Neler Yeni

Çözüldü✓ Amd radeon graphics ile vega 7 yada 8 ile aynı mı ?

Crytek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Warzone Player
Herkese merhaba; Başlıkta tam anlatamamış olabilirim. Yeni bir laptop alacağım şimdi grafik işlemci olarak amd radeon graphics yazıyor sadece. Bu ekran kartı işlemci içerisinde olan model mi oluyor ? vega 7 yada 8 olduğunda harici bir grafik işlemci ile mi geliyor yoksa vega modelleri de işlemci içerisinde mi ?

coldplay

80+ Bronze
Ürünlerin bağlantılarını gönderirseniz yardımcı olunabilir.

Crytek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Warzone Player
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ürünlerin bağlantılarını gönderirseniz yardımcı olunabilir.
https://www.epey.com/laptop/huawei-matebook-d-14-amd-256gb.html

Cevabımı aldım Vega işlemciler de işlemci içerisine entegre edilmiş şekilde geliyormuş. Şimdi merak ettiğim bir şey var. 2 laptopun da işlemcilerinin aynı olduğunu varsaydığımız bir ortamda atıyorum

Ryzen 7 5700u with amd radeon graphics vs Ryzen 7 5700u with Vega 7,8

karşılaştırırsak grafik işlem (oyun,3drender) açısından hangisi güçlü ?

coldplay

80+ Bronze
Vega ayrımı sanırım grafik çekirdek türüne göre belirleniyor. Vega 7 5500u işlemcide bulunuyor. Vega 8 5700u işlemcide bulunuyor olmalı.
Bu durumda işlemci çekirdeği grafik çekirdeği vs 5700u daha mantıklı yani vega 8.
gönderdiğiniz iki bilgisayar arasından ise lenovo olanı tercih etmek daha mantıklı olabilir, huaweide ram lehimli olabilir ve ram ekleme desteği yoksa 8 gb ram yetersiz olacaktır. epey sitesinde lenovonun da ram desteği yok görünüyor. ikisinin de ram desteğini bir araştırın derim.

Crytek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Warzone Player
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Vega ayrımı sanırım grafik çekirdek türüne göre belirleniyor. Vega 7 5500u işlemcide bulunuyor. Vega 8 5700u işlemcide bulunuyor olmalı.
Bu durumda işlemci çekirdeği grafik çekirdeği vs 5700u daha mantıklı yani vega 8.
gönderdiğiniz iki bilgisayar arasından ise lenovo olanı tercih etmek daha mantıklı olabilir, huaweide ram lehimli olabilir ve ram ekleme desteği yoksa 8 gb ram yetersiz olacaktır. epey sitesinde lenovonun da ram desteği yok görünüyor. ikisinin de ram desteğini bir araştırın derim.
8 ram işimi gayet görecektir, oyun oynamıyorum. linkte bulunan ürünlerden sadece lenovo olanı alacağım huawei i sadece örnek olması için attım teşekkürler sorumun cevabını bulduk sanırım iyi günler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,857
Üyeler
140,707
Son üye
mr.ghost
Top Bottom