullanamadım. Hiç bir türlü R7 ni aktif edemiyorum. Driverlarıdı hep güncel. Ama bi türlü R7 ekran kartını hiç bir oyunda , programda kullanamıyorum. 2gb vram olan bir ekran kartıyla gta 5 oynatan gördüm internette. Benim de var, ama kullanamıyorum. lütfen yardım edin. Çözümü yok zaten bunun kanatine vardım. Ama belki bir umut ışığı vere bilirsiniz bana. Eğer bilgililerden kimse görürse lütfen cevaplasın. Mağdurum. Bütün forumlara yazdım, hatta burayada , yazdım ama kimse cevaplamadı. Eğer kullanamayacaksam neden böyle bir ekran kartını bu laptopa koyuyorlarki ? Sebebini bilen, yardım ede bilecek birileri lütfen bana yardım etsin LÜTFENNNNNN

Ekler

• 1.png
    1.png
    95.9 KB · Hit: 78
  • 2.png
    2.png
    45.2 KB · Hit: 43
  • 3.png
    3.png
    17.1 KB · Hit: 43
  • 4.png
    4.png