Neler Yeni

Öneri AMD ile NVİDİA Ekran Kartı karşılaştırması.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Merhaba bu yazıyı yazarken kesinlikle taraf tutmadan sizlere bilgi sunacağıma emin olabilirsiniz. Bir kaç haftadır Asus Dual 6700 XT Oc modelini kullanıyorum. Bugün karşılaştıracağım ekran kartı( Asus 3060 TEK FAN ) benim ekran kartıma denk olmasa bile en azından hangisinden nasıl bir drop var gözler önüne sermekte.Madde halinde bugün yaşadığım ve deneyimlediğim şeyleri sıralıyorum. Buyrun ;

1
- Arkadaşlar kesinlikle ve kesinlikle drop probleminin AMD ekran kartlarında daha fazla olduğunu anlamış oldum. Neden mi ? Benim ekran kartım güçlü olsa bile valorant da yediğim drop olayını daha hiç bir ekran kartında yemedim. Söktüm ve 3060 ekran kartını taktım bilin bakalım ne oldu? Valorant drop ortadan kalktı. Şaka gibi ama drop yok 400-500 Fps taş çatlasın 350 ye düşüyor. 6700 XT ile 110-120 FPS'leri gördüğüm oluyor.
2- 2 Ekran kartında da Ciddi manada Coil Whine sesi mevcut. Asus ekran kartlarında mı var bilemiyorum. ( SES ARTIYOR 6700 XT de )
3- Oyun optimizasyon olayı gerçekten gerçek olsa bile bugün ki tespitimden sonra beni kimse warzone fortnite gibi oyunlarda optimizasyon problemi olduğuna inandıramaz. Neden mi ? Çünkü 6700 XT yi 2K çözünürlüğe aldığımda dahi yediğim drop olayını aaa bir baktım 3060 ekran kartında yemiyorum. Yemin ediyorum şok oldum. 6700 xt ekran kartını 1080 e aldığımda siz düşünün. Aşağıya fotoğrafları bırakacağım inanmayanlar için.
Dipnot : Gerçekten muazzam FPS versede geçen ay vatan çalışanın bana söylediği söz kulaklarımda yankılanıyor. AMD çok yüksek fps veriyor. Çok iyi fiyatlar sunuyor ama kesinlikle stabil değil. Önermiyorum demişti. Ve ben bugün elime 3060 ekran kartı geçince bunu denemiş ve görmüş oldum.
AMD sürücüleri bir rayına otursa Nvidia için neden kalamyacak ama sürücüler işte.
AMD ve sürücü.
Ama ben gene nvidia kısmının KAZIK olduğunu düşünüyorum.
Düzgün sürücü karşılığında düşük performans.
Bir taraf sürücü kötü kart güçlü.
Ayrıca Nvidianın giriş seviye kartları şaka yapmak için var bence.
3050 giriş diyorsun fiyatı giriş değil.
1630 bekliyorsun leş performansı var

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül

Silinsin

80+ Silver
@SadeceSeyf
AMD sürücüleri bir rayına otursa Nvidia için neden kalamyacak ama sürücüler işte.
AMD ve sürücü.
Hocam teknoloji farkı aslın da nvidia kartları oyundan ibaret değil 3d render v.b. de de çok başarılılar. amd de maalesef Cuda yok bu sebeple octane redshift v.b. hiç bir şekil de kullanamıyorsunuz güncel şekil de.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
AMD ve sürücü.
Ayrıca Nvidianın giriş seviye kartları şaka yapmak için var bence.
3050 giriş diyorsun fiyatı giriş değil.
1630 bekliyorsun leş performansı var
hocam bilgisayara en ufak yük bindiğinde sürücüler direk gg oluyor hergün yeni sürücü kurmaya uğraşamayız amd en kısa zamanda düzeltmesi lazım şunu

Silinsin

80+ Silver
@SadeceSeyf hocam sizde de şu durum var mı bazen google da gezerken üst sekmeler animasyon olmadan laks diye önüme kayıyor gibi geliyor :D

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
@SadeceSeyf

Hocam teknoloji farkı aslın da nvidia kartları oyundan ibaret değil 3d render v.b. de de çok başarılılar. amd de maalesef Cuda yok bu sebeple octane redshift v.b. hiç bir şekil de kullanamıyorsunuz güncel şekil de.
hocam bilgisayara en ufak yük bindiğinde sürücüler direk gg oluyor hergün yeni sürücü kurmaya uğraşamayız amd en kısa zamanda düzeltmesi lazım şunu
1-RTX 8000 gibi kartlar zaten rakipsiz onlar oyun odaklı değil ve AMD kanadında öyle bir kart yok sanırsam
2-Olan benim gibi düşük fiyatlarda takılana oluyor bütçe olsa hadi 6600 yerine 3050 alayım da gidip 1650 almak içimi yakıyor o fiyatlara
Nvidia dalga geçiyor resmen giriş seviyede.
1630 çok gideri olan bir kart değil performansına göre bana göre.

ardaaaq

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,193
İsim
Songül
@SadeceSeyf hocam sizde de şu durum var mı bazen google da gezerken üst sekmeler animasyon olmadan laks diye önüme kayıyor gibi geliyor :D
hocam şey sorcam youtube videolarında görüntü kalitesi sizdede kötü mü sanki 1080p video 144p gibi 1650ti laptopumda bile çok net

Silinsin

80+ Silver
1-RTX 8000 gibi kartlar zaten rakipsiz onlar oyun odaklı değil ve AMD kanadında öyle bir kart yok sanırsam
2-Olan benim gibi düşük fiyatlarda takılana oluyor bütçe olsa hadi 6600 yerine 3050 alayım da gidip 1650 almak içimi yakıyor o fiyatlara
Yanlış düşünüyorsunuz 30xx serisin de de yeterli render alınıyor disney de çalışmıyorsanız her türlü renderi çok rahat alırsınız hatta 3090 ti bu konuda rakipsiz diyebilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam şey sorcam youtube videolarında görüntü kalitesi sizdede kötü mü sanki 1080p video 144p gibi 1650ti laptopumda bile çok net
Yok hocam o durum mevcut değil 6600 xt kullanırken oyunlar soluk geliyordu bir doygunluk arttırın derim.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Yanlış düşünüyorsunuz 30xx serisin de de yeterli render alınıyor disney de çalışmıyorsanız her türlü renderi çok rahat alırsınız hatta 3090 ti bu konuda rakipsiz diyebilirim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yok hocam o durum mevcut değil 6600 xt kullanırken oyunlar soluk geliyordu bir doygunluk arttırın derim.
Hayır RTX alacak adamın zaten PC başında işi vardır oyunu yoktur.
Oyunu da olucaksa 3090 Tİ alır ama RTX 8000 daha farklı bu serilerden.
Ama bir konuda kesinleşelim.
AMD fiyatı çekiyor sürücü gibi sorunları sorun.
Nvidia ise bir sürücü iki teknoloji için kazık ücret istiyor bence.
AMD sürücü sorununu veya Nvidia biraz fiyat konusunu çözerse kazanır bence piyasayı
Olan bütçesi sınırlı olana oluyor.
Bir kartı alsa sürücüsü fenan rahat ama gücü düşük.
Diğeri güçlü ama sürücüsü sorun cidden ağalar eğlenir bizimle

SadeceSeyf

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,166
İsim
SEYF
Nvidia dalga geçiyor resmen giriş seviyede.
1630 çok gideri olan bir kart değil performansına göre bana göre.
Single oyun için al 6600 yaslan arkana valla

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1

Silinsin

80+ Silver
Hayır RTX alacak adamın zaten PC başında işi vardır oyunu yoktur.
Oyunu da olucaksa 3090 Tİ alır ama RTX 8000 daha farklı bu serilerden.
Şöyle açıklayayım:
1659657697702.png

1659657706484.png

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,649
Üyeler
141,468
Son üye
eminmisinn