Neler Yeni

Yardım Amd Ryzen 7 2700x Isınma Sorunu?

Bergee

80+ Silver
Kız arkadaşıma bu işlemciyi aldık kasası çok iyi değil ama 80 civarlarını görüyor tam yükteyken ve normal kullanımda 50 60 sıcaklıklara kadar çıkabiliyor? Bu nasıl bir iştir anlayamadım buna bir çözüm var mıdır? Voltage değerlerine bakıyorum 1.4V yazıyor acaba UV yapabilirsek sorun çözülür mü? Bilmiyorum ve UV nasıl yapacağımıda sisteme bir zarar vermek istemiyoruz. Bu sıcaklıklar çok rahatsız edici cpu fanıda hep full speed çalışıyor mecburi olarak? Kasa alsak işe yarar mı? (kendi kullandığı kasada sadece 1 tane 120mm fan var)

cannn.n

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Can Uslu
Kız arkadaşıma bu işlemciyi aldık kasası çok iyi değil ama 80 civarlarını görüyor tam yükteyken ve normal kullanımda 50 60 sıcaklıklara kadar çıkabiliyor? Bu nasıl bir iştir anlayamadım buna bir çözüm var mıdır? Voltage değerlerine bakıyorum 1.4V yazıyor acaba UV yapabilirsek sorun çözülür mü? Bilmiyorum ve UV nasıl yapacağımıda sisteme bir zarar vermek istemiyoruz. Bu sıcaklıklar çok rahatsız edici cpu fanıda hep full speed çalışıyor mecburi olarak? Kasa alsak işe yarar mı? (kendi kullandığı kasada sadece 1 tane 120mm fan var)
Hocam sıvı soğutucu alsan yeterli olur ya da güzel nir hava soğutucu stok fan yetmiyorsa

Godric1461

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
608
İsim
Godric
Yüksek voltaj çekiyor.Öncelikle undervolt yapmanız lazım.Soğutucu wrait prism değilse t6 ultra ve arctic mx-4 macunla sıcaklıklar çok farkedecektir.

Bergee

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sıvı soğutucu alsan yeterli olur ya da güzel nir hava soğutucu stok fan yetmiyorsa
Bunu bende düşündüm ama kasa zaten kötü hani bir soğutma söz konusu değil kasasında yetersiz kalıyor en azından kasa alarak bunu hafifletebilirsek bile iyidir 80 dereceler normal ama hiçbir yük altında değilken bile 50 60 dereceleri görmesi sıkıntı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yüksek voltaj çekiyor.Öncelikle undervolt yapmanız lazım.Soğutucu wrait prism değilse t6 ultra ve arctic mx-4 macunla sıcaklıklar çok farkedecektir.
Soğutucu wraith prism hocam.

Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Can Bozkurt
2700x 2800x ile ilgili yüksek Volt ile çalışıyor diye bir şey duymuştum haliyle ısı geliyor.

Bergee

80+ Silver
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2700x 2800x ile ilgili yüksek Volt ile çalışıyor diye bir şey duymuştum haliyle ısı geliyor.
Çok sinir bozucu ama bende 3 3100 var %100 cpu kullanımında en fazla 60 görüyor o da en fazla. Normal kullanımda ise 34 35 dereceler de

Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Can Bozkurt
Çok sinir bozucu ama bende 3 3100 var %100 cpu kullanımında en fazla 60 görüyor o da en fazla. Normal kullanımda ise 34 35 dereceler de
Bendede R5 2600 Var benimde şuan ısı sorunum yok sistemim daha 2-3 aylık. Şuan yapabileceğiniz en iyi şey BİOS Dan CBP Kapatım işlemcinin sürekli Base clock hızında çalışması yani 3.7 gHz de.

Peacee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
Umut Baydar

Bergee

80+ Silver
bütçeniz nedir ?
Hocam 500 lira civarı ama kasaya karar verdik mesh bir kasa var gametech'in kendi kullandığım ondan almasını tavsiye ettim ben memnunum şahsen içerideki sıcak havayı alıp dışarı veriyor ve içerisini gayet iyi serinletiyor merak edip hatta kasanın yanını açtım kontrol ettim gerçektende serin tutuyor :)

Bendede R5 2600 Var benimde şuan ısı sorunum yok sistemim daha 2-3 aylık. Şuan yapabileceğiniz en iyi şey BİOS Dan CBP Kapatım işlemcinin sürekli Base clock hızında çalışması yani 3.7 gHz de.
Kapalı zaten hocam :D

Peacee

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
727
İsim
Umut Baydar
Hocam 500 lira civarı ama kasaya karar verdik mesh bir kasa var gametech'in kendi kullandığım ondan almasını tavsiye ettim ben memnunum şahsen içerideki sıcak havayı alıp dışarı veriyor ve içerisini gayet iyi serinletiyor merak edip hatta kasanın yanını açtım kontrol ettim gerçektende serin tutuyor :)

Kapalı zaten hocam :D
https://www.vatanbilgisayar.com/zalman-n5-mf-4x120mm-rainbow-fanli-midt-atx-gaming-kasa.html bunada bakabilirsin

attığım kasayı alırsan 100 TL gibi bir para kalıyor 100 TL daha bulabilirsen t 6 ultra alırsın birde gayet güzel olur bence

Bergee

80+ Silver

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,474
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
https://steamcommunity.com/id/bfjatdav/
Anakart modeli nedir? MSI ve Asus ise UV konusunda yardımcı olurum.
2700X'e ne kadar OC yaparsanız yapın sadece işlemcinin daha fazla ısınmasına sebebiyet vericeksiniz, gözle görülür bir artış olmuyor ne yazık ki.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
907,236
Üyeler
140,793
Son üye
Salihzzeki
Top Bottom