Neler Yeni

amd ryzen 5 5600x gold sample UV için yardım eder misiniz ?

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Merhaba sayın forum!
İşlemcim boşta 60 derecelerde takılıyor ve bazen 70 dereceye kadar fırlıyor.
Valorant, Minecraft da çoğunluk 78-81 de dayalı kalıyor ve fan %100 dönmesine rağmen ,
yeryer 60'lara kadar düşüyor anlık fakat geri 80'lere çıkıyor kısacası hiç stabil değil. OCCT tesine başlar başlamazda 30 saniye içerisinde 85 dereceye kadar geliyorum sonra küçük bir zaman dilimi içerisinde 86..87.. Diye tırmanıyor ve testi devam ettirmeye korkuyorum.
1-2 Ay kadar da sıvı soğutma alamayacağım bu yüzden performans kaybetmeden veya az kaybederek UV yapmak, işlemcimi daha stabil bir şekilde çalıştırmak istiyorum.
anakart: msi mag b550 tomahawk
soğutucu: amd wraith prism
işlemci: amd ryzen 5 5600x
Cbp açık, Volt ve GHz Auto (sabit değil)
1651401766395.png

(testi 2 defa yaptım ve ikisinde de golden sample çıktı @cfranko galiba eskiden 5 5600x'in golden sample olanı çok nadir demiştin , ne düşünüyorsun)

Son düzenleme:

YiğitAysul

80+ Silver
Merhaba sayın forum!
Valorant, Minecraft da çoğunluk 78-81 de dayalı kalıyor ve fan %100 dönmesine rağmen ,
yeryer 60'lara kadar düşüyor anlık fakat geri 80'lere çıkıyor kısacası hiç stabil değil. OCCT tesine başlar başlamazda 30 saniye içerisinde 85 dereceye kadar geliyorum sonra küçük bir zaman dilimi içerisinde 86..87.. Diye tırmanıyor ve testi devam ettirmeye korkuyorum.
1-2 Ay kadar da sıvı soğutma alamayacağım bu yüzden performans kaybetmeden veya az kaybederek UV yapmak, işlemcimi daha stabil bir şekilde çalıştırmak istiyorum.
1651401766395.png

(testi 2 defa yaptım ve ikisinde de golden sample çıktı @cfranko galiba eskiden 5 5600x'in golden sample olanı çok çok nadir demiştin , ne düşünüyorsun)
Bu testi nereden yaptınız ?
Birde stok fan kullanıyorum bu testi yapsam sıkıntı olur mu ?

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx

abcdefg1234

80+ Silver
Merhaba sayın forum!
1651401766395.png

(testi 2 defa yaptım ve ikisinde de golden sample çıktı @cfranko galiba eskiden 5 5600x'in golden sample olanı çok nadir demiştin , ne düşünüyorsun)
PBO açıksa kapatın fazla voltaj veriyo olabilir. Onun dışında CBP yi kapatıp sıcaklık değerlerine bir bakın. Sıcaklıkta düşüş olursa o şekilde kullanırsınız soğutucu alana kadar. Undervoltla sıcaklık 70-75 e düşer bence oda fan sesini yine azaltmaz diye düşünüyorum

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,746
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
PBO açıksa kapatın fazla voltaj veriyo olabilir. Onun dışında CBP yi kapatıp sıcaklık değerlerine bir bakın. Sıcaklıkta düşüş olursa o şekilde kullanırsınız soğutucu alana kadar. Undervoltla sıcaklık 70-75 e düşer bence oda fan sesini yine azaltmaz diye düşünüyorum
gpu ve cpu fan sesi masum .d ama kasa fanları cpu 70dereceyi geçince baya hızlanıyor. bunu ayarlayabilirim tabi ama cpu zaten sıcak çalışıyor extra sıcaklık eklemek istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam cbp kapatinca 3.7ghz de sabit mi çalışacak ?

Son düzenleme:

abcdefg1234

80+ Silver
gpu ve cpu fan sesi masum .d ama kasa fanları cpu 70dereceyi geçince baya hızlanıyor. bunu ayarlayabilirim tabi ama cpu zaten sıcak çalışıyor extra sıcaklık eklemek istemiyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam cbp kapatinca 3.7ghz de sabit mi çalışacak ?
evet 3.7 Ghz sabitlenicek. Performans düşüşü olur ama sıcaklıklar da düşer. Bence bi deneyin 3.7 ghz de performans hoşunuza gitmezse tekrar açarsınız

Top Bottom