Neler Yeni

AMD Adrenalin 23.10.2 Recommended (WHQL) Sürücüsü Yayınlandı

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,402
İsim
Emre Zengin

AMD Software: Adrenalin Edition 23.10.2 Release Notes​

AMD has received reports of some games triggering anti-cheat bans on gamers when AMD Anti-Lag+ technology is enabled on Radeon graphics. To address this, we have released the AMD Software: Adrenalin Edition 23.10.2 driver that disables Anti-Lag+ technology in all supported games, and we recommend gamers use the new driver. AMD is actively working with game developers on a resolution to re-enable Anti-Lag+ and to help reinstate gamers who were impacted by the anti-cheat bans. We will provide more information when available.

New Feature Highlights​

• New Game Support
    • Assassin's Creed Mirage
    • The Lords of the Fallen
    • Forza Motorsport

Fixed Issues​

• Intermittent app crash while playing Starfield on Radeon™ RX 7000 Series Graphics Products.
  • Intermittent driver crash while playing Counter Strike 2 with MSAA or FSR enabled on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 7900 XTX.
  • Improvements to stutter experienced while playing Counter Strike 2.
  • EA SPORTS FC™ 24 may fail to open on some AMD Graphics Products, such as the Radeon™ RX 7800 XT.
  • System freeze or black screen when playing video files on Radeon™ RX 6000 Series Graphics Products.
  • The display may intermittently freeze after changing the encode format while streaming select games with AMD Link.
  • Intermittent app crash in Call of Duty®: Modern Warfare® II when Radeon Anti-Lag is enabled.

Known Issues​

• Performance Metrics Overlay may report N/A for FPS on various games.
  • Audio may intermittently become out of sync with video when recording from AMD Software: Adrenalin Edition with AV1 codec.
  • Corruption may be observed in Forza Motorsport when RT is enabled.
  • Intermittent flickering may be briefly observed in Total War: Pharaoh’s menus after changing graphics settings.

Important Notes​

• Factory Reset has been temporarily disabled as a precautionary measure while we address isolated installation issues that have been reported during PC upgrades. Users may use AMD Cleanup Utility as a temporary option.
  • For users who previously installed an AMD Software insider preview driver, running AMD Cleanup Utility is recommended before installing this driver.

Package Contents​

AMD Software: Adrenalin Edition 23.10.2 Driver Version 23.20.17.03 for Windows® 10 and Windows® 11 (Windows Driver Store Version 31.0.22017.3004).

Kaynak: https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-23-10-2
Not: Türkçe çevirisi kötü olduğu için orijinal dili ile yayınlıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gelen Yenilikler:
- AMD Antilag+ tüm oyunlarda devre dışı bırakmış ve herkesin bu sürücüye güncellemesini tavsiye etmiş.
- Assassin's Creed Mirage, The Lords of the Fallen (23.10.1) ve Forza Motorsporta destek gelmiş.
- RX 7000 serisi kartlarda Starfield çökme sorunu düzeltilmiş. (23.10.1)
- Radeon™ RX 7900 XTX ve birkaç kartta MSAA veya FSR etkinken CS 2 çökme sorunu düzeltilmiş.
- CS 2'nin kekemelik sorununu çözmüşler. (23.10.1)
- EA SPORTS FC™ 24 başta Radeon™ RX 7800 XT ve birkaç kartta açılma sorunu düzeltilmiş. (23.10.1)
- RX 6000 serisi kartlarda video dosyası oynatırken sistemin donma veya siyah ekranda kalma sorunu düzeltilmiş. (23.10.1)
- AMD Linkle ilgili bir şey düzeltilmiş ama ne olduğunu tam anlayamadım. (23.10.1)
- Antilag aktifleştirildiğinde Call of Duty®: Modern Warfare® II çökme sorunu giderilmiş.

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
863
İsim
Furkan ŞENGÜL
gelmedi daha driverin uptade kısmına

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,402
İsim
Emre Zengin
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,402
İsim
Emre Zengin

Splixson

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
863
İsim
Furkan ŞENGÜL

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,402
İsim
Emre Zengin
ddu kur driveri sil tekrar yükle uğraştırıcı

gelince yüklenir
Ben her zaman AMD Cleanup Utility ile kaldırıp yüklüyorum. Senin bileceğin iş hocam.

Ilar

80+ Bronze
Ben her zaman AMD Cleanup Utility ile kaldırıp yüklüyorum. Senin bileceğin iş hocam.
Öylesi daha temiz ise hocam nasıl yapabiliriz söyler misiniz? Ben de rx6700 var

Hasdur Bakiye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Hasdur Bakiye
Hocam İlk Yayınlanan Versiyondan Farkı Varmıdır Bende İlk Yayınlanan Sürümü Mevcutta :D
@Emmree

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,402
İsim
Emre Zengin
Öylesi daha temiz ise hocam nasıl yapabiliriz söyler misiniz? Ben de rx6700 var
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-rx-6700-series/amd-radeon-rx-6700 23.10.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.10.2 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

Hocam İlk Yayınlanan Versiyondan Farkı Varmıdır Bende İlk Yayınlanan Sürümü Mevcutta :D
@Emmree
23.10.1'den mi bahsediyorsun? 1 tane daha oyuna destek vermişler, Radeon™ RX 7900 XTX ve birkaç kartta MSAA veya FSR etkinken CS 2 çökme sorunu düzeltilmişler ve Call of Duty®: Modern Warfare® II normal Antilag açıldığında çökme sorununu düzeltmişler. İstersen geç. Ben genellikle yeni sürücü çıktığı gibi geçiyorum.

Hasdur Bakiye

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
Hasdur Bakiye
1) Öncelikle https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indirin, ardından ekran kartınızın https://www.amd.com/en/support/grap.../amd-radeon-rx-6700-series/amd-radeon-rx-6700 23.10.2 sürümünü indirin.
2) İnternet bağlantınızı kesin, önce Amd Uninstallerı kullanın, güvenli moda girmek isteyecek uyarı olarak verdiği her şeye evet deyin, ardından (internet kablosunu takmayın halen), indirdiğiniz 23.10.2 sürümünü kurun ve sistemi yeniden başlatın. (Kurduktan sonra takabilirsiniz internet kablosunu.)
3) Masaüstü geldikten sonra Radeon Software'a girip oradan kullanıcı profilini Varsayılan olarak seçin ve başka ayara dokunmayın.

23.10.1'den mi bahsediyorsun? 1 tane daha oyuna destek vermişler, Radeon™ RX 7900 XTX ve birkaç kartta MSAA veya FSR etkinken CS 2 çökme sorunu düzeltilmişler ve Call of Duty®: Modern Warfare® II normal Antilag açıldığında çökme sorununu düzeltmişler. İstersen geç. Ben genellikle yeni sürücü çıktığı gibi geçiyorum.
Bende Çıktığı Gibi Geçiyorumda Hocam 23.10.1 Çıktığı Gibi Kaldırılmıştı O Yüzden Düzeltilip Tekrar Yüklendi Diye Düşündüm Bu Farklıymış :D

oğuzhan18

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,543
İsim
oğuzhan ege
ben bunu şimdi rx6700 için güncellediğimde cs de artık donmalar kasmlar gitcek mi kesin olarak ilk oyuna girerken ?

Top Bottom