Neler Yeni

Yardım Amd Ryzen 7 2700x Isınma Sorunu?

Bergee

80+ Silver
Anakart modeli nedir? MSI ve Asus ise UV konusunda yardımcı olurum.
2700X'e ne kadar OC yaparsanız yapın sadece işlemcinin daha fazla ısınmasına sebebiyet vericeksiniz, gözle görülür bir artış olmuyor ne yazık ki.
Hocam anakart modeli gigabyte b450m s2h UV yapılmalı gerçekten 1.4V fazla diye düşünüyorum OC falan düşünmüyoruz kesinlikle verdiği performans gayet yeterli sadece oyun oynuyor yayın vs. bir şey yapmıyor ısınmasından şikayetçiyiz sadece. Gerçek anlamda çok fazla sıcak çalışıyor üstüne sucuk yumurta kırsam kahvaltımız hazır sucuklu yumurta miss gibi pişer yani :D

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,474
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
https://steamcommunity.com/id/bfjatdav/
Hocam anakart modeli gigabyte b450m s2h UV yapılmalı gerçekten 1.4V fazla diye düşünüyorum OC falan düşünmüyoruz kesinlikle verdiği performans gayet yeterli sadece oyun oynuyor yayın vs. bir şey yapmıyor ısınmasından şikayetçiyiz sadece. Gerçek anlamda çok fazla sıcak çalışıyor üstüne sucuk yumurta kırsam kahvaltımız hazır sucuklu yumurta miss gibi pişer yani :D
1.3V ve 3.800GHZ ya da 4000GHZ verebilirsiniz zaten S2H'a 2700X öneren kimse onu bilemiyorum artık :) S2H'ın VRM'leri 2700X OC'de can çekişir.
Gigabyte ne yazık ki bios olarak bilmediğim tek firma.

Bergee

80+ Silver
1.3V ve 3.800GHZ ya da 4000GHZ verebilirsiniz zaten S2H'a 2700X öneren kimse onu bilemiyorum artık :) S2H'ın VRM'leri 2700X OC'de can çekişir.
Gigabyte ne yazık ki bios olarak bilmediğim tek firma.
Hocam zaten öylesine aldık hani bütçeye göre ben seçtim o anakartı :D Mecbur kaldık oc yapmayacağı için f/p olarak onu değerlendirdik UV yapıp ghz düşürsek bile yeter :)

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,474
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
Hocam zaten öylesine aldık hani bütçeye göre ben seçtim o anakartı :D Mecbur kaldık oc yapmayacağı için f/p olarak onu değerlendirdik UV yapıp ghz düşürsek bile yeter :)
GHZ düşürme değil de voltaj düşürme önemli.
2700X'de 3.6GHZ ile 4.6GHZ arasında %10'luk bir artış varken güç tüketimi %30-40'lara kadart artabiliyor.
1.3V en az isteyen eğer düşürebilirsenix 1.250V ya da 1.2V ama ben o değerleri girdiğim gibi ekran gelmiyor ve bios reset atmak zorunda kalıyorum.

Mr. Edri

80+ Platinum
En İyi Cevap
26
Dahası  
Reaksiyon skoru
23,310
İsim
.
3.8 1.25v verin, güzelcene çalışır.

Bergee

80+ Silver
GHZ düşürme değil de voltaj düşürme önemli.
2700X'de 3.6GHZ ile 4.6GHZ arasında %10'luk bir artış varken güç tüketimi %30-40'lara kadart artabiliyor.
1.3V en az isteyen eğer düşürebilirsenix 1.250V ya da 1.2V ama ben o değerleri girdiğim gibi ekran gelmiyor ve bios reset atmak zorunda kalıyorum.
O zaman 1.3 volt a düşüreceğiz. Peki fark olur mu? Wraith Prism ile kullanmasına rağmen bu kadar ısınması normal değil gerçekten fanı gördüm harikulade bir fan alıp kendi işlemcime taksam 50 dereceyi geçmez lakin bu işlemciye yetersiz kalıyor. Kasası gerçekten berbat kasa alsak 4 fanlı bunda bir pay sahibi olur mu? Yoksa sadece stock fanı değiştirip yerine T6 Ultra taksak ne gibi etkisi olur? Her yolu denemem lazım sonuçta boşu boşuna sadece kasa alıp 5 derece oynayacaksa gerek yok

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,474
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
O zaman 1.3 volt a düşüreceğiz. Peki fark olur mu? Wraith Prism ile kullanmasına rağmen bu kadar ısınması normal değil gerçekten fanı gördüm harikulade bir fan alıp kendi işlemcime taksam 50 dereceyi geçmez lakin bu işlemciye yetersiz kalıyor. Kasası gerçekten berbat kasa alsak 4 fanlı bunda bir pay sahibi olur mu? Yoksa sadece stock fanı değiştirip yerine T6 Ultra taksak ne gibi etkisi olur? Her yolu denemem lazım sonuçta boşu boşuna sadece kasa alıp 5 derece oynayacaksa gerek yok
Iı hayır Prism harika falan değil 105TDP'e sahip görüntü fanı.
2700X ise UV'li halinde bile 130-40W'lara çıkabilen bir işlemci.
T6 ise 195TDP'e sahip bir soğutucu ve UV'li 2700X'e yeterli sayılır. OC gene yapamazsınız çünkü güç tüketimi 230'lara çıkabiliyor.
Kasanın ise çok bir etkeni olmaz çünkü bir bakına işlemci soğutucusu sadece işlemciyle temas edip soğutuyor fan ne yapabilir ki?

Bergee

80+ Silver
Iı hayır Prism harika falan değil 105TDP'e sahip görüntü fanı.
2700X ise UV'li halinde bile 130-40W'lara çıkabilen bir işlemci.
T6 ise 195TDP'e sahip bir soğutucu ve UV'li 2700X'e yeterli sayılır. OC gene yapamazsınız çünkü güç tüketimi 230'lara çıkabiliyor.
Kasanın ise çok bir etkeni olmaz çünkü bir bakına işlemci soğutucusu sadece işlemciyle temas edip soğutuyor fan ne yapabilir ki?
Öyleyse kasa yerine fan alsak yeterli olacaktır herhalde değil mi hocam?

JATDAV

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,474
İsim
Jatdav
Instagram
Jatdav#7081
Steam
Öyleyse kasa yerine fan alsak yeterli olacaktır herhalde değil mi hocam?
Orada demek istediğim işlemci soğutucusu değişseniz daha iyi olur kasaya fan almak yerine.
Prism karşılığı T6 takaslayacak insanlarda var zaten.

Bergee

80+ Silver
Orada demek istediğim işlemci soğutucusu değişseniz daha iyi olur kasaya fan almak yerine.
Prism karşılığı T6 takaslayacak insanlarda var zaten.
Bende fan derken cpu fanından bahsetmiştim zaten hocam :D Tamamdır öyle yapacağız artık ne kadar etkisi olacak peki bunun internette testleri varsa bakayım.

Top Bottom