Neler Yeni

AMD beni üzme- Mesh Shading Teknolojisi!

RoyPien09

80+ Bronze
Bir şeye açıklık getirmek istiyorum. FSR 3 modunu denedim mod aşırı akıcı çalışıyor. Eski oyunlar ile alakası yok. Nvıdıa'nın Rx 4000 sersiine donanım donanım diyerek nasıl insnalara yalan söylediğin çok güzel bir şekilde kanıtlıyor.

İnsanlar artık DLSS destekli oyunlarda DLSS + FSR 3 kare oluşturmayı çalıştırabiliyor. Yani AMD'nın kalite ayarına ihtiyacınız yok Sadece kare oluşturma kısmını çalıştırabiliyorsunuz.

Aynı olay G-sync motörölerde de oldu. Nvıdıa donanım donanım dedi ama çöp tekenekesinde olan monitör bile G-sync destekliyor. Artık bence uyanma zamanı geldi.

The Semih

80+ Silver
Alıntıyı görüntüle

Arkadaşlar yeni ekran kartı alacaklar veya elindekini yükseltmek isteyen kişiler için yazmak istedim; ekran kartları her geçen gün gelişiyor sürekli de yeni oyunlar çıkıyor. Bizler iyi bir sistem kuralım 5 sene gitsin istiyoruz AMA bütçemizde ona göre oluyor tabi, daha garantisi bitmeden satıp üst modele geçmek istiyoruz ve bazı arkadaşlarımızda daha iyisi çıktı oynamasam da alayım hastalığı var. Alan wake 2 ve GTA 6 gibi oyunlar Mesh Shading teknolojisini kullanıyormuş. Hali hazırda Nvidia bu teknoloji için çalışıyor, 4000 serisi ekran kartlarına bunu güncelleyecek. Bu teknoloji RTX kısmını kullanıyormuş yani AMD nanayto. Çünkü AMD nin bu tarafı sıkıntılı.
GTA 6 akıcı oynamak için PS5 pro satın almak bile şart olabilir. yani 30 FPS-60 FPS olayı. Alan wake 2 de 5600 ile 6700xt sistemim bildiğin ağladı. 1080p orta ayarlarda bile dökülüyor. 5800x ile 6900xt 2k orta-yüksek karışık ayarda 65 FPS zor gördük bu ne laaa. Ham güç artık para etmiyor arkadaşlar, zortluyor.
7000 serisi AMD ye yükseltsem mi acaba diye iç geçirirken aklıma bu konu geldi ve paylaşmak istedim. Yani AMD nin FSR3.0'ı gördük ışıl ışıldı. O kadar para bayılıyoruz oyunu yükleyince yine grafik ayarlarıyla oynuyoruz, gözümüz sayaçta.

Bu video konu ile ilgili bölümden başlayacaktır. İzlemenizi tavsiye ederim. 6dk lık kısım
Hatta ASC Mirage kendi oyun motoruyla Mash Shading kullanıyor ve güncel kartlarda 100+ FPS veriyor çok işe yarıyacak bunu düzgün kullanırsa firmalar.

TahinPekmez

80+ Silver
@TahinPekmez açtığın konu ile ilgili bir yazı.

Yeniden bu alands değerlendirme yapacak amd

bizim konuyu gördüler makale yayınlamışlar
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hatta ASC Mirage kendi oyun motoruyla Mash Shading kullanıyor ve güncel kartlarda 100+ FPS veriyor çok işe yarıyacak bunu düzgün kullanırsa firmalar.
6000 serisi kullanir insallah

Kratos2008

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,009
İsim
Ömer
Steam
1316142768
hocalarım rockstar gta v deki optimizasyonu yaparsa min rx5500xt 8gb/1660 olacağını düşünüyorum çünkü rockstar online kısımdan para kazanıyor optimizasyon ne kadar iyi olursa o kadar düşük kartlar oynatabilecek üstte min dediğim hikaye kısmı için online için 2060/rx5600xt fln olur diye tahmin ediyorum
bence 3060 12gb 6700xt

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,371
İsim
uwu
bence 3060 12gb 6700xt
hocam bnce rockstar daha çok para kazanmak için çoğu detayı silip daha düşük kartlar için oynanabilir şekle getirir hele ki online den kazandığı para için

Top Bottom