Neler Yeni

amd ekran kartlarının bitmek bilmez sorunları ve çileleri

batuu123

80+ Bronze
rainbow six siegeye giriyorum driver uyumsuz diyor her seferinde ayarları sıfırlıyor 720pye atıyor uğraş dur ayarlarla, alt tab atıyorum steam arayüzü devre dışı kalıyor onu düzeltmezsen oyun takıla takıla ilerliyor 40 kez falan daha alt tab atıp onu düzeltmen gerekiyor. lighshot ile ekran görüntüsü almak istiyorum prtscrene basıyorum 3 saniye donuyor 3 saniye sonra kendine geliyor öyle alabiliyorum, 2015den önce çıkmış oyunlarda nasıl bir destek yoksa fps limitim 30 bazen ise 60a sabitleniyor üstünü göremiyorum, ekranda çok fazla detay varken arkada da başka program açıksa mavi ekran yada wattman hatası verip sistemi donduruyor kapatıp açmak zorunda kalıyorum falan filan.. kısacası amd kullanmayan ve yaşamayan bilemez ama tam anlamıyla 10fps fazla alıcam diye bu rezalet kartlara para yedirmek akıl mantık dışı.. saydıklarımın hiçbiri NVİDİA kartlarda yok, gt 1030 bile daha stabil ve düzgün çalışıyor. haksızsın diyen 1 kişi bile olamaz :D

Ekler

• image.png
    image.png
    586.4 KB · Hit: 44

RoyPien09

80+ Bronze
Sen en son attığım fotoyu bakarmısın hani hyper-rx sadece 7000 serisine özeldi ya foto attım bak.

AirLife

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,180
İsim
Yunus Şahin
1 senedir 4 ya da 5 tane AMD kartı kullandım. Hepsi farklı farklı modeldi. Hiçbirinde bir sorun yaşamadım. AMD kartlar sağlam PSU istiyor. Amperi yüksek. AMD için önemli bu kriter.

batuu123

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 senedir 4 ya da 5 tane AMD kartı kullandım. Hepsi farklı farklı modeldi. Hiçbirinde bir sorun yaşamadım. AMD kartlar sağlam PSU istiyor. Amperi yüksek. AMD için önemli bu kriter.
yani bu da aslında gerçekte fiyat avantajını ortadan kaldırıyor o zaman 2-3k daha az verip amd almak isteyenler o farkı 80+ gold psu ile kapatmak zorundalar

mehmettici

80+ Silver
2 adet amd kart kullandim amd hd 6470m-rx550
şuana kadar rx 550 de sorun yaşamadim ve çok stabil
hd 6470m de cok ısınıyordu saglam bi sogutma lazim
yani amd karta sucu atma yeni suruculerde sorun

batuu123

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2 adet amd kart kullandim amd hd 6470m-rx550
şuana kadar rx 550 de sorun yaşamadim ve çok stabil
hd 6470m de cok ısınıyordu saglam bi sogutma lazim
yani amd karta sucu atma yeni suruculerde sorun
tamam zaten kartı kart yapan sürücüsüdür ve ben tüm bunları radeon software kullandıgım icin yasıyorum, çözümü de yok.. geforce experienceden neyiniz eksik ulan amd

wearetheash

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
178
İsim
enes yılmaz
rainbow six siegeye giriyorum driver uyumsuz diyor her seferinde ayarları sıfırlıyor 720pye atıyor uğraş dur ayarlarla, alt tab atıyorum steam arayüzü devre dışı kalıyor onu düzeltmezsen oyun takıla takıla ilerliyor 40 kez falan daha alt tab atıp onu düzeltmen gerekiyor. lighshot ile ekran görüntüsü almak istiyorum prtscrene basıyorum 3 saniye donuyor 3 saniye sonra kendine geliyor öyle alabiliyorum, 2015den önce çıkmış oyunlarda nasıl bir destek yoksa fps limitim 30 bazen ise 60a sabitleniyor üstünü göremiyorum, ekranda çok fazla detay varken arkada da başka program açıksa mavi ekran yada wattman hatası verip sistemi donduruyor kapatıp açmak zorunda kalıyorum falan filan.. kısacası amd kullanmayan ve yaşamayan bilemez ama tam anlamıyla 10fps fazla alıcam diye bu rezalet kartlara para yedirmek akıl mantık dışı.. saydıklarımın hiçbiri NVİDİA kartlarda yok, gt 1030 bile daha stabil ve düzgün çalışıyor. haksızsın diyen 1 kişi bile olamaz :D
rainbow başlı başına sorunlu bir oyun dostum günceleme öncesi 580 550 arası alıyodum fps şimdi 550 500 arası ara sıra 480 bile düşüyor

RoyPien09

80+ Bronze
@batuu123 hocam senin tam olarak derdin ne bana açıkla ben'de sana anlatayım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

sana ben çözüm olacam.

İlk önce hangi süürmden sıkıntı alıyorsun söyle bana

batuu123

80+ Bronze
ne alaka surumu 23.2.1 yap kullan en son suruculerde sorun var
yani cidden bunu mu önerdin çözüm olarak.. birincisi ben auto update ile kartımı güncel tutmak isteyen biriyim doğru dürüst güncelleme veremeyeceksen neden ekran kartı üretiyorsun 2.si herkes bunu bilmek ve yapmak zorunda mı 3.sü sıradan bir kullanıcı neden tüm sürümleri test etmek zorunda tek tek

@batuu123 hocam senin tam olarak derdin ne bana açıkla ben'de sana anlatayım.

sana ben çözüm olacam.

İlk önce hangi süürmden sıkıntı alıyorsun söyle bana
hocam amd kapatsın dükkanı gitsin baska bir sey istemem

mehmettici

80+ Silver
yani cidden bunu mu önerdin çözüm olarak.. birincisi ben auto update ile kartımı güncel tutmak isteyen biriyim doğru dürüst güncelleme veremeyeceksen neden ekran kartı üretiyorsun 2.si herkes bunu bilmek ve yapmak zorunda mı 3.sü sıradan bir kullanıcı neden tüm sürümleri test etmek zorunda tek tek

gel rtx alalim sana gel dm

RoyPien09

80+ Bronze

AMD dükkanı kapatırsa sen bir ekran kartını 10 bin yerine 20 bin tl'ye alırsın sonra ağlar durursun alamıyorum diye.

@batuu123 zaten rtx 4070 alacakmıssın son konular olsun bunlar :D

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
985,362
Üyeler
155,860
Son üye
mertkynrpnr