Neler Yeni

Çözüldü✓ AMD FX-8350 çekirdek sorunu

M3MOAP

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Talha Yiğit
m4a89gtd pro usb 3.0 anakart kullanıcısıyım phenom x6 1055t den fx 8350 ye geçiş yaptım işlemciyi aldığımda bir bacağını eğdim ve çalıştıramadım düzelttim şuan çalışır vaziyette ama windows 3 çekirdek 6 mantıksal işlemci olarak okuyor cpu z 6core 6 threat olarak görüyor asus cor unlocker ile alakalı dedim açtım kapattım hala aynı x6 da takılıyor işlemci 1 kişi daha aynı sorunu almış çözümü yok gibi am3 anakartta çalıştırdım biliyorum ama biosta vritual processor gibi bişey duydum o da yok varmı bilgisi olan
image.png

Ekler

• image..png
    image..png
    42.2 KB · Hit: 6

55superx

80+ Titanium
En İyi Cevap
1
m4a89gtd pro usb 3.0 anakart kullanıcısıyım phenom x6 1055t den fx 8350 ye geçiş yaptım işlemciyi aldığımda bir bacağını eğdim ve çalıştıramadım düzelttim şuan çalışır vaziyette ama windows 3 çekirdek 6 mantıksal işlemci olarak okuyor cpu z 6core 6 threat olarak görüyor asus cor unlocker ile alakalı dedim açtım kapattım hala aynı x6 da takılıyor işlemci 1 kişi daha aynı sorunu almış çözümü yok gibi am3 anakartta çalıştırdım biliyorum ama biosta vritual processor gibi bişey duydum o da yok varmı bilgisi olan Alıntıyı görüntüle
Sistem yapılandırmasına girip oradaki donanım kısıtlamalarında işlemci sayısı kısıtını kaldır. Büyük ihtimalle eski işlemciyi kullanırken bir kısıtlama koymuşsun çekirdek sayısı artınca da o kısıt yüzünden işlemci 6 çekirdekle çalışıyor.

Son düzenleme:

M3MOAP

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Talha Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
peki nasıl ayarlicam formatlık bir şeymi ?

M3MOAP

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Mehmet Talha Yiğit
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sorun 55superx in de dediği gibi amd phenom x6 1055t denmiş windows kısıtlıyor ben 2. ssd mide windows kurarak teyit ettim format atınca çalışır hale geldi ve evet ASUS M4A89GTD-PRO usb 3.0 anakarta am3+ işlemci takılıyor fx 9 serisini bilmiyorum ama bios 3030 ve 3029 çalıştırıyor ikisinide denedim yalnız biosu güncellemeden bi sıfırlayın derim her en ise ben sorunumu çözdüm bu ankarta bu işlemci takmak için görecek ve ilerde bu sorunu yaşayanlara çözüm olmasını isterim

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
909,021
Üyeler
141,077
Son üye
foxic266
Top Bottom