Neler Yeni

Amd Ryzen 5 5600'üm dengesiz ısınıyor

Sanko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Sanko
1 ay önce bilgisayarımın anakartı bozulmuştu o yüzdende bilgisayarımı kullanamıyordum dün yeni anakart aldım toplama işinde de psu bağlantılarından anlamadığım için bir arkadaşımdan rica ettim sistemimi topladı fakat işlemcim boşta 78 dereceleri görüyordu hatta birkaç kez pc ısı yüzünden kendi kendine kapandı sorunun termal macundan olabileceğini düşünüp yeni termal macun alıp sürdük sonra yeniden ısınma sorunları olduğunu gördük sıvı soğutmayı yanlış mı bağladık acaba diye yerini değiştik yine aynı sorun vardı son çare olarak kasanın toz filtrelerini söküp fanları %100 kullanıma aldık pc kapanmıyor veya 78 derecelere fırlamıyor fakat boştayken arada 30 arada 40 arada 50 derecelere ulaşıyor çok dengesiz bir ısınma biçimi var arkadaşımında hata yaptığını düşünmüyorum çünkü kendiside aynı soğutucuyu kullanıyor ve sökme takma deneyimide var sizce ne yapmalıyım lütfen yardım edin

(Not: Kullandığım Sıvı Soğutucu: Thermaltake TH240)

Mr.White

80+ Bronze
Hangi macunu aldınız? Az veya fazla sürme ihtimaliniz olabilir mi?

Sanko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Sanko
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hangi macunu aldınız? Az veya fazla sürme ihtimaliniz olabilir mi?
tam üstü kaplayacak şekilde sürdük ilki cooler master mastergel pro v2 idi 3 çizgi taktiği ile kaplarken 3. çizgide bitti sonrasında ise powerboost tg 5102 sürdük ama fazla veya az sürsek yine belli bir ısıda kalırdı

Sanko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Sanko

Sanko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Sanko
belki ikiside farklı macun oldugu için etkisini yetirmiş olabilir nede olsa powerboost macun patates
yok ilkini sildim sonra sürdüm powerboostu da mecburi aldım
Mesaj otomatik birleştirildi:

şu an bazen 50 bazen 40 oluyor bi ara full 50lerde geziyordu

Sanko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Sanko
hmmm bence macunla ilgili yerinde olsam yeni macun sipraiş veriridim
macunluk sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü powerbostta bile en azından 35-38lerde olabilirdi çünkü o coolermasteri pc bozulmadan öncede kullanıyordum 30 derece civarıydı yanlış hatırlamıyorsam boşta kalitesiz macunda da 5 derece fark etse desek bu kadar ısınmaz evet biliyorum o 5 derece bile önemli hatta kullanım ömürleri değişebiliyor ama powerboost bile olsa bir macunun kalitesinden 50 derecelere fırlayacağını düşünmüyorum

Sanko

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
28
İsim
Sanko
hocam bu aralar boşta 48-55 derece boşta sıvı soğutucu ile ne yapıcam

@Mehmet Yılmaz hocam sizin bir bilginiz var mıdır kusura bakmayın rahatsız ediyorum da bulunduğum şehrin hava sıcaklığı 14 derece ama buna rağmen sıvı soğutucu ile 5600 boşta 48-55 derece

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
67,188
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
hocam bu aralar boşta 48-55 derece boşta sıvı soğutucu ile ne yapıcam

@Mehmet Yılmaz hocam sizin bir bilginiz var mıdır kusura bakmayın rahatsız ediyorum da bulunduğum şehrin hava sıcaklığı 14 derece ama buna rağmen sıvı soğutucu ile 5600 boşta 48-55 derece
Pompa arızası olabilir ya da montajla alakalı. Diğer olasılıklar çok düşük.

FairFelix

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
15
İsim
Furkan Özdamar
Bilgisayar kapanacak kadar ısınıyorsa onun macun ile pek alakası olmaması lazım hocam. Macun taşmıyorsa doğru sürülmüşse sıvı soğutucuda bi sıkıntı olabilir .

Transcontinental

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
554
İsim
Mahir
Montajı düzgünse fazla macun sürmenin tek zararı etrafı pisletmesi olur. Isıyı etkilemez. Çünkü soğutucunun vidasını sıkarken zaten fazla macun arada fışkırır.

Top Bottom