Neler Yeni

AMD Stok fan Termal macunu sorun yaratır mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Efehan Muhammed Akkoyun
Arkadaşlar Ryzen 5 5500 işlemci aldım ve taktım. İlk sistemim olduğu için bazı sorunlar yaşadım. Stok fanı erken takmak gibi. Onu hafif sağ sol yaparak çıkarabildim ama termal macun işlemciye yayılmıştı ve montajını yapıp geri taktım.
Bu işlemde işlemci zarar görmüş müdür?
Termal macun sorun çıkarırmı?
Soğutucu tam yapışmıyodu ama yapışıyordu sanırım bastırınca kurudu hafiften.
Bütçem yok 2 3 ay idare eder mi? bu macun beni sonra macun alıp yenilerim?
Bazı arkadaşlar stok fandaki macunun yapışma sorunu olduğunu söylüyor fan bir türlü çıkmıyor bu sorunla karşılaşırmıyım?
Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:

Strangersupuk

80+ Bronze
Her macun yapışır ancak ben hiç sökülmeyecek derecede yapışan bir macun ile karşılaşmadım. Sökerken soğutucuyu anlattığın gibi sağ sol yaparak çıkartman lazım kesinlikle tamamen söküldüğünü hissetmeden kaldırma eğer sökülmüyorsa kenar kısımlardan az miktarlarda alkol damlatarak sökmeyi deneyebilirsin.
Stok Macun Evet kötü ancak kullanamayacağın kadar kötü değil eski 2700x sistemimi 2 yıl civarı stok termal macun ile kullandım 2 yılın sonunda 90 dereceden üstünü görmedim evet kötü ancak birkaç ay problem yaşamazsın.

İşlemcinin soketinde veya pinlerinde termal macun kalıntısı veya bükülme yoksa zarar görmemiştir.

Dahası  
Reaksiyon skoru
60
İsim
Efehan Muhammed Akkoyun
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Her macun yapışır ancak ben hiç sökülmeyecek derecede yapışan bir macun ile karşılaşmadım. Sökerken soğutucuyu anlattığın gibi sağ sol yaparak çıkartman lazım kesinlikle tamamen söküldüğünü hissetmeden kaldırma eğer sökülmüyorsa kenar kısımlardan az miktarlarda alkol damlatarak sökmeyi deneyebilirsin.
Stok Macun Evet kötü ancak kullanamayacağın kadar kötü değil eski 2700x sistemimi 2 yıl civarı stok termal macun ile kullandım 2 yılın sonunda 90 dereceden üstünü görmedim evet kötü ancak birkaç ay problem yaşamazsın.

İşlemcinin soketinde veya pinlerinde termal macun kalıntısı veya bükülme yoksa zarar görmemiştir.
İşlemciyi taktıktan sonra ellemedim ilk kaldırdışımda yerinden çıkmışmı diye baktım sorun yoktu inşallah sorunsuz çalışır ve ısınma sorunu olmaz.

Top Bottom