Neler Yeni

Çözüldü✓ ANA KART MUADİLLERİ ÖNERİ VE PC TOPLAMADA YARDIM

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
Bütçe
26
Agalar öncelikle, Selamun Aleyküm!

Bundan 1 ay öncesinde bir pc toplama serüvenine çıktım, çıkmaz olsaydım. Neyi almaya çalışsam başka bir muadil öneriliyor "AMD mi NVIDIA mı?" tartışmalarına giriliyor ve hakim olmadığım konuların arasında kalıyorum.

Öncelikle topladığım sistemi şuraya bırakıyorum:
Ekran Kartı
POWERCOLOR RED DEVIL RX 6800 XT

İşlemci
AMD Ryzen 7 5700X

Anakart
ASUS ROG STRIX B550-F GAMING WIFI II
(bu yazdığım stokta kalmamış. İtopyada indirimde olan ve "arasında neredeyse fark yok!" dediğiniz muadil önerirseniz olabilir veya ddr5 bundan daha iyi diyebileceğiniz bir şeyler)

RAM
GoodRam 8GB IRDM PRO 4000MHz CL18 DDR4

Kasa
BitFenix HELIOS Tempered Glass ATX Mid Tower

Soğutucu
(!ÖNERİLERİNİZİ BEKLERİM!)

PSU
FSP Hydro K PRO 750W 80+ Bronze

SSD
GIGABYTE AORUS 1TB
(bu yazdığım da stokta kalmamış. İtopyada indirimde olan ve "arasında neredeyse fark yok!" dediğiniz muadil önerirseniz olabilir)

Ses Kartı
Asus Xonar AE 7.1 PCI

Asla tek tek alıp kurmakla uğraşmayacağım için sistemin tamamını İtopya'dan alacaktım, fakat o kadar çok şikayet gördüm ki şüpheye düştüm. zaten İtopya'da ne ANAKART ne de SSD stoğu kalmamış, DDR5 bir sistem toplamayı da düşünmüyorum çünkü gördüğünüz üzere anakartı üst segment seçtim. Yani 1 üst model olsun diye, segment düşmek istemem. Fakat bilgim de çok yok, hatta sırf bu yüzden üst segmen istiyorum çünkü sıkıntı yaşamak istemem ama eğer DDR5 olup "alınır ve senelerce kullanılır!" dediğiniz bir şey varsa yardımcı olmanızı isterim.

Bu PC toplamaktan hiçbir şey anlamayan, kafası allak bullak olmuş, fikir ayrılıklarını duymaktan bıkmış ve sanki zorla yardım istenmiş gibi üslupsuzca yardımcı olanlardan bıkmış kardeşinize ne önerirsiniz?
Herkese Yardımları için teşekkürler! Saygılarımla iyi akşamlar dilerim.

Zerkavizs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
98
İsim
Ahmet Demir
Instagram
@Zerkavizs
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Top Bottom