Neler Yeni

AMD RYZEN VEGA8 GRAPHİCS "KOD43" HATASI

m3lih53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Melih demirci
Merhaba arkadaşlar,
bilgisayarımı ilk aldığımda olmayan sonradan ortaya çıkan "kod43" AMD RYZEN VEGA8 GRAPHİCS`de başıma geldi. Bütün çözümleri denedim sürücüyü güncelledim eskisine döndürdüm komple silip tekrar yükledim işlemciyi söküp taktım ama olmadı çözemedim. Aygıt yöneticimde görüntü bağdaştırıcılarımda 2 tane aygıt var birisi nvidia geforce Asus GTX 1050 Ti bunda sorun yok ama islemcimde yani (AMD RYZEN3 2200G) AMD RYZEN VEGA 8 GRAPHİCS kod 43 hatasını bir türlü çözemedim
Daha önce başına gelen varsa yardım edebilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,669
İsim
Emre Zengin
Merhaba arkadaşlar,
bilgisayarımı ilk aldığımda olmayan sonradan ortaya çıkan "kod43" AMD RYZEN VEGA8 GRAPHİCS`de başıma geldi. Bütün çözümleri denedim sürücüyü güncelledim eskisine döndürdüm komple silip tekrar yükledim işlemciyi söküp taktım ama olmadı çözemedim. Aygıt yöneticimde görüntü bağdaştırıcılarımda 2 tane aygıt var birisi nvidia geforce Asus GTX 1050 Ti bunda sorun yok ama islemcimde yani (AMD RYZEN3 2200G) AMD RYZEN VEGA 8 GRAPHİCS kod 43 hatasını bir türlü çözemedim
Daha önce başına gelen varsa yardım edebilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler
Ekran kartını kullandığın için o hata veriyor olabilir. Görüntü kablosunu anakarta takıp dene bakalım hata verecek mi?

m3lih53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Melih demirci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ekran kartını kullandığın için o hata veriyor olabilir. Görüntü kablosunu anakarta takıp dene bakalım hata verecek mi?
Reis cahilliğime ver dediğini eve gidince hemen deneyeceğim kabloyu erkan kartından çıkarıp ana karta taktığımda görüntü gelmiyor diye hatırlıyorum ben ama yanlışta hatırlıyo olabilirim yani reis kabloyu ekran kartından çıkarınca ekran kartından görüntü alabilirmiyim sorun çözülür mü sence eve gidince deneyeceğim

Lunchx

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
831
İsim
Hasan Ciftci
Denetim masasi göruntu ayarlarindan amd vega graphic i iptal edince sorun cözuluyor diye biliyorum.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,669
İsim
Emre Zengin
Reis cahilliğime ver dediğini eve gidince hemen deneyeceğim kabloyu erkan kartından çıkarıp ana karta taktığımda görüntü gelmiyor diye hatırlıyorum ben ama yanlışta hatırlıyo olabilirim yani reis kabloyu ekran kartından çıkarınca ekran kartından görüntü alabilirmiyim sorun çözülür mü sence eve gidince deneyeceğim
Şimdi şöyle senin işlemcin APU olabilir ama şuan sadece bir taraftan çıkış alabilirsin. Onu da şuan ekran kartından alıyorsun. APU'yla işin yoksa boşuna uğraşma.

m3lih53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Melih demirci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Denetim masasi göruntu ayarlarindan amd vega graphic i iptal edince sorun cözuluyor diye biliyorum.
Bunuda deneyeceğim Reis teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Şimdi şöyle senin işlemcin APU olabilir ama şuan sadece bir taraftan çıkış alabilirsin. Onu da şuan ekran kartından alıyorsun. APU'yla işin yoksa boşuna uğraşma.
Benim işlemci APU Reis evet donanım arşivi YouTube kanalında işlemcinin inceleme videosunu izlemiştim. Ben görüntüyü ekran kartından alıyorum şuan galiba kablo ona bağlı ama bu kod43 geldikten sonra islemci devre dışı kaldı diye performans baya bi düştü çok düşük FPS alıyorum oyunlarda o yüzden üstüne bayağı düştüm
.

Son düzenleme:

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,669
İsim
Emre Zengin
Bunuda deneyeceğim Reis teşekkürler
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim işlemci APU Reis evet donanım arşivi YouTube kanalında işlemcinin inceleme videosunu izlemiştim. Ben görüntüyü ekran kartından alıyorum şuan galiba kablo ona bağlı ama bu kod43 geldikten sonra islemci devre dışı kaldı diye performans baya bi düştü çok düşük FPS alıyorum oyunlarda o yüzden üstüne bayağı düştüm
.
https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indir hocam sürücüyü komple kaldır. (Güvenli moda girmek isteyecek her şeye evet ya da tamam de.)

James Gg

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,351
İsim
James Gg
İlgilendiği Kategoriler
Pc Toplama-ekran kartı-işlemci-anakart-acer çöp laptop
Görüntü alman gerek dâhili grafik birimi var içinde

m3lih53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Melih demirci
https://www.amd.com/en/support/kb/faq/gpu-601 bunu indir hocam sürücüyü komple kaldır. (Güvenli moda girmek isteyecek her şeye evet ya da tamam de.)
reis dediğini yaptım sürücü komple kalktı

Windows, aygıtın gerektirdiği sürücüleri yükleyemediğinden, bu aygıt düzgün olarak çalışmıyor. (Kod 31)

Başlatılmaya çalışılan sürücü POSTed görüntü bağdaştırıcısı sürücüsüyle aynı değil.

AMD RYZEN VEGA8 GRAPHİCS bu microsoft temel görüntü bağdaştırıcısına döndü​

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,669
İsim
Emre Zengin
reis dediğini yaptım sürücü komple kalktı

Windows, aygıtın gerektirdiği sürücüleri yükleyemediğinden, bu aygıt düzgün olarak çalışmıyor. (Kod 31)

Başlatılmaya çalışılan sürücü POSTed görüntü bağdaştırıcısı sürücüsüyle aynı değil.

AMD RYZEN VEGA8 GRAPHİCS bu microsoft temel görüntü bağdaştırıcısına döndü​

Tamamdır başka bir şey yapmana gerek yok hocam. Performansın düzeldi mi? Normalde hiç çıkmaması gerekirdi bu ayar. Neden böyle yaptı anlamadım.

m3lih53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Melih demirci
Vallahi bende bişey anlamadım herhalde düzelmiştir ya reis teşekkür ederim yardımların için Microsoft temel görüntü bağdaştırıcısı kod31 olarak kalsın artık yapacak bişey yok :giggle:

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
983,128
Üyeler
155,519
Son üye
ForumUser717166
Top Bottom