Neler Yeni

Yardım AMD Sowtare Ekran Renk Ayarları

Tal7ha

80+
Herkese iyi günler Ryzen 6600H'a sahibim ekran panel olarak FHD olduğu için bazi renkleri doğru göstermiyor QHD panele göre zayıf geliyor, işin komik yani ayni laptopta Intel olan Cihazlar'da farkli panel kullanılmış bazı 3070 Ti olan cihazlarda bile bende ki panel var kısaca hepsi aynı değil. Koyacağım resimde 165Hz 3ms panel var bende ki 8ms 144Hz FHD bu panele benzeyecek renk ayarı verebilir misiniz? Renkler biraz daha koyu ve canlı gözüküyor doygunluk ile ayaralayabiliyorum ama aynı tonda almıyor panel farkı var biliyorum ama yardım ederseniz çok sevinirim kaç gündür ayar çekmeye çalışıyorum, buraya kadar okuduysanız teşekkür ederim şimdiden.
165 3ms
images (5).jpeg

144

images (6).jpeg

BeKo'O

80+ Silver
Parlaklığı çok az kontrastı biraz ve doygunluğu da %50 kadar (göz keyfine göre) arttırırsan en yakın sonuca ulaşırsın herhalde, kısaca rwnk ayarlarıyla biraz oyna yani bizim pek fazla yönlendirebileceğimiz bir şey değil
Mesaj otomatik birleştirildi:

Parlaklığı çok az kontrastı biraz ve doygunluğu da %50 kadar (göz keyfine göre) arttırırsan en yakın sonuca ulaşırsın herhalde, kısaca rwnk ayarlarıyla biraz oyna yani bizim pek fazla yönlendirebileceğimiz bir şey değil
Arka plan kayıtlı ise bilgisayara, windowsun kendi fotoğraf düzenleme yerinden fotoğrafın pozlama ve doygunluk gibi değerleriyle oynamayı deneyebilirsin

Tal7ha

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arka plan kayıtlı ise bilgisayara, windowsun kendi fotoğraf düzenleme yerinden fotoğrafın pozlama ve doygunluk gibi değerleriyle oynamayı deneyebilirsin
Deneyeceğim hocam dediklerinizi orijinal olmasına rağmen böyle gözüküyor bu posta bi bakın burda zaten denk geldim kendi ekranımda bu duvar kağıdı turuncu gözüküyordu.

BeKo'O

80+ Silver
Deneyeceğim hocam dediklerinizi orijinal olmasına rağmen böyle gözüküyor bu posta bi bakın burda zaten denk geldim kendi ekranımda bu duvar kağıdı turuncu gözüküyordu.
Hocam panel farkından dolayı olduğunu yazmış bir kaç kişi yani bu durumda pek fazla yapacak bir şey yok. Sizin tercihiniz, ben laptop tavsiyesi konusunda bir şey diyemem pek bilgim yok diğer arkadaşlar tavsiye verirse daha iyi olur. Panel dengesizliği konusunda bilgim yettiğince yardım ettim

Top Bottom